Oświadczyny

Tłumaczenie: Małgorzata Bortnowska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
The Proposal

Rok 1958. Londyn. Georgia Hamilton kończy 18 lat i rodzice chcą, by wzięła udział w eleganckim balu debiutantek. Dziewczyna marzy jednak o tym, by zostać znaną pisarką, a nie żoną. Wkrótce wydarza się tragedia, która na zawsze przypieczętowuje jej los. Rok 2012. Niepoprawna romantyczka Amy Carrell kolejny raz przeżywa zawód miłosny. Ze złamanym sercem, opuszczona i zdesperowana, odpowiada na...

Rok 2012. Niepoprawna romantyczka Amy Carrell kolejny raz przeżywa zawód miłosny. Ze złamanym sercem, opuszczona i zdesperowana, odpowiada na ogłoszenie o damę do towarzystwa dla intrygującej starszej pani, z którą udaje się do Nowego Jorku. Jeszcze nie wie, że odkryje tajemniczą love story, która czekała pięćdziesiąt lat, zanim ktoś ją opowie.

źródło opisu: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/oswiadczyny/

źródło okładki: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/oswiadczyny/

zaczytanapatka | 2018-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2018

Kiedy Amy, młoda tancerka znajduje w szufladzie pudełeczko od Tiffany'ego jest niemal przekonana, że chłopak chce się jej oświadczyć. Okazuje się jednak, że dostał on prestiżową pracę w Waszyngtonie i właśnie z nią zrywa. Jego rodzina uważa, że Amy nie jest odpowiednią partnerką dla przyszłego ambasadora. Amy ma złamane serce i nie zastanawiając się długo odpowiada na ogłoszenie starszej pani, która potrzebuje towarzyszki w podróży do Nowego Jorku. Będzie to dla dziewczyny wymarzona okazja by spotkać się z rodziną. Georgia Hamilton to prawdziwa dama, emerytowana właścicielka wydawnictwa. Dla niej podróż do Nowego Jorku znaczy dużo więcej. Różni je dosłownie wszystko, jednak szybko zaprzyjaźniają się i dzielą swoimi przeżyciami. Georgia opowie Amy o pewnym wieczorze, który zmienił całe jej życie.

Pomimo tego, że akcja dzieje się w czasach współczesnych, rok 1958 nie wydaje się zbytnio oddalony od 2012. Georgia i Amy są do siebie bardzo podobne. Obie uparcie dążą do celu, pomimo...

Monika KanapaLiteracka | 2018-02-16
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 16 lutego 2018

Książka zapowiadała się bardzo dobrze. Uwielbiam rozgrzebywanie rodzinnych tajemnic i uwielbiam staruszki osadzone w rolach pierwszoplanowych. Nie pytajcie dlaczego, ciężko byłoby mi to uzasadnić, ale one zawsze bardziej mi łamią serce. Jednak czegoś mi tutaj brakło. Czegoś bardzo istotnego.

Fabuła rozkręca się bardzo szybko. Amy po krótkim wprowadzeniu nas w swoją sytuację natychmiast kontaktuje się z osobą z ogłoszenia. Panie podejmują błyskawiczne decyzje. Obie są zdecydowane i nie mają nic do stracenia. Obie w towarzystwie zupełnie obcej sobie osoby wyruszają w pełną sentymentu i bolesnych wspomnień podróż, która ma odmienić ich życie. Oczywiście jeszcze o tym nie wiedzą.

Dwutorowa fabuła prowadzi nas przez ulice współczesnego Manhattanu i Londynu lat 50-tych.
W czasie podróży za ocean Georgia dzięki swojej dostojności i niewymuszonej elegancji wzbudza podziw młodej, prostej dziewczyny z Queens. Umacnia w Amy pewność siebie i wymazuje z jej psychiki poczucie niższości. Amy z...

Gąska | 2018-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2018

„Oświadczyny” mają w sobie coś baśniowego, coś, co mimo czasów współczesnych, w których toczy się akcja powieści, przenosi czytelnika do bajkowej krainy, w której istnieje wiele złamanych serc oraz nadziei na odnalezienie swego „księcia z bajki”. Ta książka rozgrzewa serca i uczy jak być damą.

Powieść opowiada o dwóch kobietach. Amy szuka swego celu w życiu. Tuż przed Bożym Narodzeniem zostaje porzucona przez chłopaka przywiązanego do swej snobistycznej rodziny, do której ona pasuje jak pięść do nosa. Georgia – samotna starsza pani chce wyruszyć w podróż do Nowego Jorku i szuka towarzyszki, która będzie chętna jej towarzyszyć. Ich losy krzyżują się i obie udają się na wycieczkę.

