Bullet Book. Bądź pięknie zorganizowana

Insignis
2017-11-08
2017-11-08
Katarzyna Dudzik
bullet book bądź pięknie zorganizowana david sinden

Okładka książki Sztuka, że szok Nikalas Catlow, David Sinden
Sztuka, że szok Nikalas Catlow, Dav...
Okładka książki Nie jedz tej książki Nikalas Catlow, David Sinden
Nie jedz tej k... Nikalas Catlow, Dav...

Nie traktuję tej książki jako Bullet Journal, ponieważ Bujo to coś co mogę sama stworzyć od początku do końca a tutaj mamy zwykłego gotowca, który ma trochę minusów. Nie rozumiem idei kartki "mój plan dnia" Mamy tam wypisać swoje posiłki, cele, sport, "do zrobienia", harmonogram, notatki, spotkania, rozrywka. I na cały Bullet Boook mamy jdną taką kartkę. Czyli każdego dnia mam zapisać, zmazać i zapisać kolejny dzień i tak 365 dni, dzień w dzień ? No tej kartki nie rozumiem. Książkę traktuję w inny sposób niż był tego cel, ponieważ niektórych rzeczy po prostu nie rozumiem (np. zadanie z planem dnia powyżej) Więc jeśli chodzi o pomysł, był on dobry, ale samo wykonanie. No cóż. Już niekoniecznie.

Uwielbiam notatniki, w których można zapisać pojawiające się myśli - zaraz zanim odfruną w niepamięć. Z cytatami, motywującym zadaniem i inspiracjami. Ten jest pełen uroku. Tak estetycznie przygotowany, że aż trudno mi coś w nim zapisać, ale przecież po to jest. Granatowa okładka i złote litery pięknie współgrają. Zaczynam notować świat.

Kupiłam na promocji w Biedronce, jako kalendarz, planner i motywator świetnie mi się sprawdza.

Piękna organizacja własna.

Mamy już co prawda luty, 2021 rok trwa więc w najlepsze, jednak "Bullet book" nie jest tego rodzaju organizerem, kalendarzem i notesem w jednym, którego nie można zacząć używać w dowolnym momencie roku. Można śmiało to zrobić :) Korzyści mogą być zaś wymierne, "Bullet book" to bowiem naprawdę obszerne źródło wiedzy, porad, inspiracji, a także motywacji do stawiania sobie celów oraz do wytrwałego dążenia ku ich realizacji.

Autor "The Little Book of Calm Colouring" stara się nam na kolejnych stronach pomóc w ustaleniu hierarchii celów oraz życiowych priorytetów. Wszystkie zawarte tutaj porady oparte są o twórczy system motywacyjny, którego założeniem jest pomoc w uporządkowaniu naszych codziennych spraw. Wielką rolę odgrywa tutaj szeroko pojęty coaching, trening mentalny i wspomniane już ukierunkowanie na motywację.

"Bullet book" to olbrzymi zastrzyk inspiracji. Każda strona dedykowana poszczególnym tygodniom i dniom zawiera - oprócz kreatywnych mentalnie porad - mnóstwo miejsca na zapisywanie projektów, pomysłów i celów, których realizację można następnie stopniowo monitorować w czasie kolejnych tygodni i miesięcy. Ważne w tym wszystkim jest także to, że Sinden proponuje nam także zachowanie pewnego zdrowego balansu między celami krótko- i długoterminowymi. Ogólnie rzecz biorąc - świetny pomysł!

Być może część odbiorców będzie już na starcie zrażona tym całym coachingiem i zagrywkami rodem z treningów mentalnego rozwoju, ale to naprawdę ma w sobie głęboki sens. Kluczem do dobrych zmian - a coś takiego proponuje względem naszego życia "Bullet book" - jest bowiem właśnie motywacja. Zazwyczaj czerpiemy ją dzięki inspiracjom, wsparciu ze strony bliskich, czy ze strony otaczających nas ludzi. A co jeśli takiego wsparcia i inspiracji nie ma? Albo co jeśli ono co prawda jest, ale nas nie motywuje? Wtedy stoimy w miejscu. I wtedy właśnie (wobec braku motywujących bodźców ze strony najbliższego otoczenia) taka pozycja jak ta ma głęboki sens.

Dziękuję Wydawnictwu Insignis za egzemplarz recenzencki.

#BulletBook #BądźPięknieZorganizowana #Insignis #DavidSinden

Piękna organizacja własna.

Jakie są główne zalety tej publikacji?

Przede wszystkim ogromna dawka inspiracji. Możemy swoje zapiski rozpocząć w dowolnym momencie. Do tego jego poręczna wielkość umożliwia zabranie tego notes ze sobą by móc czerpać z niego korzyści niemal przez cały dzień. Poza tym, to doskonałe źródło inspiracji do tworzenia własnego, jeszcze bardziej dopasowanego do naszych potrzeb, kreatywnego notesownika i planera w jednym. Najważniejsza jednak korzyść wynikająca z korzystania z tego notesu, to pobudzanie w nas kreatywności. Wydaje mi się, że właśnie jest na to odpowiedni moment i że ta kreatywność jest nam potrzebna.

