Grey
LubimyCzytać

E L James powraca do świata wykreowanego w cyklu "Pięćdziesiąt odcieni", który wciągnął miliony czytelników na całym świecie. Ich gorący, erotyczny związek zakończył się wzajemnym obwinianem się i złamanym sercem, jednak Christian Grey nie może pozbyć się Anastasii Steel ze swojego umysłu. Zdeterminowany, by ją odzyskać, stara się stłumić swoje najmroczniejsze pragnienia i potrzeby i kochać...

Ich gorący, erotyczny związek zakończył się wzajemnym obwinianem się i złamanym sercem, jednak Christian Grey nie może pozbyć się Anastasii Steel ze swojego umysłu. Zdeterminowany, by ją odzyskać, stara się stłumić swoje najmroczniejsze pragnienia i potrzeby i kochać Anę na jej warunkach.

Ale koszmar z jego dzieciństwa stale go prześladuje, a spiskujący szef Any, Jack Hyde, ewidentnie pragnie ją mieć dla siebie. Czy powiernik i terapeuta Christiana, dr Flynn, pomoże mu stawić czoła demonom? Czy też zaborczość Eleny, która go uwiodła, i obłąkane oddanie Leili, jego byłej uległej, wciągnie Christiana w przeszłość?

A jeśli Christian na powrót zdobędzie Anę, to czy mężczyzna tak mroczny i skrzywdzony będzie w stanie ją zatrzymać przy sobie?

źródło opisu: http://www.eljamesauthor.com/ (tłumaczenie)

źródło okładki: http://www.eljamesauthor.com/

Aneta Wiola | 2018-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2018

Tym razem nie będę streszczała fabuły. Bo i po co? Jest to "Ciemniejsza strona Greya" oczyma Christiana. Poznajemy całą historię z perspektywy głównego bohatera. To on w tym związku był zawsze bardziej intrygujący, ciekawy, no i miał w sobie tę mroczną cząstkę, która sprawia, że jest tak niebezpiecznym mężczyzną.

Kiedy kilka lat temu przeczytałam pierwszą część, jeszcze przed ekranizacją i całym tym "hejtem", nie spodziewałam się, że zaliczę się do grona wielbicielek tej erotycznej trylogii. Ja, która zawsze pokpiwała z romansów? Nie wspominając już o tak szczegółowych opisach namiętnej relacji między bohaterami. To było nie do pomyślenia! Jednak pani EL James mnie zaskoczyła, powaliła i udowodniła, że nie każdy związek opiera się na zdradzie czy kłamstwie. Natchnęła we mnie wiarę, bo do tej pory wszystkie tworzone na części powieści czy filmy kończyły się cierpieniem jednego z bohaterów przez właśnie zdradę. Chwała za to pani James!

Ta powieść o wiele bardziej podobała mi się od...

Beata | 2018-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2018

Erotyk. Zdecydowanie lepszy niż Ciemniejsza strona... może dlatego, że nie ma wewnętrznej bogini:) Poznając najważniejsze dni ponownego związku Any i Christiana oczami tegoż, dostajemy przegląd emocji Christiana, wgląd w jego przeszłość i teraźniejszość.
Cały ten cykl stał się swoistym klasykiem gatunku... są inne powieści erotyczne... lepsze, ciekawsze... ale wracam do kolejnych części Greya... z ciekawości, sentymentu...nie wiem:).

ardnaskela | 2018-01-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook

Książka wyszła jakoś tak pod koniec listopada i trochę zapomniałam o tej premierze, dopiero w Święta zakupiłam ją za 11 dolarów, trochę dużo jak na ebooka ale cóż za besteller się płaci. Nie miałam jakieś specjalnej ochoty czytać od razu i przeleżała trzy tygodnie.

Myślałam, że będę mniej zainteresowana. W końcu przeczytałam parę świetnych fanfiction przedstawiających wersję historii z punktu widzenia Christiana. Ale autorka się obroniła. Muszę powiedzieć, że Darker podobało mi się bardziej niż Grey czyli część pierwsza.

Główny bohater jest sympatyczny a autorka nie popada w tony melodramatyczne.

