Okładka książki The 5 Second Rule: Transform your Life, Work, and Confidence with Everyday Courage Mel Robbins
Mel Robbins Wydawnictwo: Savio Republic poradniki
poradniki
Savio Republic
2017-02-28
2017-02-28
development strategy courage transformation

Użyteczna. Naprawdę. Byłam sceptyczna, ale kobieta mówi zwykle z sensem.
Wprawdzie książka mogłaby być skrócona o 3/4 (co najmniej),gdyby nie rozwlekanie autorki i powtarzanie tego co napisane jest dosłownie poniżej na zdjęciu jakiegoś jej funa.

Użyteczna. Naprawdę. Byłam sceptyczna, ale kobieta mówi zwykle z sensem.

Lepiej poświęcić 18 minut na obejrzenie prelekcji na TEDx. Książka nic nowego nie wniosła.

Książka dzięki, której można wziąść swoje życie we własne ręce i zacząć spełniać marzenia, a wystarczy tylko metoda gdzie odlicza się 5-4-3-2-1. Bardzo dużo można wynieść z niej naprzykład w najprostszych czynnościach życiowych chociażby żeby wstać z łóżka wcześniej niż dotychczas albo zamiast mówić nie chce mi się albo później robić wszystko na bieżąco. Idealna metoda na wiosnę przy porządkach, którą już wypróbowałam. Pomaga także w zmianach w pracy co mnie zaskoczyło pozytywnie. Wszystko jest opisane na przykładach innych ludzi więc jest dowód, że metoda działa. Polecam każdej osobie co pragnie zmienić coś w swoim życiu, ale nie wie jak zacząć.

Po tej książce spodziewałam się większego efektu wow! Wiele osób mi ją polecało, dlatego się skusiłam. Jednak, po przeczytaniu nadal ciężko przenieść mi regułę 5 sekund na własne życie.

Książkę przeczytałam ze względu na zainteresowanie rozwojem osobistym. Lubię czytać i chciałem ją mieć na swojej półce. Reguła w moim przypadku działa i przy podejściu że po skończeniu wykonywania danej czynności zbieram na jej temat informacje pomaga i pozwala się za nią wziąć bez prokrastynacji. Przeczytałem opinie na temat książki, cześć z nich jest niepochlebna natomiast uważam że czasem warto jest się powstrzymać od zamieszczenia negatywnych wpisów a skupić się na pozytywach. Pozostając w zgodzie z tym podejściem mam świadomość, że będę spotykał na swojej drodze ludzi wyznających te same wartości.

brakuje w tej książce konkretów, spokojnie autorka mogłaby zawrzeć całą treść w kilkunastu stronach zachowując sens i czysty przekaz. Ogółem reguła jest w porządku, ale u mnie na dłuższą metę się nie sprawdziła. Książka warta przeczytania, z resztą jak każda😉.

Szkoda każdej złotówki wydanej na ten badziew 🤬

Szkoda każdej złotówki wydanej na ten badziew 🤬

To co jest napisane w tej książce można byłoby napisać w jednym artykule.....

To co jest napisane w tej książce można byłoby napisać w jednym artykule.....

Mam wrażenie że ta książka budzi skrajne emocje, albo ktoś uważa ideę 5sekund za niesamowicie odkrywcza i zmieniająca życie albo tak jak w moim przypadku nie rezonuje z nim, ani zasada ani sama książka. Mam wrażenie że artykuł na ten temat byłby wystarczający, ale ktoś chciał na siłę z tego zrobić towar na sprzedaż.

Czytacie książki motywujące? Ja sporadycznie ale nie można przecież czytać samych thrillerów i horrorów 😂🤣 Po książkę Reguła 5 sekund sięgnęłam przypadkiem. Piękne zdjęcia z instagrama mnie zachęciły. Głównie #ladymargotpoleca Jestem zadowolona, że dałam się skusić. Książka jest bardzo dobra. Kładzie nacisk na wewnętrzną motywację. I wcale nie do wygórowanych czynności jak maratony czy drastyczna zmiana życia. Tylko, żeby chociaż wstać z łóżka rano bez włączania dziesięciu drzemek. Według mnie nie ma czegoś takiego jak motywacja a jednak codziennie rano czy się chce czy nie, wstaje i ide do pracy. Ta książka pokazuje przykłady jak się odważyć i ruszyć, jak zrobić coś co się zaplanowało lepiej i być z siebie zadowolonym. Nie ma w tym żadnej magii a jest dużo przykładów z życia, że da się lepiej zorganizować i nie wolno tracić okazji.

• Rozwój osobisty
  • Poradniki

Mel Robbins Reguła 5 sekund. Masz wszystko, czego potrzebujesz, aby odmienić swoje życie Zobacz więcej
Robbins Mell Reguła 5 sekund. Masz wszystko, czego potrzebujesz, aby odmienić swoje życie Zobacz więcej