Ależ mnie ta książka wzruszyła! Historia, którą Gorgia skrywała w sobie przez pięćdziesiąt lat, jest niesamowita. Nie od razu jednak dowiadujemy się, co takiego wydarzyło się w jej życiu. Autorka powoli dozuje czytelnikowi fakty, naprzemiennie przeplatając akcję między rokiem 1958, a 2012. Jest to...

Uwielbiam powieści obyczajowe, w których przeszłość przeplata się z teraźniejszością, a dawne, czasem bardzo odległe wydarzenia mają wpływ na to co dzieje się tu i teraz. "Oświadczyny" Tasminy Perry to właśnie tego rodzaju ciepła i klimatyczna historia, która wspaniale wpisuje się w atmosferę Bożego Narodzenia. A ja mogłam się nią delektować dzięki uprzejmości Wydawnictwa Kobiecego, za co serdecznie dziękuję.

Georgię i Amy różni dosłownie wszystko - narodowość, wiek, status społeczny, pozycja materialna, a łączy w zasadzie tylko jedno - tęsknota za prawdziwą miłością. Zbliżają się święta, magiczny czas w roku - okazja do naprawienia błędów, wybaczenia i pogodzenia się z przeszłością. Siedemdziesięcioletnia Georgia, emerytowana właścicielka wydawnictwa, kobieta z pozycją, pragnie po raz pierwszy w swoim życiu odwiedzić Nowy Jork. Nie czuje się na siłach, aby udać się tam sama, więc poprzez ogłoszenie poszukuje towarzyszki podróży. Na jej ofertę odpowiada Amy - młoda amerykanka,...

SłonecznaStronaŻycia | 2018-03-07
Na półkach: Ebooki, Przeczytane
Przeczytana: 07 marca 2018

To pierwsza moja książka tej autorki, ale na pewno nie ostatnia... Trochę przypominała mi Cykl Siedem Sióstr Lucindy Riley. Podobnie jak tam akcja dzieję się dwutorowo - we współczesności i w 1958 roku.
Życie Amy, mieszkające w Londynie Amerykanki nie układa się tak jakby chciała, kariera tancerki nie rozwija się, dziewczyna jest zmuszona pracować jako kelnerka, a bogaty chłopak nie traktuje jej uczciwie. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia a Amy jest samotna i rozczarowana, bardzo pragnie spotkać się z rodziną, ale nie stać jej na bilet do Nowego Jorku. Pod wpływem chwili odpowiada na ogłoszenie siedemdziesięciodwu letniej Georgi Hamilton, która poszukuje towarzyszki na czas podróży do Nowego Jorku. Młoda kobieta i staruszka niespodziewania znajdują nić porozumienia, a czytelnik na okazję poznać historię jedynej prawdziwej miłości Georgi i jej debiutu towarzyskiego w Londynie w 1958 roku. Przedstawiona historia jest klimatyczna, wzruszająca i niezmiernie ciekawa. Bardzo trudno...

Magda | 2018-02-23
Przeczytana: 08 lutego 2018

Włos na głowie mi się jeży czytając kolejne błahe opowieści z wątkiem Bożego Narodzenia w tle. Tasmina Perry przywróciła mi wiarę w istnienie kreatywnych pisarzy w pełni potrafiących wykorzystać potencjał drzemiący w świątecznym klimacie. Autorka przelała na papier niebanalną historię o tym, jak przeszłość może wpływać na nasze obecne życie. Na kartkach książki przeplatają się losy dwóch z pozoru całkowicie różnych kobiet.

W trakcie lektury miałam okazje przenieść się do roku 1958 i obserwować z boku brytyjski konkurs debiutantek. Cel tego niecodziennego spektaklu odbywającego się w Londynie jest jeden -młode dziewczęta w trakcie szeregu organizowanych imprez mają znaleźć bogatego męża. Georgia Hamilton w książce pokazana została jako urodzona buntowniczka, która mimo usilnych starań otocznia nie ma zamiaru dać się wplątać w tę niecodzienną szopkę. Jedno niespodziewane spotkanie sprawiło, że dziewczyna postanowiła zmienić swój światopogląd.

