Łowienie pstrągów w Ameryce

Wydawnictwo: Rebis
Trout fishing in America
8371208634
Róża_Bzowa

"Łowienie pstrągów w Ameryce" to jeden z najciekawszych tekstów nowej prozy amerykańskiej. Składają się na nie pozornie nie powiązane fragmenty, których wspólnym motywem jest łowienie pstrągów. Raz jest ono dosłownie łowieniem na wędkę, raz beznogim mężczyzną, raz po prostu książką. Tu może się zdarzyć wszystko: kupowanie strumienia na metry, wodospady oparte o ścianę magazynu, garbaty pstrąg.

źródło opisu: Rebis, 2000

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Smig | 2011-08-23
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 18 sierpnia 2011

Dziwna, ale zapadająca w pamięci. Jak pijackie filozoficzne dywagacje w głebokim amoku lub słowotok po sporej dawce amfetaminy przelany na papier. Nniekiedy bełkot gubiący sens, niekiedy sen przerażający dziwacznością metafor, niekiedy kompletnie oderwana od rzeczywistości wizja, niekiedy boleśnie życiowy i celny komentarz.Intrygująca jak wysypisko, gdzie jeden zobaczy rozkład i zepsucie, a inny swoiste piękno i głęboki metaforyczny sens. Polecam rozdział "Rupieciarnia w Cleveland" ( o kupowaniu używanego strumienia na metry :) ) - prawdziwa perełka.

koktajlmolotowa | 2012-07-19

książka jest mega absurdalna i surrealistyczna, mi osobiscie przywodzila na mysl (nie wiedziec czemu)klimat Monty Phytona. rewelacja:)

myggfa | 2016-11-06
reptar | 2016-02-13