Anonimowe wyznania

Wydawnictwo: Novae Res
literatura faktu
NovaeRes

ANONIMOWE WYZNANIA – najpopularniejszy serwis w Polsce, w którym ludzie opisują anonimowo, a przez to bez ogródek, cenzury i wstydu swoje niesamowite historie. Miesięcznie odwiedza tę stronę blisko milion osób, generując ponad 17 milionów wejść! Oto kilkaset najlepszych historii, które opublikowali w serwisie – historie spektakularnych wpadek, zaskakujących sukcesów, wstydliwych porażek czy...

ANONIMOWE WYZNANIA

Oto kilkaset najlepszych historii, które opublikowali w serwisie – historie spektakularnych wpadek, zaskakujących sukcesów, wstydliwych porażek czy prześmiesznych wydarzeń. Historii, którym udało się roześmiać, zadziwić, rozbawić i doprowadzić do łez setki tysięcy internautów.
A to wszystko w jednej książce, którą napisało życie.

ZAWIERA TAKŻE NIGDY
NIEOPUBLIKOWANE HISTORIE...

"Mam niewidomego brata. Ma 10 lat i najmocniej w świecie cieszy się, kiedy czytam mu... Anonimowe. Wspólnie śmiejemy się, a czasem wzruszamy przy wyznaniach. Potrafi cały dzień czekać z niecierpliwością na to, abym miała czas mu chwilkę poczytać.
Pozdrawiamy wszystkich Anonimowców, dajecie wiele szczęścia mnie i bratu i nieraz pouczacie swoimi mądrymi wyznaniami!

Jestem choleryczką. Kiedy się wkurzę uderzam pięściami bardzo mocno w jedną szafkę.
Kiedy mi przejdzie, głaszczę tą szafkę i przepraszam, że znowu ją biłam.

Wczoraj dowiedziałam się, że od 2 lat, w pracy, regularnie, czy to deszcz czy śnieg, lato czy zima, podlewam sztucznego kwiatka.

Przepraszam, wypadły Panu prezerwatywy - właśnie w ten sposób poznałam swojego męża. To by była prawie zwyczajna sytuacja w sklepie... tylko że to było w kościele.

Zenon Martyniuk uratował mi życie... - otwórz książkę i sprawdź jak to było."

źródło opisu: zaczytani.pl

źródło okładki: zaczytani.pl

KamieniKupa | 2017-10-10
Przeczytana: 10 października 2017

To nie anonimowe wyznania, to książka pod tytułem "Przedrukujmy internet i zaróbmy na tym pieniądze". Przyznajemy, że to dość słabe zagranie, jednak czego się nie robi dla kupy monet wysupłanych z kieszeni uczniaków? Aż chce się nam zaśpiewać razem z Kazikiem: "Wstyd, wstyd, wstyyyyyd!"
Z poważaniem - Kamienie

Margulis | 2017-10-01
Przeczytana: 01 października 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dlaczego ktoś zdecydował się na przedrukowanie witryny internetowej? Żeby zarobić na tym pieniądze. Kupcie coś innego, bo prawdopodobnie wszystkie zawarte w tej "książce" wyznania już widzieliście.

WKraone | 2017-09-29
Przeczytana: 29 września 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie ma sensu kupować tej książki, jeśli śledzi się stronę internetową czy fanpage na Facebooku. A nawet jeśli nie, to poziom wyznań nie powala, książka nadaje się do jednokrotnego przeczytania, gwarantuję, że nikt do niej później nie wróci. Wydajcie te 40 złotych na lepszą, ciekawszą i bardziej oryginalną pozycję.

7an7ys | 2017-10-11
Przeczytana: 11 października 2017

Dawanie tej książce oceny 10/10 jest zwykłym bluźnierstwem, zwłaszcza wobec prawdziwych arcydzieł światowej literatury. A opinie pisane przez wyraźnie fałszywe konta - powtarzam, tak jak użytkownik KamieniKupa za Kazikiem - WSTYD!

Agnesja | 2018-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2018

Anonimowe Wyznanie to jeden z najbardziej popularnych serwisów w Polsce, prawdopodobnie już o nim słyszeliście. Obecnie ma na Facebooku blisko 800 tysięcy polubień, miesięcznie zaś ma około milion odwiedzin. Na czym polega fenomen strony? Każdy może anonimowo zamieścić tam swoje historie, bez wstydu i ogródek, następnie czekać na reakcje czytelników. Wiarygodność tych opowieści możemy poddać pewnym wątpliwościom, ale z pewnością nie raz natrafimy na Anonimowych Wyznaniach na opis prawdziwych sytuacji. Wydawnictwo Novae Res postanowiło zebrać najciekawsze z wyznań i wydać w postaci książki. Czy było to potrzebne?Od razu przyznam, że nie widzę większego sensu wydawania pieniędzy na tę książkę, jeśli tylko dysponujemy internetem i dostępem do serwisu. Możemy tam naczytać się historii do woli, jednak książka może sprawdzić się wtedy, gdy chcemy mieć te wyznania posegregowane. W spisie treści mamy aż 12 działów tematycznych, do których przyporządkowano teksty. W zależności od potrzeb,...