Losy Georgii Hamilton w...

angelika | 2017-11-21

Chyba każda kobieta jest niepoprawną romantyczką.Pragniemy wielkiej miłości,być kochane ponad życie i doczekać się momentu,kiedy nasz wybranek uklęknie przed nami z najpiękniejszym na świecie pierścionkiem.Kobiety marzą o tym dniu całe życie,rozmyślają jak będzie wyglądać ten dzień.Jednak czasami marzenia pękają jak bańka,a zamiast zaręczyn może nas czekać wielkie rozczarowanie ,tak jak było z główną bohaterką powieści.
Amy nie ma jednak szczęścia w miłości tuz przed wyjątkowym świętem Bożego Narodzenia,zostaję porzucona przez swojego partnera.Zamiast świątecznych klimatów ma złamane serce.Czy Amy znajdzie pomimo wszystko miłość swojego życia?
Książka idealna na zimowe wieczory,która wciąga od pierwszych stron.Jest to pierwsza książka tej autorki, jaką przeczytałam, ale jak najbardziej jestem zachwycona,że mogłam ją przeczytać.Czuła i ciepła powieść dla wyjątkowych kobiet.

AnnaR | 2018-06-08

Amy to zwyczajna, sympatyczna dziewczyna, która w pogoni za marzeniami opuściła rodzinny dom. Jej największą pasją jest taniec, marzy, by zostać zawodową tancerką. Na chwilę obecną niestety pracuje jako kelnerka, a w między czasie lata na próby, które nie zawsze są w pełni satysfakcjonujące. Kobieta żyje skromnie, musi oszczędzać każdy zarobiony grosz, jednak spotyka się z bogatym chłopakiem. Jego rodzicom ani trochę nie podoba się ów związek, naśmiewają się z zajęć dziewczyny, wytykają brak obejścia, niemal na każdym kroku udowadniają, iż Amy nie jest odpowiednią kandydatką dla ich syna, który na pierwszym miejscu stawia karierę i zachwycającą aparycję. Złudne nadzieje na zaręczyny szybko zostają rozwiane, bo chłopak ulega presji rodziców i zrywa z biedną kelnerką. Załamana odnajduje wsparcie u koleżanki, u której zostaje na noc. Na drugi dzień natrafia na dziwne ogłoszenie, które może dać jej możliwość spędzenia Świąt w rodzinnym domu. Kierowana smutkiem i tęsknotą, od razu...

Marta Daft | 2018-03-05
Przeczytana: styczeń 2018

Miłość nigdy nie umiera, szczególnie gdy zasklepiła się w sercu kochającego człowieka zalana tragedią. Czy wspomnienia są w stanie wskrzesić płomień uczuć, który z tak ogromną siłą płonął pięćdziesiąt lat temu? Czy dawne dzieje pomogą teraźniejszości?

Amy to niepoprawna romantyczka, której dusza i serce po raz kolejny zostają poranione. Dziewczyna postanawia uleczyć swe serce i z dala od źródła cierpienia przyjąć ofertę pracy u boku ekscentrycznej Georgii Hamilton. Wyjazd do Nowego Jorku stanie się dla dziewczyny niesamowitą podróżą, a jej życie nie będzie już takie samo po usłyszeniu historii, która latami czekała na odpowiedniego słuchacza. Starsza pani odmieni życie Amy, dając jej możliwość nauki dobrego stylu oraz poznanie opowieści, która przenie się nas do roku 1958, gdy Georgia jako młoda kobieta miała wziąć udział w balu debiutantek, którymi szczycił się ówczesny Londyn. Jak bardzo bolesna okaże się przeszłość?

(...)

Piękna historia ukazująca życie dwóch kobiet wzrusza...

Ania | 2017-11-24

Rok 1958 - młoda Georgia Hamilton marzy o tym, aby zostać pisarką. Jej rodzice chcą, aby wzięła udział w balu debiutantek i znalazła odpowiedniego kandydata na męża. Pojawia się bogaty mężczyzna, ale sprawę komplikuje nieprzemyślana decyzja.
Rok 2012 - Amy Carrell kelnerka i tancerka z zamiłowania jest zakochana w bogatym i wykształconym Danielu. Rodzina mężczyzny nie może zaakceptować miłości ludzi z dwóch płaszczyzn społecznych.

Spotykają się dwie nieznajome kobiety, każda z innymi przeżyciami, planami oraz własnym światopoglądem. Ich drogi połączyło ogłoszenie o wspólnej podróży do Nowego Jorku. Bohaterki wspólnie dzielą się przeżyciami, o tym jak walczyć o uznanie i prestiż społeczny, być wykluczonym oraz stracić wielką miłość. Mogłoby wydawać się, że mimo różnicy wiekowej, nie znajdą wspólnego języka, ani podobieństw w swojej przeszłości. Życie pokazuje, że sprawa wygląda zupełnie inaczej.

Już chyba dobrze wiecie, że uwielbiam książki, w których akcja przedstawiona jest w...