Z popiołów

Okładka książki Z popiołów
Martyna Senator Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Z miłości (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Z miłości (tom 1)
Czwarta Strona
2017-11-08
2017-11-08
literatura polska

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

To druga książka Martyny Senator, którą przeczytałam. I tak jak bardzo spodobała mi się pierwsza ("Najgłośniej krzyczy serce"), tak ta jest raczej średnia. Muszę przyznać, że ta powieść mnie nie porwała. Dobrze się czytało, szybko, ale bez większych emocji, mimo iż poruszany temat jest dość ważny. Niestety bohaterowie wydawali mi się raczej nijacy. Mimo, iż właściwie całkiem sporo się działo, to akcja też wydawała mi się dość statyczna, ale być może ze względu na sposób narracji.

Jak po traumie się podnieść jak otworzyć się na kogoś nowego. Książka spokojna wyważona i świetnie potraktowany temat. Polecam

Ktoś powinien gdzieś napisać od jakiego wieku jest ta książka, bo pod koniec byłam bliska zwrócenia posiłku. Nie polecam młodzieży, jak już to dorosłym.

Mimo trudnych, życiowych wątków książkę przeczytałam szybko i z łatwością, dowód na to, że każdy temat jest do przejścia jeśli ubierzesz go w odpowiednie słowa. Pojawiające się gdzieniegdzie "fiszki" stanowią nieoceniony dodatek - pomagają spojrzeć na sytuację z innej strony i wczuć się w emocje głównej bohaterki. Uwielbiam <3

To nie jest trudna książka o miłości - choć porusza sporo problemów z nią związanych - nie ma zawiłych zwrotów akcji, pobocznych wątków, które trzeba śledzić w dziesięciu różnych miejscach. Za to sięgając po tą powieść otrzymałam ciepłą obyczajówkę na poprawę humoru. Takie książki to prawdziwy skarb - niezbyt skomplikowana, ale nie prostacka, słodka, ale nie mdła.
Bardzo dobra propozycja na bure popołudnie.

Bardzo...

𝕊𝕖𝕣𝕚𝕒 "ℤ 𝕄𝕚𝕝𝕠𝕤𝕔𝕚"
Czyli seria od której zaczęło się kariera autorki w tym wydawnictwie. Na ten moment są cztery tomy. Każdy tom opowiada inną historię, innej pary, z innymi problemy w związku. W teorii można czytać wszystkie tomy osobno, ale w praktyce jednak wygodniej czytać po kolei, gdyż w początkowych rozdziałach zawsze dostajemy przypomnienie co działo się w poprzednim.
💖 Tom 1 #zpopiołów #zpopiolow
𝗢𝗽𝗶𝘀
Sara w przeszłości doznała wiele cierpienia ze strony bliskiej osoby, te wydarzenia ukształtowały ją do końca życia. Ma trudności z poznawaniem nowych osób i zaufaniem im. Prócz niej oraz jej rodziców nikt nie wie co tak naprawdę się wydarzyło. Lecz w tym szarym i smutnym świecie Sary pojawia się promyk nadziei w postaci Michała. Jest on barmanem w pewnym klubie i za sprawą przypadku dziewczyna dostaje tam angaż na (nazwijmy to tak) weekendowego muzyka. Na początku próbują przyjaźni i budowania zaufania, lecz od początku wiadome jest że będą razem.
𝗢𝗽𝗶𝗻𝗶𝗮
Mimo że autorka sięga tutaj po dość ważny społecznie temat, to całość w odbiorze jest lekkim romansem na raz i do zapomnienia. Określiłabym to mianem typowego letniaka. Czyta się przyjemnie, nad wodą, opalając się. Brakuje tu elementu wow, czegoś co wbije czytelnika w fotel. Tak na prawdę nie mam tu dużo do powiedzenia 😅 nie jest to książka zła, ale znam książki które ograły wątek główny nieco lepiej. (6/10⭐)

𝕊𝕖𝕣𝕚𝕒 "ℤ 𝕄𝕚𝕝𝕠𝕤𝕔𝕚"