Zdecydowanie polecam dla fanów w szczególności.

rinos | 2018-02-06
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 06 lutego 2018

Chyba autorka wzięła sobie do serca niepochlebne opinie o części "Grey", gdyż ta jest na pewno lepsza. Ale nie ma co popadać w zachwyt. Pomimo tego, iż poznajemy kilka nowych faktów, styl autorki dalej pozostawia wiele do życzenia.
Sięgnęłam po ten tom tylko z sentymentu, bo czytając X lat temu serię FSOG byłam pod jej wrażeniem. Dziś jednak coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, iż pani E.L. James powinna kategorycznie zmienić hobby, bo z literaturą jest jej nie po drodze.

Karolina Hajdysz | 2018-05-31
Na półkach: 2018, Ebook, Przeczytane

Upierałam się od początku, że nie sięgnę po dalsze książki, bo tak naprawdę to już wszystko widziałam i na pewno nic mnie nie zaskoczy, ale potrzebny był mi prawdziwy relaks, a przyszło mi na myśl, że przy lekturze Ciemniejszej strony Greya było po prostu bardzo miło. No i miałam rację.... . Wbrew tym wszystkim negatywnym opiniom wciąż czuję ten przyjemny sentyment do całej tej historii. Co prawda miałam nadzieję na coś nowego, typowo ostrego i powalającego w stylu Christiana Greya z początków. Jakichś pikantnych czy bulwersujących myśli lub działań...ale jest to jednak po prostu kopia "Ciemniejszej strony..." .
Jednak miło się bawiłam. Po prostu.

agusia96a | 2018-03-09
Na półkach: E-book, Przeczytane
Przeczytana: 07 marca 2018

Co do k**** nędzy, psiakrew i tak w kółko od początku do końca.
Praktycznie to samo co w "Ciemniejszej stronie Greya". Dałam 2 gwiazdki ze względu na to, że dzięki temu, że jest to napisane z perspektywy Christiana dowiadujemy się co zawsze ukrywa przed Aną, np. o plikach znalezionych na komputerze Jacka Hyde'a albo jak wyglądał jego pechowy lot helikopterem.
Moim zdaniem książki z jego perspektywy nie były potrzebne. One po prostu nudzą, szkoda tracić na nie czas. Nie polecam.

magpie101 | 2018-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2018

"Mroczniej" napisana jest oczami Christiana, jest bardziej ciekawa niz poprzednia czesc napisana z jego perspektywy "Grey". I gdyby to byla pojedyncza ksiazka, a ja nie znalabym tresci wczesniejszych to na pewno bym dala 9 gwiazdek. Poniewaz dokladnie pamietam wszystko z poprzednich tomow. a ksiazka mimo, ze fajnie napisana nie wciagnela mnie az tak to dostaje 6/10.

mania_kch | 2018-02-23
Na półkach: 2018, Przeczytane

Trochę lepiej niż w poprzedniej jego części. I on lepiej wypada i rzuca lepsze światło na niektóre sprawy. Zdecydowanie lepiej się czytało jak poprzednią część.

AnnaSikorska | 2018-01-18

Kiedy czytelnikowi wydaje się, że pisarz z każdym tomem pisze lepiej odkrywa E.L. James i dowiaduje się, że w czasie napisania kilku tomów można się niczego stylistycznie nie nauczyć.

,,Ta kobieta, która zaciągnęła mnie do światła. Ta kobieta która kocha mnie pomimo mojej przeszłości, pomimo moich błędów (...) Moja dziewczyna. Moja Ana. Moja miłość".

Wiem jak wiele zarzutów spływa na książki E.L. James. Wyobrażam sobie jak wiele osób przewróciło oczami, i pomyślało ,,odgrzewane kotlety" gdy świat obeszła wieść o premierze kolejnej książki. Mowa oczywiście o ,,Darker" czyli Ciemniejszej stronie Greya opowiedzianej oczami samego Szarego.
Ja nie byłam jedną z tych osób. Ja byłam osobą, która wrzeszczała i piszczała gdy usłyszała nowinę. Która skreślała dni i marzyła aby jej egzemplarz już przyszedł.
A fakt iż przyjechałam do domu na święta z miasta w którym studiuje pierwszy raz od ponad miesiąca i zamiast jeździć z rodzicami i siostrami po rodzinie ja zaszyłam się w swoim pokoju z ,,Darker" w rękach, mówi chyba więcej niż jakiekolwiek inne słowa.
Nie będę mówić o stronie technicznej, stylistycznej. Bo dla mnie nie ma ona znaczenia. Liczą się tylko uczucia,...