Dominic

Cykl: Bracia Slater (tom 1)
Wydawnictwo: Kobiece
Dominic
ew_cia

UWAGA! OSTRZEŻENIE! Jeśli nie tolerujesz dominujących i zaborczych mężczyzn, Dominic NIE jest dla ciebie. Jeśli nie lubisz pewnych siebie kobiet, które są zimnymi sukami, Dominic NIE jest dla ciebie. Jeśli nie lubisz postaci, które nie potrafią utrzymać nerwów na wodzy, Dominic NIE jest dla ciebie. Przede wszystkim, jeśli nie lubisz postaci, które DUŻO PRZEKLINAJĄ i bez cenzury mówią, to, co...

UWAGA! OSTRZEŻENIE!

Jeśli nie tolerujesz dominujących i zaborczych mężczyzn, Dominic NIE jest dla ciebie. Jeśli nie lubisz pewnych siebie kobiet, które są zimnymi sukami, Dominic NIE jest dla ciebie. Jeśli nie lubisz postaci, które nie potrafią utrzymać nerwów na wodzy, Dominic NIE jest dla ciebie. Przede wszystkim, jeśli nie lubisz postaci, które DUŻO PRZEKLINAJĄ i bez cenzury mówią, to, co myślą Dominic NAPRAWDĘ NIE jest dla ciebie.

Bronagh Murphy wie, czym jest ból po stracie. Kiedy była mała, jej rodzice zginęli w wypadku samochodowym. Od tej pory trzyma innych na dystans. Ma już dość cierpienia. Wychodzi z prostego założenia – jeśli nie będzie rozmawiać z ludźmi ani wdawać się z nimi w relacje, zostawią ją w spokoju. Właśnie tego chce.

Kiedy spotyka Dominica Slatera zupełnie niechcący robi dokładnie to, co najbardziej go pociąga. Uparcie go ignoruje. Dominic jest zdezorientowany – zazwyczaj wszyscy skupiają na nim uwagę. A już na pewno WSZYSTKIE. Wszystkie z wyjątkiem pięknej, ale zimnej brunetki.

To wystarczy, żeby Dominic jej zapragnął. A jedynym sposobem na zaspokojenie pragnień, jaki Dominic zna jest siła.

Dominic zdobywa to, czego pragnie.

źródło opisu: http://www.wydawnictwokobiece.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwokobiece.pl

Autorka ma wyjątkową fantazję w opisywaniu życia nastolatków mieszkających w Dublinie. Ilość słowa "Bitsz" w tej książce przekracza ilość miejsc po przecinku w liczbie pi. Nie należy tej książki traktować zbyt poważnie. Natomiast stwierdzenie "czytanie wzbogaca przeklinanie" jest jak najbardziej na miejscu, bo ilość określeń jakie można wypowiedzieć podczas jednej kłótni jest oszałamiająco nieprzyzwoita. No i mężczyźni w kwiecie wieku powinni też ją przeczytać, by wzbogacić swój repertuar miłosnych możliwości, bo to co potrafi tytułowy nastolatek jest ..hmm.... niesamowitą fantazją.

Karolina Jędraszak | 2015-01-06

"UWAGA: Jeśli nie lubisz dominujących mężczyzn, którzy są ch....nie zaborczy, Dominic NIE jest dla ciebie. Jeśli nie lubisz dominujących kobiet, które są upartymi su...mi,Dominic NIE jest dla ciebie. Jeśli nie lubisz postaci, które mają zły charakter, Dominic NIE jest dla ciebie. Przede wszystkim, jeśli nie lubisz postaci, które DUŻO PRZEKLINAJĄ i mówią DOKŁADNIE co czują i myślą bez słodzenia, wtedy Dominic NAPRAWDĘ NIE jest dla ciebie"

Całkowicie się z tym zgadzam i.. ta książka jest absolutnie dla mnie. Słownictwo rzeczywiście jest ciężkie, ale na szkolnych korytarzach nawet w Polsce słyszeć możemy jeszcze gorsze.. wierzcie mi ;)
Historia jakich wielokrotnie szukam, ale wcześniej czytałam w tym typie tylko "Bully" Penelope Douglas - więc gdyby, ktoś znalazł coś ciekawego i dał mi znać byłabym naprawdę wdzięczna ;)
Uwielbiam Bronagh i Brenne !! Te dziewczyny są niepowtarzalne (czytaj: sukowate) i szczerze uśmiałam się z ich perypetii z chłopakami. Nie mogę uwierzyć, że taka...

Nie za bardzo przypadła mi ta książka do gustu.

Po pierwsze wydała mi się ona baaardzo niedojrzała. Zachowanie bohaterów...przemilczę.
Po drugie nie podobała mi się przesadna wulgarność bohaterów - każdy do każdego rzuca mięsem, nie ważne praktycznie czy go obraża, czy wyznaje mu miłość, czy z każdego innego powodu. Uważam, że co za dużo to nie zdrowo. Nie mam problemu z wulgarnością i ciętym językiem - nawet to lubię, ale kiedy jest odpowiednio 'podane' i oprawione. Tutaj zdecydowanie nie było to 'smaczne' w żaden możliwy sposób.
Po trzecie relacja bohaterów - chyba do mnie nie trafiła.
Po czwarte - im dalej brnęłam tym bardziej się nudziłam (powinno być chyba odwrotnie?).

Jedyne co tak naprawdę jest dla mnie na plus to...no bracia Slater - jedynie jako tako ich historia mnie zaciekawiła trochę. Przystojni, niebezpieczni, z problemami, z niestandardową historią...

