Dominic

Tłumaczenie: Sylwia Chojnacka
Cykl: Bracia Slater (tom 1)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Dominic
ew_cia

UWAGA! OSTRZEŻENIE! Jeśli nie tolerujesz dominujących i zaborczych mężczyzn, Dominic NIE jest dla ciebie. Jeśli nie lubisz pewnych siebie kobiet, które są zimnymi sukami, Dominic NIE jest dla ciebie. Jeśli nie lubisz postaci, które nie potrafią utrzymać nerwów na wodzy, Dominic NIE jest dla ciebie. Przede wszystkim, jeśli nie lubisz postaci, które DUŻO PRZEKLINAJĄ i bez cenzury mówią, to, co...

UWAGA! OSTRZEŻENIE!

Jeśli nie tolerujesz dominujących i zaborczych mężczyzn, Dominic NIE jest dla ciebie. Jeśli nie lubisz pewnych siebie kobiet, które są zimnymi sukami, Dominic NIE jest dla ciebie. Jeśli nie lubisz postaci, które nie potrafią utrzymać nerwów na wodzy, Dominic NIE jest dla ciebie. Przede wszystkim, jeśli nie lubisz postaci, które DUŻO PRZEKLINAJĄ i bez cenzury mówią, to, co myślą Dominic NAPRAWDĘ NIE jest dla ciebie.

Bronagh Murphy wie, czym jest ból po stracie. Kiedy była mała, jej rodzice zginęli w wypadku samochodowym. Od tej pory trzyma innych na dystans. Ma już dość cierpienia. Wychodzi z prostego założenia – jeśli nie będzie rozmawiać z ludźmi ani wdawać się z nimi w relacje, zostawią ją w spokoju. Właśnie tego chce.

Kiedy spotyka Dominica Slatera zupełnie niechcący robi dokładnie to, co najbardziej go pociąga. Uparcie go ignoruje. Dominic jest zdezorientowany – zazwyczaj wszyscy skupiają na nim uwagę. A już na pewno WSZYSTKIE. Wszystkie z wyjątkiem pięknej, ale zimnej brunetki.

To wystarczy, żeby Dominic jej zapragnął. A jedynym sposobem na zaspokojenie pragnień, jaki Dominic zna jest siła.

Dominic zdobywa to, czego pragnie.

źródło opisu: http://www.wydawnictwokobiece.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwokobiece.pl

Książniczka | 2017-10-16
Na półkach: Przeczytane, Rozczarowanie

Agresja, wyzwiska, przemoc słowna i fizyczna - wlaśnie to tutaj znajdziemy. To zupełnie nie moje klimaty. Coś podobnego jak dotąd podobało mi się tylko w "Niepokornej" Madeleine Sheehan. A nawet nie tyle mi się podobało, co przymknęłam na to oko ze względu na to, że tamta historia była dla mnie szalenie emocjonująca i poruszająca, nawet pomimo wzburzenia i niesmaku. Tutaj mój wewnętrzny sprzeciw jest jeszcze większy. Dodatkowo ciągle miałam wrażenie, że zachowanie bohaterów jest po prostu infantylne.

Jako romans ta książka nie jest dla mnie w żaden sposób atrakcyjna. Owszem, wciąga i szybko się czyta, jednak zażenowanie i gniew to nie są dla mnie pożądane uczucia podczas lektury. A Dominic? Jego agresja, nieustępliwość, zaborczość posunięta do obsesji, są według mnie niedopuszczalne. Jeśli Bronagh daje się zdobyć komuś, kto najpierw jej dokucza, a potem praktycznie zmusza do związku, to chyba jest z nią coś nie tak... W byciu razem ważny jest szacunek i wolność wyboru, a tego nie...

Kasiek | 2017-10-15
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 13 października 2017

Po przeczytaniu "ostrzeżenia" na okładce wiedziałam czego się spodziewać, jednak nie byłam przygotowana na tak wielką dawkę wulgaryzmów i wyzwisk. Zastanawiałam się czy nie jestem za stara na taką lekturę, jednak do tej pory czytałam wiele pozycji typu New Adult i sporo z nich przypadło mi do gustu. Mi też czasami zdarza się rzucić jakimś przekleństwem, ale skala wulgaryzmów w tej książce przerosła mnie. No i dla kogo jest ta lektura? Bo mimo, że rzecz dotyczy nastolatków, nie podsunę jej mojej córce licealistce.
Sama fabuła jest całkiem interesująca. Może niektóre wydarzenia wydają się zbyt nieprawdopodobne, ale lubię takie utarczki między bohaterami, jakie zaserwowała nam autorka. Jednak nie w tak chamskim wydaniu. Niemal na każdej stronie pojawia się zwrot typu "kutafon", "menda", a zapewniam, że wybrałam te łagodniejsze. Jak na ironię sukces tej pozycji polega własnie na tym, że zostanie w pamięci czytelnika ze względu na te wulgaryzmy i niesmak jaki po sobie...