Alexandra | 2017-11-11

Anonimowe wyznania to popularny fp na portalu społecznościowym, na którym możemy przeczytać wypowiedzi ludzi, którzy wstydzą się powiedzieć o tym swojej rodzinie czy znajomym. Łatwiej jest im wyznać to, gdy pozostają anonimowi. Sama często zaglądam na ten profil, aby zobaczyć, co nowego się pojawiło, ponieważ najczęściej są to śmieszne sytuacje, więc można tak sobie poprawić humor. Gdy dowiedziałam się, że powstaję książka, to od razu wiedziałam, że to coś dla mnie. Czy na pewno tak było?

Warto powiedzieć kilka słów o samym wydaniu książki, ponieważ wygląda bardzo interesująco i napisana jest taką czcionką, przez którą szybko się czyta.

Historie zostały podzielone na rozdziały, dzięki czemu nie mieszają się ze sobą np. zabawne anegdoty i smutne przeżycia autorów. Lektura zajęła mi jedynie dwa wieczory, lecz mogę szczerze powiedzieć, że nie tego się spodziewałam, gdy zaczynałam czytać. Miałam nadzieję, że zostaną tu przedstawione historie nigdy wcześniej nie publikowane, lecz...

Scythe Stoirm | 2017-10-10
Przeczytana: 10 października 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Tak, proszę państwa, widać upadek wydawnictwa - gdy coś wydaje się tylko po to, by zarobić na ludziach, którzy - jak pisał użytkownik KamieniKupa - muszą mieć wydrukowany internet. Pewnie książka przyda im się, gdy padnie komunikacja albo prąd wyłączą. A nie, bo wtedy światła potrzeba, by w ciemności książkę czytać.

Ta książka, oraz sam pomysł na jej wydanie, to ciemność. Ciemność intelektualna.

EDIT: Dzień po wystawieniu niepochlebnej opinii pojawiły się opinie przeciwstawne, wszystkie tego samego dnia. Czy to wydawnictwo zaczęło działać w obronie własnych błędów? Czy wysłani czytelnicy? Nie muszę chyba mówić, że konta aktywne są zaledwie od wczoraj... Przy czym jedno zupełnie prywatne. Przypadek? Nieładnie, nieładnie. Sięga to tego samego poziomu absurdu co postępowanie Kołcza Majka i ratowanie jego "Hejtoholika". Zastanawia mnie tylko, kto tu pociąga za sznurki.

Johny | 2017-10-11
Przeczytana: 11 października 2017

Ojjj... :) Widać, że wszystkie jedynkowe opinie to nic innego jak hejt na tę książkę. To samo zresztą na Empik.com. Albo piątki, albo jedynki - nic pośrodku :) Wygląda na wojnę konkurencyjnych portali, tylko trochę mało wartościowa dla przeciętnego czytelnika i mocno szczeniacka. Abstrahując już od bezsensownych zarzutów o kopiowaniu internetu, bowiem jak byk stoi napisane, że książka zawiera niepublikowane dotąd historie. No ale, żeby to doczytać, to trzeba nie być hejterem :) Swoją drogą nie znałem wczesniej serwisu, kupiłem w salonie Empiku, przeczytałem i się nie nudziłem, coś nowego na rynku i generalnie poleciłbym ludziom, którzy chcą się rozerwać, a nie koniecznie lubią wiecznie gapić się w monitor.

Zosia92 | 2017-09-29

Przeczytałam w tym roku wiele książek, jednak pozycja Anonimowe Wyznania bije w dno od spodu. Szczerze mogę nazwać ten zlepek historii z "Bravo" szmirą roku. Tego nie da się czytać. Ostrzegam przed wydawaniem pieniędzy. Będziecie mocno rozczarowani.

Mrc27 | 2017-09-29

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Anonimowe Wyznania to drugi po Wyznajemy najpopularniejszy portal poświęcony przeróżnym historiom z życia. Zachęcony bijącą rekordy popularności książką Wyznajemy, postanowiłem sięgnąć również po lekturę Anonimowych, która trafiła do sklepów kilka dni po swoim popularniejszym konkurencie.

Uwielbiam czytać wstydliwe opowieści użytkowników. Oczekiwałem czegoś, co przyprawi mnie o salwy śmiechu, grymas wstydu, wybałuszone z zaskoczenia oczy, dreszcze zgorszenia czy potok łez wzruszenia. Niestety... Przeżyłem jedno wielkie rozczarowanie.

Już na wstępie zaznaczam, że jeżeli regularnie czytasz stronę Anonimowych Wyznań, to bardzo dobrze znasz 99% wyznań znajdujących się w tej książce. Lektura ta to bowiem nic innego jak przedrukowana witryna internetowa. I stąd nasuwa mi się na myśl podstawowe pytanie - jaki jest sens kupowania czegoś, co można dostać za darmo w internecie? Dlaczego mam wydawać prawie 40 zł za książkę, skoro mogę zamiast tego opłacić za 25 zł internet na miesiąc i mieć...