Alec

Tłumaczenie: Sylwia Chojnacka
Cykl: Bracia Slater (tom 2)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Alec
karollllllla

Drugi tom gorącej serii erotycznej, o wydanie której prosiły czytelniczki z całej Polski Uważana za czarną owcę Keela czuje się niedoceniona nawet przez własną matkę. Całe życie rywalizuje z kuzynką Micah, która niedługo bierze ślub i cała uwaga skupia się jak zwykle na niej. Kiedy Keela poznaje Aleca Slatera prosi go, aby poszedł na wesele i udawał jej chłopaka. To beztroski przystojniak,...

Kiedy Keela poznaje Aleca Slatera prosi go, aby poszedł na wesele i udawał jej chłopaka. To beztroski przystojniak, który kobiety traktuje jak przygody na jedną noc. Mimo że Alec zgadza się zostać partnerem rudowłosej ślicznotki, podkreśla, że nie robi nic za darmo. Przysługa, której oczekuje wykracza poza granice przyzwoitości. Jednak dziewczyna nie ma wyboru.

Alec zatrzymuje to, co posiada.

Naprawdę nie jestem w stanie zdecydować, kogo wolę – Dominica czy Aleca. Obaj są niesamowicie pewni siebie, irytujący i bezmyślni. I dla jednego i drugiego stracisz głowę. – Gemma Reads Too much, blog literacki

Wszystkie działania głównych bohaterów oscylują gdzieś przy granicy moralności i czytając zastanawiałam się, gdzie jest policja! Jednak te nieprzyzwoite zwroty akcji powodują, że można poczuć się jak w kinie. Z łatwością wyobrazisz sobie sceny tej książki. Mamy tam stąpanie po cienkim lodzie, seksualne napięcie, szaloną fabułę, a to wszystko składa się na fantastyczny obraz! – Total Book Geek, blog literacki

źródło opisu: http://www.wydawnictwokobiece.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwokobiece.pl

Opinie czytelników (1900)
Kasiek | 2017-12-14
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 10 grudnia 2017

Druga część cyklu dotyczących braci Slater przede wszystkim jest mniej wulgarna niż poprzednia, co wówczas bardzo mnie zniesmaczyło. Mniej jest wyzwisk i przekleństw, a jeżeli już są, to mniej ordynarne niż w pierwszej części. Pod tym względem czytało się ją znacznie przyjemniej, jednak fabuła nie wydała mi się już tak zajmująca jak poprzednio. Może pomysł nie był zły, ale sposób realizacji nie do końca udany. Odniosłam wrażenie, że treść jest sztucznie przeciągana, zwłaszcza przez dialogi, często prowadzone o niczym. W rezultacie okazuje się, że wcale wiele się w tej książce nie dzieje, a większość treści to rozmowy, które często niczego konkretnego nie wnoszą do historii Keeli i Aleca.

majka94 | 2016-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2016

" Ci którzy widzą niewidzialne, mogą zrobić to, co wydaje się niemożliwe"

Ta pozycja jest znacznie lepsza od poprzedniczki. Przeczytałam ją w ciągu kilku godzin, tak cholernie mocno mnie wciągła.

Keela zawsze była uważana za czarną owcę rodziny. Całe życia, żyła w cieniu swojej młodszej kuzynki Micah. Matka tak naprawdę nigdy jej nie kochała.

Gdy Aideen najlepsza przyjaciółka głównej bohaterki potrzebuje pomocy ta bez zastanowienia postanawia jej pomóc i właśnie w ten sposób poznaje pewnego siebie i aroganckiego Alec'a. Keela myśli, że to ich pierwsze i ostatnie spotkanie, ale gdy matka zmusiła ją oby poszła na ślub Micah, prosi Alec'a by jej towarzyszył i udawał jej chłopaka. Alec zgadza się i oboje lecą na Bahamy.

Pobyt na Bahamach zmienia wszystko. Keela zaczyna dostrzegać w Alec'u nie tylko aroganckiego dupka, ale również wspaniałego człowieka dla, którego najważniejsi są jego bracia. Oboje zbliżają się do siebie, ale szczęśliwe chwile nie trwają wiecznie, gdyż...

