Kocham Cię bez słów

Cykl: The Field Party (tom 1)
Wydawnictwo: Pascal
Until Friday Night
ew_cia

Bestsellerowa pisarka Abbi Glines powraca z zupełnie nową serią The Field Party. West Ashby jest przystojny, pewny siebie i popularny. Nikt nie wie, że chłopak nosi w sobie niewyobrażalny ból z powodu ojca umierającego na raka. Życie Maggie Carleton dwa lata temu legło w gruzach. Dziewczyna przestała mówić po tym, jak na jej oczach ojciec zamordował matkę. Do dziś nie wypowiedziała ani...

West Ashby jest przystojny, pewny siebie i popularny. Nikt nie wie, że chłopak nosi w sobie niewyobrażalny ból z powodu ojca umierającego na raka. Życie Maggie Carleton dwa lata temu legło w gruzach. Dziewczyna przestała mówić po tym, jak na jej oczach ojciec zamordował matkę. Do dziś nie wypowiedziała ani jednego słowa.

West wybiera Maggie na swoją powierniczkę, opowiada jej o bólu, którego nie potrafi już znieść. Chłopak nie ma pojęcia, jak wielkie cierpienie nosi w swoim sercu Maggie.

Czy West i Maggie potrafią jeszcze kochać?

Czy ich zranione serca odzyskają spokój?

Abbi Glines stworzyła niesamowitą historię. Spośród innych książek autorki ,,Until Friday Night" nie ma sobie równych. Fabuła skonstruowana w taki sposób, aby kaleczyć nasze serca, jednocześnie dając im nadzieję na to, że ból kiedyś minie. Z całego serca polecam.

Ligeria, Lubimyczytać.pl

źródło opisu: pascal.pl/

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Kasiek | 2018-02-19
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 18 lutego 2018

Abbi Glines jest jedną z moich ulubionych autorek, więc może nie jestem do końca obiektywna oceniając tę pozycję. Wszystkie książki autorki są bardzo dobrze napisane, a tworzone przez nią cykle czytam do ostatniego tomu, co nieczęsto mi się zdarza. Tym razem książka również przypadła mi do gustu, czytałam ją z przyjemnością i nie ma znaczenia zarwana noc. Dotyczy ona młodszych bohaterów niż do tej pory kreowała autorka. Rzecz dzieje się wśród licealistów, a dotyczy traumy jaką jest śmierć rodzica. Wśród bólu i tak wielu negatywnych emocji rodzi się uczucie między bohaterami.
Książka jest interesująca i konkretna. Autorka ma świetny styl. Nie "owija w bawełnę", a przy tym potrafi subtelnie ukazać uczucia i emocje bohaterów. Zakończenie od początku jest oczywiste, ale taki już charakter tego typu literatury. Czekam na kolejne części.

Piękna i bardzo wzruszająca historii o stracie i przyjaźni. Trochę przypominała mi "Co przyniesie wieczność" ze względu. że tu i tu główne bohaterki nie mówią. Z całą pewnością stwierdzam: West i Maggie to cudowna para. Jedynie do czego mogę się przyczepić to brak jakiejś akcji trzymającej w napięciu. Nie mniej już wiem dzięki tej książce, że Abbi Glines zalicza się do moich ulubionych autorek.

magpie101 | 2018-02-14

West to przystojny, uwielbiany przez wszystkich gracz futbolu w liceum, ktory nie liczy sie z dziewczynami i traktuje je przedmiotowo. Taki jest na zewnatrz, a w srodku cierpi, bo nie potrafi sobie poradzic z choroba ojca, jego bohatera, ktory umiera na jego oczach.
Maggie to dziewczyna, ktora dwa lata temu byla swiadkiem jak ojciec zamordowal jej matke, a swoja zone. Od tamtego czasu nie mowi. Wlasnie przeprowadzila sie do wujostwa i zaczela nauke w liceum poznajac Westa.
O chorobie ojca Westa nikt nie wie, jednak ten juz dluzej nie potrafi trzymac tego w tajemnicy i o tym nie mowic, potrzebuje komus sie zwierzyc i wybiera Maggie, bo przeciez ona wyslucha, zrozumie i nie powie nic czego nie chce uslyszec. Na poczatku to miala byc tylko przyjazn ale z czasem okazalo sie, ze sama przyjazn im nie wystarczy.
Piekna historia, duzo wzruszajacych momentow, bohaterowie dojrzali, polecam przeczytac.

magia_stron | 2018-05-22

Maggie przestała mówić od czasu, kiedy była świadkiem wstrząsającego wydarzenia. To jej tarcza, w ten sposób radzi sobie z problemami i traumą jaką zgotował jej własny ojciec. Dlatego przestała mówić - żeby nie musieć rozmawiać o przeszłości. Poznajemy dziewczynę w momencie wprowadzenia się do wujostwa, którzy traktują ją jak własną córkę. Dziewczyna jest wycofana, stroni od towarzystwa, w ten sposób czuje się bezpiecznie. Jednak kiedy na jej drodze staje West - popularny i pożądany przez wszystkie dziewczyny licealista, Maggie nie pozostaje obojętna na urok chłopaka. Widzi, że pod skorupą pewności siebie i uśmiechu skrywa ból. Między nimi jest chemia, rozumieją się w sposób głęboki, choć są bardzo młodzi, oboje doświadczyli w życiu cierpienia. To ich do siebie zbliża. Budują więź bez słów - grą gestów i spojrzeń. Wzajemnego porozumienia dusz. Są dla siebie opoką w ciężkich chwilach.
Czy ich zranione serca potrafią jeszcze kochać?
Powieść czytałam z olbrzymią przyjemnością, z...

magpie101 | 2017-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2017

Natalia | 2018-05-12
Przeczytana: 10 maja 2018

"Milczenie było moją tarczą, ale jednocześnie odgradzało mnie od innych, skazując na samotność."