Autorka ma wyjątkową fantazję w opisywaniu życia nastolatków mieszkających w Dublinie. Ilość słowa "Bitsz" w tej książce przekracza ilość miejsc po przecinku w liczbie pi. Nie należy tej książki traktować zbyt poważnie. Natomiast stwierdzenie "czytanie wzbogaca przeklinanie" jest jak najbardziej na miejscu, bo ilość określeń jakie można wypowiedzieć podczas jednej kłótni jest oszałamiająco nieprzyzwoita. No i mężczyźni w kwiecie wieku powinni też ją przeczytać, by wzbogacić swój repertuar miłosnych możliwości, bo to co potrafi tytułowy nastolatek jest ..hmm.... niesamowitą fantazją.

Karolina Jędraszak | 2015-01-06

"UWAGA: Jeśli nie lubisz dominujących mężczyzn, którzy są ch....nie zaborczy, Dominic NIE jest dla ciebie. Jeśli nie lubisz dominujących kobiet, które są upartymi su...mi,Dominic NIE jest dla ciebie. Jeśli nie lubisz postaci, które mają zły charakter, Dominic NIE jest dla ciebie. Przede wszystkim, jeśli nie lubisz postaci, które DUŻO PRZEKLINAJĄ i mówią DOKŁADNIE co czują i myślą bez słodzenia, wtedy Dominic NAPRAWDĘ NIE jest dla ciebie"

Całkowicie się z tym zgadzam i.. ta książka jest absolutnie dla mnie. Słownictwo rzeczywiście jest ciężkie, ale na szkolnych korytarzach nawet w Polsce słyszeć możemy jeszcze gorsze.. wierzcie mi ;)
Historia jakich wielokrotnie szukam, ale wcześniej czytałam w tym typie tylko "Bully" Penelope Douglas - więc gdyby, ktoś znalazł coś ciekawego i dał mi znać byłabym naprawdę wdzięczna ;)
Uwielbiam Bronagh i Brenne !! Te dziewczyny są niepowtarzalne (czytaj: sukowate) i szczerze uśmiałam się z ich perypetii z chłopakami. Nie mogę uwierzyć, że taka...

WampirkaJustynka | 2017-10-22
Przeczytana: 22 października 2017

Mówi się, że im wyższe wzniesienie tym dotkliwszy będzie upadek. Podobnie jest np. z książkami. Im większy rozgłos i reklama tym większe rozczarowanie. I tak jest w tym przypadku. Jestem tą książką zniesmaczona. Zbyt dużo wulgaryzmów. Bohaterowie płytcy i niemiłosiernie głupi (wszyscy). Główna bohaterka przypominała mi Rebekę z "Na szczycie". Siostra Bronagh sama nie wie czego chce (podobnie jak sama główna bohaterka). Raz broni siostry przed Dominikiem a raz wpycha ją w jego ramiona. Ponadto Branna studiuje medycynę i chce zostać położną. Serio??? Z takim charakterem i podejściem do życia. Z kolei Bronagh jest dziecinna i niezdecydowana. Ogólnie całość to dno. I jeszcze ten wątek kryminalny. Jak dla mnie to jest naciągany i beznadziejny. Weźmy np. Damiana i to, że zabił człowieka a jego bracia muszą "spłacić dług" by go chronić. To jest nienormalne. Cała ta książką jest nienormalna i już wiem, że nie sięgnę po kolejne tomy. A teraz żałuję, że czytelnik nie ma przycisku...

Nie za bardzo przypadła mi ta książka do gustu.

Po pierwsze wydała mi się ona baaardzo niedojrzała. Zachowanie bohaterów...przemilczę.
Po drugie nie podobała mi się przesadna wulgarność bohaterów - każdy do każdego rzuca mięsem, nie ważne praktycznie czy go obraża, czy wyznaje mu miłość, czy z każdego innego powodu. Uważam, że co za dużo to nie zdrowo. Nie mam problemu z wulgarnością i ciętym językiem - nawet to lubię, ale kiedy jest odpowiednio 'podane' i oprawione. Tutaj zdecydowanie nie było to 'smaczne' w żaden możliwy sposób.
Po trzecie relacja bohaterów - chyba do mnie nie trafiła.
Po czwarte - im dalej brnęłam tym bardziej się nudziłam (powinno być chyba odwrotnie?).