Sara to nieśmiała dziewczyna, która wyjechała na studia do Krakowa, aby odciąć się od swojego rodzinnego miasta i przeszłości, która odcisnęła na niej swoje piętno. Od przykrych wydarzeń minęły cztery lata, ale mimo to Sara nie potrafi o nich zapomnieć, gdyż są one zbyt bolesne, aby tak po prostu porzucić je w niepamięć. Z każdym dniem dziewczyna na nowo próbuje poskładać swoje życie i kawałki złamanego serca, otacza się murem przed światem i ludźmi. Do czasu aż poznaje Michała. Ten sympatyczny chłopak również musiał przeżyć swoje w życiu. Gdy los łączy drogi tych dwoje wszystko się zmienia. Czy Sara otworzy się na Michała i będzie w stanie mu zaufać?
"Z popiołów" autorstwa Martyny Senator mam przyjemność przeczytać po raz drugi i książka podoba mi się równie bardzo jak za pierwszym razem. Autorka porusza trudne tematy, ale jej lekki styl pisania sprawia, że przez powieść płynie się strona za stroną i nim można się zorientować przewraca się tę ostatnią.
Bardzo polubiłam obojga bohaterów. Martyna Senator w swojej książce wprowadziła perspektywę zarówno Michała jak i Sary dzięki czemu można naprawdę wczuć się w tę historię i spojrzeć na świat z różnych punktów widzenia.
"Z popiołów" to poruszająca, mądra powieść, która potrafi zadać mocny cios w serce, ale również zapalić w czytelniku iskierkę nadziei. Będę ją na pewno mile wspominać.
Serdecznie polecam.

Drugi raz mam styczność z tą książką i mogę szczerze przyznać, że mój zachwyt, ani trochę nie zmalał!
Sara jest wycofaną i nieśmiałą dziewczyną, która nie jest otwarta na nowe znajomości. Jeszcze cztery lata temu taka nie była, ale wydarzenia z przeszłości na nowo ukształtowały jej charakter. Sara mimo młodego wieku dźwiga na swoich ramionach ogromny ciężar, o którym wie naprawdę niewiele osób. Nawet jej najlepsza współlokatorka, Kaśka nie wie co takiego spotkało Sarę, że nawet nie chce myśleć o ponownym zakochaniu się i zaufaniu drugiej osobie.
Martyna Senator szczerze mnie oczarowała! Od pierwszych stron po prostu wiedziałam, że to jest to. Bardzo szybko mi się czytało, a mądrość i dojrzałość, płynąca z kart tej powieści zaskakiwała mnie na każdym kroku. Taki chłopak jaki Michał to prawdziwy skarb, a przyjaciółka, jaką jest Kaśka to również ogromny dar. Ta dziewczyna jest wieczną optymistką, za co ogromnie ją podziwiam. Chciałabym patrzeć na świat tak jak ona. No i nie zapominajmy o wspaniałej babci Sary. Ta kobieta jest niesamowiata i czytając tę książkę naprawdę się cieszyłam, że ja również mam tak dobry kontakt z moimi babciami.
Gorąco polecam i już nie mogę się doczekać drugiego tomu serii "Z miłości".

Oczekiwałam troszkę więcej od książki. Mimo, że poruszone są ciężkie tematy, to zachowania bohaterki czasami wydają mi się nienaturalne, wypłaszczone, nagła zmiana z zamknięcia w otwarcie na świat. Z dnia na dzień dzięki miłości przestaje się bać. Również Michał jest trochę nienaturalny, zachowuje się w sposób idealny, zawsze wie, co jest najlepsze dla Sary, czyta jej w myślach.
Historię czyta się w miarę dobrze, ale nie jest zaskakująca, ani nie zostawia trwałego śladu w pamięci. Raczej taka lekka lektura.

Na wstępie musze powiedzieć, że nie przepadam za polską twórczością, a mimo to książki pani Senator (z którymi miałam styczność) były całkiem udane. Autorka świetnie potrafi określić proporcje "wzniosłych i umoralniających tekstów" w stosunku do treści, żeby historia nie zrobiła się ckliwa i mdła. najczęściej są to też książki o młodych dziewczynach z pewnym problemem. Nie powiem, żeby problem głównej bohaterki, Sary, był jakąś tajemnicą bo już po ok 25% można się domyśleć o co chodzi no i oczywiście wiadomo również jak cała historia się zakończy, ale i tak czytało mi się tę książkę bardzo przyjemnie w te listopadowe popołudnia spędzone na kwarantannie :)
p.s Dodatkową gwiazdkę, książka dostaje za przepis "chleb w jajku z pomarańczami" nie wiedziałam, że można zrobić chleb w jajku na słodko. Wypróbowałam (chociaż pełny przepis zobaczyłam już na jakiś tam stronach) i jest super ;) polecam :D