Nie wiem czy sięgnę kiedyś po kolejne części - może kiedyś.

kaasjaa | 2014-09-08
Przeczytana: 08 września 2014

Takie książki to ja mogę czytać non stop! Podeszłam do niej sceptycznie, ale już od pierwszych stron mnie wciągnęła i nie mogłam się oderwać. Przy tej książce nie da się nudzić, cały czas coś się dzieje. Sama historia jest genialna. Uwielbiam Dominica i Bronah, a ich słowne przepychanki sprawiły, że większość czytałam z wielkim uśmiechem na twarzy :) Bracia Slater są świetni i kolejne części na pewno dają czadu i mam nadzieję że będę tak wspaniałe jak ta:)

Katarzyna | 2015-06-16
Na półkach: Przeczytane, New Adult, E-book, 2015
Przeczytana: 16 czerwca 2015

Mam mieszane uczucia.
Ogólnie historia ciekawa, szczególnie życie tych braci, główna bohaterka taka dziwaczna, przekręca wszystko, mówią jej "masz zajebisty tyłek", a ona "dziękuję, że uważasz, że jestem gruba" O.O
No i słownictwo, naprawdę. Jak można nazwać dziewczynę "suką"/"ździrą" a ona na to odpowiada śmiechem.

Chcesz, to czytaj.

mania_kch | 2014-12-28
Na półkach: Przeczytane, 2014

Ledwo przebrnęłam przez tę książkę. Okropny, wręcz odpychający styl pisania i to głównie on jest przyczyną tego, że książka otrzymuje dość niską notę. Bohaterzy tez mnie nie zachwycili niby tacy dojrzali zmagający się z poważnymi problemami a zachowywali się prawie cały czas jak gimnazjaliści w okresie największej burzy hormonów.
Dla mnie ta książka to ogromne rozczarowanie.

majka94 | 2016-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2016

Mi osobiście książka przypadła do gustu, ale nie wszystkim może się ona podobać przez występujące w niej wulgaryzmy, których jest tu naprawdę mnóstwo.

Bronagh traci rodziców przez co odcina się od wszystkich i nie pozwala nikomu się do siebie zbliżyć, ponieważ boi się zranienia i tego, że znów mogłaby kogoś stracić, ale wtedy w jej życiu pojawia się Dominic Salter.

Pokochałam Dominica za jego cięty język i za to jak zawzięcie walczył o to, aby Bronagh zwróciła na niego uwagę.

Śmiałam się przy tej książce jak przy żadnej innej do tej pory. Już nie mogę się doczekać, aż poznam historię starszych braci Salter.

wiooletka13 | 2014-07-19
Przeczytana: 28 lipca 2015

Bardzo podobała mi się ta książka. Ukazuje miłość,wytrwałość,stratę oraz walkę o to co w życiu najważniejsze. Pięciu braci, którzy są związani ze sobą emocjonalnie i gotowi dać się pokroić za tego drugiego.Co do języka sądzę ,że większość ludzi w emocjach da się ponieść,ale prawdę mówiąc nie przeszkadzało mi to w czytaniu. Warto przeczytać by zobaczyć,że możesz mieć wszystko co tylko chcesz ale musisz stanowczo dążyć do tego i ani chwili nie odpuścić. Musisz przejść przez piekło, aby dojść do nieba.Chyba rzeczywiście coś w tym jest.
POLECAM !

Przeczytana: 16 kwietnia 2014

Jest to chyba moja najbardziej ulubiona książka jeżeli chodzi o New Adult. Byłam trochę sceptyczna sięgając po nią ale gdybym tego nie zrobiła to byłby mój największy błąd w życiu! Jestem nią oczarowana i zakochałam się! Zakochałam się w Dominicu. A jego słowne potyczki z Bronagh i późniejszy związek to jeden z najbardziej zabawnych i dziwacznych układów o jakich miałam możliwość czytać. Od nienawiści do miłości jeden krok, chociaż może to wcale nie była nienawiść? Te ciągłe przekleństwa, które wydobywały się z ich ust, działały na nich jak gra wstępna! Piękna książka, w której prócz tragedii, miłości, przyjaźni, tajemnicy i seksu jest miejsce na przyjaźń, wybaczenie i rodzinę. Akcja, tak zapomniałam dodać, że jest tu jeszcze akcja i bójki, które tylko wzbogacają opowieść i budują jeszcze większe i podniecenie przez co książkę pochłania się jak mało kiedy. Pokochałam tutaj wszystkich bohaterów, oczywiście oprócz tych "czarnych charakterów". Polecam bardzo, nigdzie indziej...

Dominiqua | 2014-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2014

Uwielbiam NA, ale to dla mnie bardzo słaba pozycja. Szczerze mówiąc kilka razy chciałam odłożyć. Najbardziej raziła mnie niedojrzałość bohaterów. Ciągły tekst "nienawidzę cię", fochy o rozwaloną konsolę do gier, bójki zarówno między facetami jak i dziewczynami, wciąż ktoś miał podbite oko, zwracanie się do siebie per su..., chu... Nie jestem specjalnie wrażliwa, ale taka ilość wyzwisk, to jak dla mnie przesada. Dominować można z szacunkiem, tutaj wg mnie granica została przekroczona. W 2 połowie zrobiło się znośniej. Mimo wszystko słabo i raczej nie sięgnę po kolejne części, chyba że z nudów.