Z otchłani

Cykl: Z popiołów (tom 2)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
literatura polska
Ag2S

Po poruszającej powieści „Z popiołów” przyszedł czas na zapierające dech „Z otchłani”. Kolejna odsłona świetnie zapowiadającej się serii Martyny Senator. W milczeniu podnoszę się z krzesła, zakładam kurtkę i ruszam w stronę drzwi. Moje nogi drżą, głowa huczy od nadmiaru chaotycznych myśli, a serce powoli pęka na pół. Adam chwyta mnie za rękę. Po raz kolejny przeprasza. Błaga o wybaczenie....

W milczeniu podnoszę się z krzesła, zakładam kurtkę i ruszam w stronę drzwi. Moje nogi drżą, głowa huczy od nadmiaru chaotycznych myśli, a serce powoli pęka na pół. Adam chwyta mnie za rękę. Po raz kolejny przeprasza. Błaga o wybaczenie. Zapewnia, że mnie kocha. Napędzana gniewem biorę zamach i uderzam go pięścią w twarz. Mocno. Najmocniej, jak tylko potrafię. Jest w szoku. Nie przypuszczał, że kiedykolwiek go uderzę. A ja nie przypuszczałam, że kiedykolwiek mnie zdradzi.

Po wyznaniu Adama świat osunął się Kaśce spod nóg. Nic nie jest takie, jak sądziła. Kiedy na jej drodze staje Szymon, dziewczyna ani myśli dać szansę miłości z Tindera. Gdyby wszystko mogło być zupełnie proste, a nie kompletnie zagmatwane, życie byłoby znacznie przyjemniejsze. Ale czas dać spokój mrzonkom i zacząć żyć według nowych zasad.

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/z-otchlani/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/z-otchlani/

mclena | 2018-02-19
Na półkach: 2018 ✔, Przeczytane
Przeczytana: 18 lutego 2018

"Zaufanie w związku jest jak spadochron. Żaden człowiek o zdrowych zmysłach nie wyskoczy z samolotu bez asekuracji. Dlaczego więc niektórzy ludzie są na tyle głupi, że decydują się na związek, w którym szwankuje tak ważny element? W dodatku naiwnie wierzą, że uda im się bezpiecznie wylądować... Idioci."

Kolejna powieść Martyny Senator na moim koncie i ponownie przyznaję, że to była dobra lektura. Mimo, że fabuła nie jest specjalnie oryginalna i porywająca, (chociaż częściowo sekret Szymona był mimo wszystko zaskoczeniem) to właśnie styl autorki jest tym co do mnie przemawia w 100%. Jej słowa działają jak magnes i trudno mi się oderwać od powieści, choćby nie wiem jak przewidywalna była. Największy problem mam z tym, że wszystko dzieje się za szybko - nie jest to reguła w książkach, która mnie odrzuca, bo czasem "insta-love" mi nie przeszkadza, ale w przypadku Pani Senator, która pisze naprawdę pięknym językiem, pasowałoby mi, żeby ta miłość, o której pisze miała szansę rozkwitnąć,...

boziaczek | 2018-05-20
Na półkach: Przeczytane, E-booki

Kontynuacja książki "Z popiołów" Martyny Senator czyta się tak samo dobrze jak pierwszą część. Nowi bohaterowie, nowe problemy, zaskakująca miłość wystawiona na próbę, to wszystko składa się na bardzo przyjemną lekturę.
Polecam!

Ruthless_Woman | 2018-06-08
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 08 czerwca 2018

Ta książka jest o wiele lepsza niż jej poprzedniczka.
Przy końcu płakałam jak bóbr.
Można w niej znaleźć wiele cennych cytatów.
Polecam serdecznie.

Jabłuszkooo | 2018-02-13
Przeczytana: 12 lutego 2018

,,Z otchłani'' to idealna kontynuacja pierwszego tomu opowiadająca tym razem o Kaśce. Jak dla mnie autorka jeszcze lepiej odnalazła się w tej historii, bo jest dużo lepsza. Czyta się ją tak samo szybko, lekko i przyjemnie jak poprzedni tom. Uważam, że ta historia jest świetna na jeden wieczór, przyniesie dużo ciepła, optymizmu i minimalną odrobinę smutku. Jak dla mnie ta historia to cudownie spędzony czas, jedyne co ma się ochotę to zacząć czytać ją od nowa. Gorąco Wam ją polecam!

Fragment tekstu pochodzi z mojego bloga, po ciąg dalszy zapraszam tutaj:

vicky222 | 2018-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2018

„Można wywietrzyć kuchnię z zapachu spalenizny, ale nie sposób wywietrzyć serca z miłości.”

Jestem niepoprawną romantyczką i jestem z tego dumna. Dlatego książki młodej, polskiej pisarki Martyny Senator bardzo do mnie przemawiają. Pierwsza część cyklu Z popiołów (recenzja) była dobrze napisana a postacie sympatyczne, więc nie mogłam się też doczekać kolejnej dawki romansu.