Jedyne co tak naprawdę jest dla mnie na plus to...no bracia Slater - jedynie jako tako ich historia mnie zaciekawiła trochę. Przystojni, niebezpieczni, z problemami, z niestandardową historią...

Nie wiem czy sięgnę kiedyś po kolejne części - może kiedyś.

Karolina Hajdysz | 2018-06-10
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam

Ahh Ci niegrzeczni i piekielnie seksowni faceci...potrafią naprawdę mocno zamieszać w kobiecych główkach (i nie tylko w nich)...! A to pierwszy z nich, Dominic. Właściwie to już teraz rozumiem skąd te całe zamieszanie braćmi Slater...to kipiący testosteronem samiec, w dodatku zwielokrotniony!! I jak tu się bronić? Bronagh to pierwsza kobieta, której charakter, postawa i piekielnie ostry język stał się prawdziwym wyzwaniem dla młodego Slatera. Dziewczyna chcąc nie chcąc stała się celem, który musi zostać zdobyty za wszelką cenę. "Dominic zdobywa to czego pragnie".... i dba o to ze wszystkich sił (o czym przekonają się co po niektórzy w trakcie lektury). Będzie krew, cała masa siniaków, niezłe słownictwo i to co najważniejsze, czyli szczypta romantyzmu, namiętności, oraz rodzina i wciągający wątek z końca książki.

Cobenove_love | 2018-09-09
Na półkach: Wyzwanie 2018, Przeczytane
Przeczytana: 11 lipca 2018

Bronagh to młoda, zamknięta w sobie dziewczyna. Jedyne czego pragnie to spokoju. Nie chce z nikim się zaprzyjaźnić ani wdawać w żadne rozmowy. W pewnym momencie na jej drodze staje Dominic. Uparcie dąży do celu, którym jest zwrócenie uwagi dziewczyny. Jednak ona nie daje za wygraną. Czy uda mu się do niej dotrzeć? Czy Bronagh ulegnie Dominikowi? Dowiecie się jak przeczytacie.😉
Jestem na prawdę pozytywnie zaskoczona po przeczytaniu tej książki. Wciąga od samego początku, nie można się oderwać. To jak autorka pokazała całą sytuację między Bronagh a Dominickiem jest wręcz epickie. Od nienawiści do miłości jest na prawdę niewiele. Ja uważam, że warto przeczytać. Bardzo mi się podobała i zdecydowanie skłoniła do sięgnięcia po dalsze części. :) Polecam.

Sol | 2017-08-09

Szkoda że nie można dać oceny na minusie. Ta książka to koszmar!!! Przeklinanie, poniewieranie, brak szacunku nie tylko do kobiet ale i do samych siebie. Do tego nastolatki zachowujące się jak dorośli którzy dopiero co wyszli z kicia i wrócili do swej ciepłej patoli.
Obraz szkoły, niby normalnej placówki, jawi się jak zakład poprawczy o najgorszej reputacji.
Romans? Sorry, nie wyobrażam sobie że jakakolwiek dziewczyna może zechcieć się związać z facetem który od początku pała do niej nienawiścią i to nie taką podszytą zauroczeniem. Wyzywa ją, szarpie, poniża. I naprawdę w tych warunkach romans nie ma szans wystąpić.
Ta książka ukazuje jakieś chore relacje, chore sytuacje.
Dziwi mnie tak wysoka ocena bo zdecydowanie ta historia na taką średnią nie zasługuje.
Szkoda Waszego czasu na tego gniota.

kaasjaa | 2014-09-08
Przeczytana: 08 września 2014

Takie książki to ja mogę czytać non stop! Podeszłam do niej sceptycznie, ale już od pierwszych stron mnie wciągnęła i nie mogłam się oderwać. Przy tej książce nie da się nudzić, cały czas coś się dzieje. Sama historia jest genialna. Uwielbiam Dominica i Bronah, a ich słowne przepychanki sprawiły, że większość czytałam z wielkim uśmiechem na twarzy :) Bracia Slater są świetni i kolejne części na pewno dają czadu i mam nadzieję że będę tak wspaniałe jak ta:)