Zatrzymaj Hashimoto. Wzmocnij tarczycę!

Okładka książki Zatrzymaj Hashimoto. Wzmocnij tarczycę! Marek Zaremba
Okładka książki Zatrzymaj Hashimoto. Wzmocnij tarczycę!
Marek Zaremba Wydawnictwo: Pascal zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Pascal
2017-10-25
2017-10-25

Przepisy ciekawe, z treścią różnie. Dużo zbędnych nawiązań do Biblii. Wyciągnęłam z niej kilka informacji, ale czy kupiłabym tę książkę, aby mieć ją w swojej biblioteczce? Zdecydowanie nie.

W moim odczuciu książka zawiera za dużo treści religijnych, a za mało suchych faktów popratych dowodami. Niemniej, przepisy zamieszczone w końcowej części są naprawdę genialne, szczególnie te na zupy i warzywne pasztety.

Niestety książka bardzo rozczarowująca. Kupiłam ją z polecenia osoby chorującej na Hashimoto, jednak porady w niej zawarte zakrawają o te serwowane przez Pana Jerzego Ziębę. Zresztą autor "Zatrzymaj Hashimoto" powołuje się w jednym miejscu książki na ten wątpliwy dla mnie autorytet. Jedynym rozdziałem, który uważam za warty przeczytania był ten dotyczący naturalnej suplementacji. Podsumowując- mało informacji a dużo prywatnych opinii.

Kupiłam tą książkę z myślą, że będę porady jak tytuł mówi, aby zatrzymać Hashimoto i wzmocnić tarczycę. Niestety, nie dokonać znalazłam tam odpowiedz na to co szukałam. Dowiedziałam się trochę więcej o chorobie, niestety żyjemy w takich czasach, że ciężko jest wyeliminować stres i zaufać Bogu, że nas wyleczy.
Co prawda znalazłam kilka przepisów z których możliwe, że skorzystam, ale poza tym jestem rozczarowana zakupem tej pozycji.

Co prawda znalazłam kilka przepisów z których możliwe, że...

Spodziewałam się wiele po tej książce. A cóż... rozczarowałam się niezmiernie. Miałam nadzieję znaleźć jakieś przydatne wskazówki czy rady, które mogłabym wprowadzić w swoim życiu. Może poradniki nie są dla mnie?

Oprócz kilku ciekawostek związanych z rozwojem i przebiegiem choroby nie dowiedziałam się zbyt wielu faktów na jej temat. Autor ma wyjątkowo holistyczne podejście do choroby. Z kolei ja wolę suche naukowo fakty podane w prosty sposób. Tego na pewno nie znajdziemy w książce. Za to znajdziemy całkiem sporo przypisów z biblii. Według autora najlepszym sposobem na zatrzymanie hashi jest spokój ducha, wyrzeczenie się stresu, odstawienie leków na tarczyce, powierzenie swojej choroby Bogu, jedzenie zgodne z pora roku (?) I inne całkiem zabawne triki. Było kilka ciekawych informacji na temat badań jakie należy wykonywać, witamin których mogą być niedobory, ale to za mało by pozytywnie ocenić te pozycje.

Niestety, kierowana impulsem.. chęcią pozbycia się nieprzyjemnych objawów chorobowych.. zakupiłam to cudo.. takiej sieczki, pseudo naukowych teorii.. Jerzy Zięba.. serio?

Fantastyczna książka! Bardzo wiele cennych uwag w kwestii żywienia, ale nie tylko, również w kwestii innych wyzwalaczy Hashimoto. W książce jest też kilkanaście tematycznie ułożonych przepisów kulinarnych. Książka bez zadęcia i jedyniesłusznej opcji ;)

Bardzo interesująca pozycja. Dowiedziałam się wielu pożytecznych rzeczy. Nie rozumiem oburzenia dotyczącego odniesień do boga i wiary. W miejsce słowa Bóg podstawiłam słowo Wszechświat i wciąż całość jest logiczna i godna refleksji. Bardzo inspirujące przepisy.

Wartościowa pozycja na rynku czytelniczym odnośnie hashimoto. Niestety zbyt wiele odwołań religijnych, bez tego książka mogłaby być o wiele krótsza i treściwsza.

• Zdrowie
  • Poradniki
  • Rok 2018

Dodaj cytat z książki Zatrzymaj Hashimoto. Wzmocnij tarczycę!