Miałam pewne obawy sięgając po tę książkę, bo podobne książki czytałam już w wykonaniu innych autorek,np. "Bez słów" Mi Sheridan czy "Woda, która niesie ciszę" Brittainy C. Cherry . I bałam się, że ta pozycja będzie kopią tamtych. Ale na szczęście tak się nie stało.
Maggie, przestała mówić, ale to był jej wybór, tarcza obronna przed traumatycznymi wydarzeniami, których była świadkiem. Przetrwała dzięki nie wracaniu do przeszłości. Jak mówi pewne przysłowie "Mowa jest srebrem, a milczenie złotem" i, to doskonale sprawdzało się w jej przypadku. Tylko, że skazała się na samotność milcząc, ale dzięki temu dostrzegała więcej niż inni. Od pierwszego spotkania widziała w West'cie cierpienie i ból, który on tak dobrze skrywał. To właśnie ona dała mu oparcie i siłę. To przy nim Maggie zaczęła się otwierać.Między nimi nawiązała się bliskość, zbudowana na wzajemnym zrozumieniu. Oboje otoczeni...

Piękne chwile chcemy pamiętać, chwycić mocno i nigdy nie wypuszczać z rąk.
Te bolesne pragniemy za wszelką cenę pogrzebać, tak głęboko aby już nigdy nie ujrzały światła dziennego. Ale one i tak zawsze wracają i znowu ranią...
Życie daje najokrutniejsze lekcje... jednocześnie często stawia nam to czego potrzebujemy tuż przed czubkiem nosa... wystarczy tylko to dostrzec i potrafić przy sobie zatrzymać. Okazuje się jednak że nie jest to wcale takie proste...

,,Utnil Friday Night" to opowieść o ogromnej niesprawiedliwości losu, o bólu, poczuciu straty, żałobie, próbach bycia silnym, ale także o nadziei, że nawet na gruzach może pojawić się coś dobrego. Książka zmusza do refleksji, wyciska miliony łez z oczu, sprawia że zaczynamy zadawać pytania: Dlaczego dobrych ludzi spotykają w życiu nieszczęścia sprawiające że wzięcie każdego kolejnego oddechu to walka z samym sobą? Czy rzeczywiście wszystko ma swój cel i ukryte znaczenie? Istnieje coś takiego jak przeznaczenie? A może to tylko...

Po przeczytaniu opisu, nie spodziewałam się, że ta książka będzie aż tak dobra. Świetnie ukazany motyw umierania, straty bliskiej osoby. Lektura skłoniła mnie do refleksji, ile wokół mnie jest osób, które przy ludziach zakładają maskę, a w głębi samotnie cierpią. Jestem bardzo mile zaskoczona, że ta książka nie tylko jest przyjemna w czytaniu, ale też może czegoś nauczyć.

mania_kch | 2017-01-22
Na półkach: Przeczytane, 2017

West przeżywa trudne chwile, przeżywa je głęboko w sobie. Nie zdradza ich nikomu, na zewnątrz gra twardziela, ignoranta, totalnego dupka, wewnątrz bardzo cierpi.
Na swoją grę niewzruszonego gbura nie udaje mu się nabrać Maggie. Dziewczyna jest nowa w miasteczku, mieszka z ciotką i wujkiem, którzy zajęli się nią po tragicznych wydarzeniach jakie miały miejsce w jej życiu.Maggie jak nikt inny rozumie West'a. West natomiast pomaga Maggie.
Niby temat fajny, ciekawy, ale zdecydowanie słabo wykorzystany. Wiało trochę nudą, gdzie indziej akcja toczyła się bardzo szybko. Ogólnie historia do poczytania jednak bez wielkiego wow.

Rose | 2018-06-27
Przeczytana: 21 czerwca 2018

Mam lekkie wątpliwości przy ocenie tej książki. Bardzo mi się podobała, czytało mi się szybko, ale nie powaliła mnie na kolana. Może przez to, że zabrałam się za nią tuż po Colleen Hoover. I chociaż "Kocham cię bez słów" również było o ciężkich przeżyciach, nie powaliło mnie na kolana tak jak "It ends with us".

Pomimo tego, książka Abbi Glines (autorki, którą również uwielbiam!) była dla mnie bardzo przyjemną lekturą. Żywo zainteresował mnie los bohaterów i byłam ciekawa, jak to się skończy. Czasem co prawda zachowania Meggy i Westa wydawały mi się dziwne. Ale w końcu bohaterowie nie mogą być tacy idealni. Tym bardziej po takich wydarzeniach! Choroba ukochanego taty z jednej strony, a z drugiej zabicie matki na własnych oczach... Coś strasznego!

Polecam książkę każdemu, kto lubi klimat YA. Znając Abbi, zapowiada się kolejna duża seria, co łatwo wywnioskować z obecności paczki kumpli, o których z chęcią się więcej poczyta.