Z otchłani

Okładka książki Z otchłani Martyna Senator
Okładka książki Z otchłani
Martyna Senator Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Z miłości (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Z miłości (tom 2)
Czwarta Strona
2018-02-15
2018-02-15
literatura polska

Kolejna książka z cyklu "Z miłości" pani Martyny Senator poleca się na wieczorny relaks przy kubku gorącej czekolady lub kieliszku wina. To właśnie taka powieść, przy której można wtulić się w poduszki, okryć kocem i delektować się kwintesencją powieści obyczajowej.
Nie da się jej nie porównać do części pierwszej. Ta wypada zdecydowanie lepiej. Fabuła skupia się tym razem na postaci Kaśki, którą znamy jako przyjaciółkę Sary. Jej osobowość i życie codzienne, jak również sposób jej przedstawienia wydają się barwniejsze i ciekawsze.
Młoda kobieta, której wydaje się, że wszystko ma poukładane, zaplanowane na długie lata w przód, nagle budzi się z "pięknego snu" i zderza z ogromnym bólem. Zawsze zorganizowanej, odpowiedzialnej i przygotowanej na wszystko dziewczynie ciężko jest odnaleźć w trudnej nowej rzeczywistości. Jest przekonana, że już nigdy nie zazna szczęścia. Przez niezbyt trafiony pomysł koleżanki coś się jednak zmienia w jej życiu. Właściwie zmienia się wszystko!
Od samego początku powieści pojawia się tajemnica. Jako czytelnik bardzo dobrze się bawiłam, próbując rozszyfrować zagadkę dziennikarza, którego poznaje Kaśka.
"Z otchłani" spokojnie można czytać niezależnie od poprzedniej książki z cyklu. Łączą się one jedynie bohaterami, nie jest to ciąg dalszy.

Magiczna i bajkowa postać męska. Ogólnie cała książka średnia. Ledwo coś z niej pamiętam. Na jeden wieczór, żeby przywołać usmiech na twarz czytelnika.

"Z otchłani" to kolejna odsłona serii "Z miłości" Martyny Senator. Poznajemy kolejnych bohaterów, których już znamy z poprzedniej części cyklu. Czy warto sięgnąć po kolejną część?

Kaśka jest załamana. Po zdradzie ukochanego chłopaka, ostatnie o czym myśli, to to, aby znaleźć sobie kogoś innego. Jednak jej koleżanka z pracy, uznaje, że jedynym dobrym rozwiązaniem tej sytuacji, jest znalezienie innego partnera, dlatego umawia dziewczynę na randkę, przez popularną randkową aplikację, a gdy już do niej dochodzi i Kaśka orientuje się, że została wrobiona, ani myśli dać szansy Szymonowi - facetowi, który był na spotkaniu. On jednak nie odpuszcza i postanawia poznać dziewczynę, nawet mimo jej niechęci. Czy osiągnie swój cel a Kaśka mu zaufa?

Podobnie jak przy pierwszej części, czytało się ją niesamowicie szybko. Autorka ma niesamowity styl, który sprawia, że przez książkę się płynie. Jednocześnie muszę przyznać, że pierwsza część serii podobała mi się nieco bardziej. ;) Cieszy mnie też to, że pojawili się bohaterowie z poprzedniej książki. A co do samego Szymona i Kaśki, to uważam, że stworzyli fajny duet!
Tajemnica chłopaka mnie zaskoczyła, ale bardzo na plus!

Cóż mogę powiedzieć. Książki Martyny urzekają. Szybko się je czyta, a bohaterów się pamięta, bo to tak, jakby się żyło razem z nimi albo piło z nimi kawę.
Polecam i na pewno będę wracać! :)

Dużo się dzieje. Poruszana jest kwiestia samotnego rodzicielstwa i trudów z nim związany. Kasia główna bohaterka pomimo skończonego jednego związku jest skłonna zacząć kolejny co daje jej kopa pozytywnej energii.
Polecam na krótkie dni zimowe.

Polecam na krótkie dni zimowe.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zdecydowanie lubię autorkę. Ma przystępny sposób pisania, nie przesadza z ozdobnikami i nie wymyśla skomplikowanych porównań.

Co do książki, to druga moja przeczytana historia z serii, i mam wrażenie, że trochę słabsza niż "Z nicości". Chodzi głównie o samą treść, tam historia była ciekawsza, ale emocji w obu nie brakowało.