Katarzyna | 2015-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2015

Keela zawsze żyła w cieniu swojej kuzynki - Micaah. Zawsze robiła to, co jej kazała matka. Była cieniem, posłusznym cieniem. Ale była też bardzo dobrą przyjaciółką. Gdy Aideen znalazła się w potrzebie nie zawahała się ani chwili i w samej piżamie popędziła jej na ratunek. I tam właśnie poznała Aleca, bezczelnego aroganta.

Zbliżał się ślub Micaah, a Keela musiała iść - przez matkę, ale nie chciała iść sama. Źle by się czuła w towarzystwie Jasona po tym, co się między nimi stało. Gdy dowiaduje się, że Alec był Towarzyszem idzie go prosić o pomoc, ten zgadza się.
Lecą razem na Bahamy!

Oczywiście pobyt na Bahamach zbliża ich do siebie, ale przeszłość Aleca nie daje o sobie zapomnieć. I co ma z tym wspólnego wujek Keeli, jedyna osoba, którą ona kocha i jej ufa.

Polecam!:)

Karolina Jędraszak | 2015-01-07

Książka ciągle dobra, ale zdecydowanie inna niż "Dominic"
Bardzo lubię kiedy autorki pisząc serie starają się je troszkę urozmaicać. Tak jest w tym przypadku. Pierwsza część jest o nastolatkach. Ta o dorosłych ludziach. Ciągle jest dość brutalnie, ale słownictwo nie jest już tak przytłaczające i "przeklinające".
Historia o dwojgu ludziach lekko - cytuję - "wychuja*nych" przez ludzi i życie. Miła odmiana od zwyczajnych romansideł i erotyków jakich pełno..
To co jest najlepsze w tej i poprzedniej części to kreacja bohaterów. Są oni zabawni, do bólu szczerzy, słodcy i lekko zbzikowani. Troszkę przypominają mi moich własnych znajomych przez co lepiej się wczułam. Przez prawie całą książkę się uśmiechałam pod nosem, albo głośno śmiałam. Zaskakujące zwroty akcji i huśtawki nastrojów, to to co uwielbiam :)

Aga_love_books | 2018-09-09
Na półkach: Wyzwanie 2018, Przeczytane
Przeczytana: 12 lipca 2018

Keela czuje się niedoceniania, zwłaszcza przez swoją matkę. Gdy dowiaduje się, że jej kuzynka wychodzi za mąż (kuzynka z którą ciągle rywalizuje) postanawia zrobić wszystko, aby na weselu pojawić się z osobą towarzyszącą. I tak trafia na Aleca. Prosi go aby na ślubie udawał jej chłopaka. Wzamian za to Alec oczekuje zapłaty. Takiej na którą Keela nie chce się zgodzić, ale czy ma wybór?
Kolejna wciągająca książka. Nie można przestać czytać, aż nie dojdzie się do końca. Wiele zaskakujących treści, tajemnice, obawy, rozczarowania, smutek, ale i radość i miłość. To cechuje głównie powieści autorki. I chyba dlatego tak mi się podobają. :) To coś co ja bardzo lubię. Takie klimaty mnie wciągają. :) Tak owszem są akcenty, które nie każdy by zaakceptował, ale mnie niekoniecznie przeszkadzają. Śmiem twierdzić, że bez nich książka by była kompletnie bez wyrazu, a tak jest świetna. Tylko siadać i czytać. 😉

lulamae | 2016-09-07
Przeczytana: 06 września 2016

Jak tytuł wskazuje, to historia Aleca Slatera, a drugą połówką będzie Keela.
Spotkanie Aleca i Keeli nastąpiło całkiem przypadkowo i nie można powiedzieć, że zapałali do siebie miłością natychmiastową. Alec chciał Keeli, a Keela zamieniła się w dziką kotkę, która syczała i drapała, kiedy Alec się odezwał. Jednak ten niechciany przez Keelę facet staje się jej środkiem do celu. Alec staje się udawanym chłopakiem.

Czy Alec dostanie to czego chce? Czy Keela utrzyma swoje mury nienaruszonymi?

