Czarny deszcz

Tłumaczenie: Robert J. Szmidt
Cykl: Danielle Laidlaw (tom 1)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Black Rain
Ag2S

Tajna współpracowniczka rządowa, Danielle Laidlaw, prowadzi ekspedycję w gąszcz amazońskiej dżungli w celu odnalezienia legendarnego miasta Majów. Jej zespół przemierza dżunglę, nie mając pojęcia o tym, że zastępuje grupę zaginioną parę tygodni wcześniej, i nawet nie przeczuwając, że skarb, którego poszukują, nie jest zwykłym artefaktem, lecz przełomowym odkryciem zdolnym zmienić oblicze świata.
Śledzeni przez bezlitosnego miliardera, nękani przez tubylcze wrogo nastawione plemię i prześladowani przez niewidzialnego wroga, który pozostawia na swej drodze tylko zmasakrowane trupy, ludzie Laidlaw starają się odkryć związek pomiędzy niepokojącą prawdą o legendzie Majów, wędrownym ludem, który nie daje im spokoju, i przerażającym sekretem pogrzebanym pod starożytnymi ruinami.

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2011

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

BagatElka | 2014-02-26

Mnie się podobało a że innym nie to mają do tego prawo i mogą mnie uznać za ignorantkę i takie tam.
Zapomniałam o spaniu,o kocie,psie i całym świecie i szczerze - to nie mam wyrzutów sumienia!
Nie piję,nie palę ale za to czytam książki w ilościach ogromnych i gdy trafiam na taką jak ta to utwierdzam się,że warto!!!
Jeśli ten pan jeszcze coś napisze to kupuję w ciemno.

Blasphemer | 2016-03-24

N-ty klon Indiany Jonesa, Clive'a Cusslera i Dana Browna w jednym. Czyta się szybko, a jeszcze szybciej się zapomina.

Cirya | 2015-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2015

całkiem sympatyczna pozycja... napisana w łatwo przyswajalnym stylu, nie zaśmiecona milionami zbędnych informacji przygodówka, z elementami rodem z horroru, czy też wręcz SF...niestety nie mogę napisać, że czytałam ją z zapartym tchem, ale lubię przygodówki i raz na jakiś czas po nie sięgam :)

byłem_fprefectem | 2014-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2014

Zimna fuzja, jednorożec fizyków jądrowych. Teoretycznie możliwa, fizycznie awykonalna. Już byli w ogródku, już witali się z gąską, a tu kicha i nie udaje się powtórzyć eksperymentu. Oczywiście nie można wykluczyć wrogiego działania potentatów energetycznych, dla których byłby to koniec z lukratywnym, choć brudnym (w sensie dużej ilości nieczystości) biznesem, jakby każdy mógł mieć przydomowe źródło czystej energii. Ale jest jak jest, niby można ale się nie da.

O książce na http://niepamietnikfprefecta.blogspot.com/2014/07/marny-wieszcz.html

| 2012-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2012

Książka zapowiadała się brdzo dobrze.Ciekawy temat,dobre wydawnictwo,autor z renomą.Niestety po przeczytaniu już kilku stron zaniepokoiłam się, iż powieśc nie jest tak wciągająca, dynamiczna i niesamowita jak ją reklamowano.
Opowiesc zasadniczo ogranicza się do jednego wątku i wbrew pozorom nie chodzi tutaj o zgłębianie wiedzy na temat początków cywilizacji Majów.Raczej o zdobycie wiadomości, umożliwiających panowanie nad światem współczesnym.Niestety napięcia w tym brak,energii i intrygi nie ma, a dodatkowo akcja rozgrywa się w tłumie ludzi, którzy giną systemowo, przebywajac generalnie w tym samym miejscu.Tresc ksiązki ogranicza się do poszukiwania, w którym jednak nie ma zbyt wiele zwotów akcji.
Poddtekst filozoficzny tej ksiązki jest również mało zarysowany, ale za to wyjątkowo rozbudowane są wulgarne określenia, rodem z rynsztoka, a nie z powieści.

słoneczko | 2015-11-27
Przeczytana: czerwiec 2015

W porównaniu z książkami Berrego, Dana Browna, Rollinsa taka sobie.

Agnieszka Nowak | 2015-07-20
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 19 lipca 2015

Nie czytam w zasadzie takich typowo przygodowych książek i nie żałuję, że po tą sięgnęłam. Naprawdę ciekawa, lekko fantastyczna, że tak powiem.

Tayuya | 2015-11-22

Ciekawa lektura, choć przyznam szczerze, że liczyłam na coś więcej po wstępie. Do pewnego momentu bardzo szybko mi się czytało, lecz później książka traciła swój początkowy urok, więc stąd moja dość średnia ocena. Z pewnością, gdybym była fanem sci-fi, to spodobałaby mi się bardziej.
Szczerze wątpię, czy sięgnę po resztę książek tego autora, choć przyznam szczerze, że było to dość ciekawe doświadczenie.
Pozdrawiam,
Tay <3

Arkalion | 2017-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2017

Typowa przygodówka,dobra do zabicia czasu w pociągu.Czyta się bardzo dobrze i szybko,ale to literatura bez ambicji i dotknięcia czegoś głębszego. Przygodówka też może poruszać ważne tematy,głębie ludzkiej psychiki czy istotny współczesny temat.Tu mamy bardzo przeciętną powieść do szybkiego przeczytania i niestety szybkiego zapomnienia.

Moqueta | 2013-05-16

Gdyby wyobrazić sobie ekranizację tej powieści powstałby kiepski horror z mnóstwem makabrycznych scen. Jeden wątek i to niezbyt wciągający, prosta historia, mało wyraziści bohaterowie i nieciekawe zakończenie. Można poczytać, ale tylko, gdy w pobliżu nie ma innej książki:)