𝗢𝗽𝗶𝘀
Kaśka (przyjaciółka Sary) próbuję uporządkować swoje myśli i uczucia Po tym jak jej wieloletni partner zdradził ją po pijaku. Dziewczyna ma trudność w zaufaniu mu cudownie, ale jednocześnie przywiązanie każe jej mu wybaczyć i dać kolejną szansę. Kasia wie że teraz najgłupsze co mogłabym zrobić dlatego postanawia pojechać trochę czasu. Niestety jej druga przyjaciółka z pracy stwierdza że dziewczynie potrzeba wrażeń, odkoczni i "relaksu". Dlatego też wbrew woli głównej bohaterki umawia ją przez tindera (wcześniej zakładając jej fake konto, na co Kasia nie wyraziła zgody) na randkę która powinna w teorii skończyć się w łóżku. Adam, czyli facet z tindera jest dziennikarzem, który przez tą aplikację chciał stworzyć ciekawy artykuł do gazety. Za sprawą nieporozumienia oczywiście dochodzi tylko do sprzeczki i nerwów, letni powstrzymuje to Adama przed z myśleniem całej erotycznej historii o randce z tindera. I tak zaczyna się ich przygoda w dziwny romansik.
𝗢𝗽𝗶𝗻𝗶𝗮
Ten tom trochę mnie irytował. Głównie tym że każda postać jak jeden mąż nie wie czym jest Tinder i każdy każdemu musi to wyjaśnić. nie pamiętam w którym roku powstała ta książka ale troszeczkę nie chce mi się wierzyć że ludzie wtedy nie wiedzieli o istnieniu takiej aplikacji. W ogóle jak cała fabuła jest strasznie nierealna. Kasia za szybko chcę wybaczać każdemu kto sprawił jej oblicz minimalną przykrość. Sam wątek przyjaźni Kaśki jest z tą dziewczyną z pracy jest wkurzający, bo według mnie żadna osoba która tytułuje się najlepszą przyjaciółką nigdy nie zrobiłabyś świństwa bliskiej osobie. Do samego wątku romantycznego nie mam żadnych zastrzeżeń jest poprowadzony w miarę okej. Ponownie jest to książka do przeczytania ich do zapomnienia. (5.7/10⭐)

𝗢𝗽𝗶𝘀

,,Z otchłani" to komedia romantyczna w okładce. Po przeczytaniu dwóch rozdziałów można przewidzieć zakończenie, ale dość miło się czyta, więc brniemy dalej w tę historię.
Mamy klasykę: ona piękna i zdradzona, on przystojny i z tajemniczą przeszłością. Zakochują się w sobie szaleńczo, by po kilku zwrotach akcji dotrzeć do happy endu. Trochę infantylna i przegadana lektura, ale jeśli ktoś potrzebuje coś lekkiego to dlaczego nie? ;)

Kiedy chłopak Kaśki, Adam, wyznaje jej, że ją zdradził, jej świat w jednej minucie rozpada się na milion kawałków. Zawsze optymistyczna dziewczyna, staje się smutna, przygnębiona, dogłębnie zraniona i pochłonięta przez morze łez. Już nic nie wydaje się takie jak wcześniej. Nagle zupełnie niespodziewanie na drodze Kaśki staje przystojny Szymon. Na początku ich relacja opiera się tylko na przyjaźni. W końcu złamane serce boli niemiłosiernie, a po czymś takim Kaśka nie szuka nikogo, kto mógłby zastąpić Adama. A gdyby tak jednak zacząć od nowa i spróbować żyć na nowych zasadach?
Po raz kolejny Martyna Senator mnie nie zawiodła. Jej przyjemny styl pisania oraz historia stworzonych przez nią bohaterów porwały mnie w świat "Z otchłani" i sprawiły, że nie mogłam oderwać się od lektury i przeczytałam ją w jeden dzień.
W pewnym momencie Martyna Senator zaskoczyła mnie rozwojem akcji - czegoś takiego naprawdę się nie spodziewałam i jest to na pewno bardzo na plus. Z przyjemnością będę wspominała tę powieść.
"Z otchłani" to lekko napisana, lecz mądra i poruszająca historia, która zdecydowanie zasługuje na uwagę. Bardzo polubiłam Kaśkę i mogłabym mieć za przyjaciółkę, taką dziewczynę jak ona. Nie mogę doczekać się kolejnego tomu z serii "Z miłości"
Serdecznie polecam.

"Z otchłani" to kolejna wspaniała książka spod pióra Martyny Senator. Opowiada ona o Kaśce, która niespodziewanie dowiaduje się, że chłopak, z którym spotykała się przez ostatnie pięć lat ją zdradził. Dziewczyna jest załamana, podczas gdy jej przyjaciółka z pracy usilnie stara się znaleźć jej nowego chłopaka, co nie przypada Kaśce do gustu. Takim sposobem na drodze Kaśki staje Szymon, jednak on nie szuka w życiu poważnego związku.
Od pierwszych stron byłam oczarowana tą powieścią. Styl pisania autorki jest tak lekki i przyjemny, że prawie płynęłam przez książkę, coraz szybciej przerzucając następne strony. Naprawdę ciekawiło mnie, co tym razem spotka głównych bohaterów i muszę przyznać, że ich pierwsze spotkanie było dla mnie przekomiczne. Uśmiałam się za wszystkie czasy, chociaż zdaję sobie sprawę, że w takiej sytuacji nie byłoby mi już do śmiechu, gdyby miało to miejsce w prawdziwym życiu.
Mimo tych wszystkich pozytywów w pewnym momencie coś zaczęło się psuć. Przyznaję, że obawiałam się w jakim kierunku zmierza ta historia i momentami czułam niesmak, gdyż liczyłam, że w książce tego typu, będę mogła uniknąć takich wydarzeń.
Na całe szczęście później nastąpiła poprawa i znowu mogłam w pełni cieszyć się lekturą. Spędziłam naprawdę miły czas. Jest to powieść przy, której można odpocząć, ale też czasem poczuć wzruszenie. Szczerze polecam.

W sam raz do poczytania w ponure, deszczowe dni. Niesamowicie lekka powieść, ale zarazem poruszająca niezwykle ważną kwestię jaką jest zaufanie. Wyraźnie widać, że bohaterowie wraz ze swoim sposobem myślenia są jak najbardziej realni a nie przesadnie przekoloryzowani (a w tym gatunku literackim zdarza się to dość często),co zasługuje na ogromny plus.

• Przeczytane 2018