Ja uwielbiam tego typu notatki i zawsze bardzo dobrze czuję się, gdy mogę usiąść na chwilę i skupić się na ich tworzeniu a także śledzić swoje postępy i tworzyć nowe marzenia i cele.

cała opinia - kochamciemojezycie.blogspot.com

Jakie są główne zalety tej publikacji?

„Bullet Book. Bądź pięknie zorganizowana” to system planowania, który łączy w sobie elementy dziennika, organizera oraz notesu. Ma przepiękną granatową okładkę ze złotymi tłoczeniami. Środek jest minimalistyczny, co bardzo mi się podoba, ponieważ nie odwraca uwagi od tego, co jest tak naprawdę ważne.
Książka ta ma pomóc jej użytkownikowi w uporządkowaniu życiowych celów i priorytetów, śledzeniu finansów, czy utrwalaniu nawyków. Wielkim plusem jest to, że możemy ją rozpocząć w dowolnym momencie w ciągu całego roku i nie czekać ani chwili, aby móc w sposób uporządkowany i zorganizowany spełniać swoje cele.
Pierwszą część tej pozycji zajmują rozpiski miesięczne oraz strony, które powtarzają się przez cały rok, czyli rejestr zadań, moja skarbonka, czas dla mnie. Poza tym znajdziecie tu również strony poświęcone różnym sferom naszego życia, np. moje projekty, drobne remonty, książki, muzyka i filmy, miejsca, które chcę odwiedzić, moja lista marzeń i wiele innych. W dalszej części mamy 52 tygodniówki, które wystarczą nam na cały rok.
Pozycja ta jest idealna dla osób, które nie lubią zwykłych kalendarzy, ponieważ czują się przez nie ograniczeni, ale nie mają czasu bądź ochoty tworzyć własnego bullet journala. Jest bardzo ładnie wykonany, więc nie będzie wstyd wyciągnąć go z torebki. Mi podoba się w zasadzie pod każdym względem.

Książka ta ma pomóc jej użytkownikowi w uporządkowaniu życiowych celów i...

David Sinden jest autorem The Little Book of Calm Colouring, w roku 2017 stworzył wspaniałą publikację, piękną, estetyczną i przydatną. Została wydana w kolorystce białej ze złotym, dzięki uprzejmości Wydawnictwa Insignis tym razem otrzymujemy publikację w kolorystyce granatowo-złotej w przepiękne groszki. Kiedy wzięłam planer i organizer w jednym w dłonie nie mogłam się od niego oderwać, obserwowałam go, pochłaniałam każdą grafikę i pomysł na to, jak można sobie ułatwić codzienne sprawunki i obowiązki. Po prostu rewelacja! Można zapisywać projekty, które chcielibyśmy zrealizować, cele, które są gdzieś daleko, a przypominają nam o sobie, skrupulatnie prowadzić notatki, a potem śledzić i analizować swoje postępy w ich realizacji. „Bullet Book. Bądź pięknie zorganizowana” jest bardzo twórczą i efektywną pomocą organizacyjną.
W swojej kolekcji miałam już kilka planerów, moja koleżanka wie, jak je lubię i mam słabość do ładnych notesów, czasem wręcz zastanawiam się, co w nich zapisywać, a innym razem mi żal coś w nich nabazgrać, kiedy są tak pięknie wykonane. Zdaję sobie sprawę, tak samo jak i wy, że dziś żyje się szybko, czasu ciągle brakuje, a zaległości narastają, pomimo szczerych chęci nie zawsze można sobie poradzić. Dobra organizacja to podstawa, nie w każdym kalendarzu znajdziemy wystarczająco dużo miejsca na to, aby zanotować wszystkie potrzebne informacje, ze względu na ich rozmiar, czy wagę nie zawsze możemy je zabrać ze sobą. „Bullet Book. Bądź pięknie zorganizowana” jest nie tylko lekka, ale i stosunkowo nie duża, jednak znajdziemy w niej sporo miejsca na notatki i systemów pomocnych przy ich tworzeniu, zapamiętywaniu i przede wszystkim docenieniu przyjaciela, bo w publikacji jest dla nich pewne miejsce. Nie wspominam tylko o przestrzeni na ich adresy, ale także piękne cytaty, które uprzyjemnią nam o nich myślenie.
„Bullet Book. Bądź pięknie zorganizowana” jest publikacją, dzięki, której można uporządkować swoje życie i wyjść z reorganizacyjnego chaosu. Bardzo spodobało mi się koło równowagi, dodatek na temat własnej misji, a także estetyka wykonania wnętrza. Grafiki zostały wykonane w kolorze granatowym i białym, dla tych, którzy lubią kolorować, odprężają się przy tej czynności, jestem przekonana, że czeka nie lada gratka, przy jeszcze większej personalizacji planera. Jest on bowiem tak rozbudowany i przemyślany, że w moim doczuciu każdy z nas znajdzie w nim to, czego szuka oraz to, co jest dla nas ważne.