Historia Dominica i Bronagh zdecydowanie mnie do siebie nie przekonała. Raziło mnie tam wiele, a zwłaszcza ta nadmierna wulgarność na każdym kroku. U Aleca i Keeli jest inaczej, zupełnie inaczej.
Każde z nich jest charakterne i ostre. Mają cięte języki i specyficzne, ale naprawdę zabawne poczucie humoru. Można znaleźć naprawdę kilka prawdziwych 'perełek' sytuacyjnych :).
Zostałam pozytywnie zaskoczona przez Aleca. Był na swój specyficzny sposób bardzo uroczy i słodki w stosunku do Keeli. Choć...

mania_kch | 2014-12-28
Na półkach: Przeczytane, 2014

Zdecydowanie lepsza od poprzedniej części. Styl pisania łagodniejszy aczkolwiek nie zabrakło słownej brutalności. Alec i Keela przypadli mi do gustu, ale pewnych ich wyborów nie jestem w stanie zrozumieć...przecież można było to zrobić inaczej...lepiej, tymi wyborami jestem po prostu zdegustowana.Momentami było nudno, by po chwili przyspieszyć i szybko zakończyć. Nie zabrakło humoru i to moim zdaniem podnosi ocenę książki.

wiooletka13 | 2014-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2014

Drodzy czytelnicy ! Z największa przyjemnością mam zaszczyt przedstawić wam jednego z ciacho-braci Aleca.Powiem wam bezczelny,szczery do bólu typ.Jeśli mu na czymś zależy walczy o to do końca. Nie ma chwili na użalanie się nad sobą.
To miała być tylko przysługa bez zobowiązań,bez zakochiwania się tak właśnie wmawiała sobie pyskata,zawzięta Keela. Miał być tylko osobą towarzyszącą na weselu kuzynki,której nie cierpi. Oczywiście na ma w życiu łatwo,łatwe rzeczy nie są nic warte. On jej pragnie,ona mu się opiera,choć nie można powiedzieć,że przychodzi jej to łatwo.
Także mamy do czynienia ze złymi wilkami,którzy próbują wszystko zepsuć,ale Kochani czego nie pokona miłość ? Przetrwa wszystko.
Zachęcam do przeczytania nie brakuje zwrotów akcji,szczęścia,łez zarówno wzruszenia jak i bólu,ale jaka dobra książka nie ma tego w sobie.Czytając ją wsiadacie do kolejki wraz z Alecem i Keelą oraz pozostałą brygadą !

werka777 | 2018-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2018

BOHATEROWIE I OSTRE JĘZYKI
Główni bohaterowie powieści, Keela i Alec, to dorośli, ale na swój sposób zwariowani ludzie. Mają nieco niestandardowy sposób bycia, nie stronią od szalonych pomysłów, ale choć na pozór sprawiają wrażenie awanturników, hołdują tym najcenniejszym wartościom zaczynając dostrzegać rodzące się pomiędzy nimi uczucie. Autorka najwyraźniej ma parcie na tworzenie bohaterów, którzy na pierwszy rzut oka z romantyczną powieścią nie mają wspólnego zupełnie nic. I tym razem nie obyło się bez gnoja, suk i kutasów, uwaga – i to ze strony Keeli (Alec jest przy niej amatorem). Ale muszę uczciwie przyznać, że pod tym względem druga część jest znacznie łagodniejsza od swojej poprzedniczki i z czasem treść nabiera ogłady, przez co czyta się całkiem przyjemnie.

DRUGIEJ TAKIEJ NIE ZNAJDZIECIE
Książka nie stroni od zabawnego tonu. Podobało mi się to, że u boku niestereotypowych postaci mogłam doświadczyć kilku intrygujących sytuacji. Niektóre z nich, owszem, były naciągane. I...

Pinina_Paulina | 2015-03-16
Przeczytana: 16 marca 2015

Cholera jasna! To było więcej niż dobre :) Po raz kolejny bracia Slater nie zawodzą! Historia Aleca podobała mi się dużo bardziej od historii Dominica, chociaż na tamtą byłam zachwycona. Nie zabrakło śmiechu, bo ta dwójka chyba nie potrafi ze sobą normalnie rozmawiać, ale nie zabrakło również napięci, strachu a nawet smutku - cały wachlarz emocji - ale dokładnie za to wszystko tak bardzo kocham tą serię :)
Gorąco polecam!