Z otchłani to opowieść, która również porusza temat miłości między kobietą a mężczyzną. Tym razem na tapecie jest współlokatorka Sary z pierwszego tomu – Kaśka. Studentka, która przeprowadzając się ze wsi do Krakowa musi połączyć naukę z pełnoetatową pracą w korpo. Kasia jest szczęśliwa w długoletnim związku z Adamem, do czasu aż w trakcie najważniejszego dnia dla zakochanych – w Walentynki – jej chłopak przyznaje się do zdrady. Dziewczyna jest zrozpaczona i nawet przeprosiny Adama nie są w stanie jej pomóc. Jednak kilka dni później, z powodu nieporozumienia poznaje Szymona, który nie zrobił na niej dobrego...

readforrhys | 2018-02-16
Na półkach: 2018, Przeczytane

„Z popiołów”, czyli pierwszy tom, podobało mi się, ale czegoś mi zabrakło, myślałam że będzie nieco lepsze. Jednak na drugą część wyczekiwałam z niemałą ciekawością, nie będę ukrywać, że miałam ogromną nadzieję, że „Z otchłani” będzie lepsze. Od razu zdradzę - nie zawiodłam się.

Przede wszystkim - „Z otchłani” nie jest bezpośrednią kontynuacją „Z popiołów”, gdyż nie jest to dalszy ciąg historii Sary i Michała. Tutaj autorka bierze na tapetę Szymona i Kaśkę – przyjaciółkę Sary. Ale, ale! To nie znaczy, że nasza poprzednia para się nie pojawia ;) Oboje przewijają się przez historię całkiem często, no w końcu dziewczyny są współlokatorkami ;)

Generalnie cała historia bierze się z... zerwania Kaśki i Adama. Dziewczyna jest załamana, zupełnie nie spodziewała się tego, że tak się sprawy potoczą (ale z drugiej strony, kto by się mógł spodziewać takiego czegoś?), trochę czasu minie, zanim się z tego otrząśnie. Właśnie w tych chwilach Kasia poznaje Szymona, dzięki „drobnej ingerencji”...

Iwona Nocoń | 2018-06-26
Przeczytana: 25 czerwca 2018

Spędziłam cudowne dwa dni, otulona przecudowną, ujmującą historią dwójki osób. Kasia i Szymon to główni bohaterowie książki, którzy na własnej skórze przekonają się, że o miłość trzeba i warto walczyć.
Ona po rozstaniu z chłopakiem, nie chce ponownie się z nikim wiązać. On, nie chcąc nikogo skrzywdzić zainteresowany jest przelotnymi znajomościami. Oboje dając ponieść się uczuciu, przekonają się, że warto zaryzykować by być szczęśliwym.
Muszę przyznać, że przez większą część książki, miałam wrażenie, że czytam kolejną powieść Colleen Hoover, co oczywiście jest dużym plusem.

Hanna | 2018-03-29

Mam wrażenie, że w chwili, gdy pękło mi serce, cała rozpadłam się na pół. Jedno oko pragnie po raz kolejny ujrzeć jego roześmianą twarz, a drugie nie chce go więcej widzieć. Jedno ucho tęskni za jego czułym szeptem, a drugie żałuje, że nie jest głuche. Dolna warga marzy o tym, aby przygryzł ją tak, jak kiedyś, a górna brzydzi się jego dotyku. Nawet moje ręce zdają się działać według dwóch różnych scenariuszy. Prawa zaciska pięść i wykazuje gotowość do ataku, a lewa wyciąga białą flagę.

Tym razem główną bohaterkę jest Kasia (mieliśmy okazję ją poznać w Z popiołów jako najlepszą przyjaciółkę Sary). Kasia pracuje w korporacji, studiuje i wiedzie spokojne życie u boku swojego chłopaka Adama. Do czasu... Kiedy dowiaduje się, iż chłopak ją zdradził, jej cały dotąd poukładany świat rozpadł się na milion drobnych kawałków. Zrozpaczona, załamana, pogrążona w zadumie, próbuje poukładać sobie to, co się wydarzyło. Jednak nie jest łatwo. Zatraca się w nieustannym oglądaniu melodramatów, nie...

Milena | 2018-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2018

Natalia | 2018-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2018

"Wszystko zaczyna się od pierwszego uśmiechu, pierwszej dłuższej rozmowy,pierwszego powierzchownego sekretu, czy podania komuś pomocnej dłoni... Przyjaźń to taka wędrówka na wielu płaszczyznach. Jeśli teraz się do ciebie uśmiechnę, a ty ten uśmiech odwzajemnisz, to razem wykonamy pierwszy krok."

Z otchłani to kolejna bardzo poruszająca część z serii Z popiołów. Nie należny się jednak zrażać tym, że jest to druga część, ponieważ seria nie dotyczy stosunkowo tych samym bohaterów. W tej części poznajemy Kasię i Szymona, którzy w swoim burzliwym życiu odnajdują miłość. Autorka po raz kolejny włączyła do akcji wspaniale wykreowane postaci, lekki styl i bardzo przyjemną fabułę! Powieść poznałam przez jeden wieczór. Po poprzedniej powieści tej autorki, wiedziałam ze ją polubię, lecz teraz ją kocham!

Pani Martyna tworzy wzruszające historie. Przy czytaniu moje emocje raz po raz wybuchły. Nie chciałam kończyć powieści, lecz jeszcze bardziej chciałam znać odpowiedz na swoje pytania.

Przez...