Pierwszy raz w życiu mam okazję zajrzeć do wnętrza nietypowego terminarza, notatnika, organizera i dziennika w jednym. Bullet booki stają się coraz popularniejsze, ale zacznijmy od tego, co to w ogóle jest? To kalendarz, lecz nietypowy, gdyż bez dat, a więc użytkownik w dogodnym dla siebie momencie może rozpocząć jego prowadzenie.

W przypadku "Bullet book" od wydawnictwa Insignis dziennik ten jest podzielony na miesiące oraz tygodnie, a w rękach odbiorcy jest to, jaki ostateczny kształt przybierze dziennik oraz w jakim charakterze będzie prowadzony. Jego podstawową rolą jest realizacja założonych marzeń, konsekwencja w dążeniu do obranych celów i nadanie harmonijnego, zorganizowanego trybu życia. Poczynając od remontu, diety, ćwiczeń, istotnych dat, wydatków, wizualizacji celów i spontanicznych pomysłów po wiele innych autor zachęca do systematycznego rozważania codzienności.
Fakt, nie zawsze mamy na to czas, stąd też mam wrażenie, że będzie to doskonała pozycja dla młodych ludzi, którzy dodatkowo mogą prowadzić dziennik zgodnie z wybranym przez sobie dogodnym sposobem oraz z artystyczną duszą (a sposobów prowadzenia i upiększania swoich zapisków nie brakuje).
Idealna propozycja jako prezent pod choinkę.

W przypadku "Bullet book" od wydawnictwa...

"Postaw na marzenia, a potem patrz jak się spełniają."

"Bullet book" to dziennik, notes i organizer w jednym, w którym możemy uporządkować swoje cele na dany rok, zapisać ważne daty, czekające nas zadania, a także zaplanować dany dzień, tydzień czy też miesiąc. Wszystko zależy od nas jak go wykorzystamy :). Możemy użyć go w dowolnym dniu miesiąca, więc nie trzeba czekać do stycznia! Dziennik wypełniony jest również różnymi motywacyjnymi cytatami, a także ćwiczeniami i afirmacjami, które mają nam pomóc lepiej się poczuć. Czy to mi pomoże? Zobaczymy :D.
I jak zwykle jestem zachwycona oprawą graficzną, w stu procentach trafia ona w moje gusta <3.

Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu Insignis Media.

"Postaw na marzenia, a potem patrz jak się spełniają."

Dawniej korzystałam z kalendarzy, po paru latach sama zaczęłam sobie robić coś na wzór kalendarzy w zeszytach. Chciałam mieć po swojemu, chciałam mieć tylko to co było mi potrzebne. O bujo usłyszałam pod koniec 2017 roku. Długo myślałam i się zastanawiałam, w końcu zdecydowałam się, że jednak Bullet kupię, nie był aż tak drogi, chciałam sprawdzić czy z tych wszystkich list korzystać będę.
No i niestety, nie jestem tym typem osób. W pełni wykorzystałam ok 30% Bullet?
Strony i grafiki malowałam tylko na początku, z czasem wolałam na coś innego spożytkować czas, w inny sposób się zrelaksować.
Listy reguralnie użytkowane przez mnie to 'mój miesiąc' rozkład miesiąca na dni, 'rejestr zadań' 'moja skarbonka' 'książki do przeczytania muzyka, filmy do obejrzenia' i może parę innych.
Wszelkie listy typu 'moje afirmacje' 'moje pasje' nie zostały nawet uzupełnione. Nie czułam potrzeby, nie wracałabym tez do nich, bo za dużo kartkowania.
Teraz mam już nowy zeszyt, Bullet poszedł w odstawkę, ale dzięki niemu wprowadziłam sobie kilka nowych rzeczy, niektóre zmieniłam, ułatwiłam i w tym uważam ten Bullet jest super. Jest dobrym przewodnikiem, wskazówką, takim starterem który pokaże ci, w jakie listy ty pójdziesz, co dla ciebie będzie ważne do monitorowania. Jest tych list tutaj ogromna ilość więc raczej każdy znajdzie coś dla siebie, a nawet jeśli wymyślicie kompletnie coś nowego, możecie strony z tygodniami na samym końcu, których ja nie używałam traktować jako brudnopis albo miejsce na nowe listy.
Jestem zadowolona z tego zakupu i z tej naszej wspólnej prawie rocznej podróży.

• Poradniki
  • Egzemplarze recenzenckie