Dom doktora Dee

House of doctor Dee
83-7150-420-9
duchy
Mateusz

Mateusz Palmer, młody historyk i badacz genealogii, postanawia zamieszkać w odziedziczonym po ojcu domu, który sprawia wrażenie nawiedzanego przez duchy. W trakcie archiwalnych poszukiwań Mateuszowi udaje się ustalić, że przed kilkuset laty mieszkał tam słynny uczony i mag, doktor John Dee, owładnięty ideą stworzenia homunculusa. Od tej chwili życie Mateusza Palmera i życie Johna Dee zaczynają się nawzajem przenikać, a przeszłość staje się częścią teraźniejszości.

Derbeth | 2014-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2014

Rozczarowanie. Nie jest to ani fantastyka, ani dobra powieść historyczna. Zaczyna się ciekawie, brudnymi sprawami rodzinnymi i budzącą dreszczyk starszą tajemnicą, przeplatająca się narracja teraz i w przyszłości daje nadzieję na zaskakujące połączenie w finale. W rzeczywistości wątek okultystyczny zmienia się w bełkotliwe filozoficzne rozważania, szczegóły historyczne są wyłącznie męczące zamiast wzbudzać ciekawość, dodatkowo męczy stylizowany na dawny język. Pod koniec przerzucałem strony, bo nie mogłem na nie patrzeć. Zakończenie jest do bólu nijakie, w miarę rozwoju fabuły traciłem zainteresowanie bohaterami. Kusi mnie, żeby ocenić niżej, ale dam 3 gwiazdki chociaż za kilka obrzydliwie naturalistycznych scen, które w sumie zrobiły na mnie wrażenie. Tak czy inaczej, zdecydowanie odradzam, nie wiem, dla kogo właściwie miałaby być ta książka.

PannaIzabela | 2012-01-06

Całkiem ciekawa,choć długość opisów oraz przemyśleń z czasem zaczęła mnie nużyć. Nie jest to raczej lekka i łatwa lektura...

Ezalia | 2012-10-25
Przeczytana: 25 października 2012

Bardzo dobra książka, ale trudna w odbiorze. Pełna myśli, opisów, ale nadal zadziwiająca.

Gosia | 2016-06-29
HanaBarbera | 2016-05-08