Mroczniej

Cykl: Pięćdziesiąt odcieni (tom 2.5)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Darker
BDSM
karollllllla

Ich gorący i zmysłowy romans zakończył się złamanym sercem i wzajemnymi pretensjami, ale Christian Gray nie może uwolnić się od Anastazji Steele, która uparcie tkwi w jego umyśle, krwi. Zdeterminowany by ją odzyskać, próbuje stłumić najmroczniejsze pragnienia i potrzebę pełnej kontroli oraz kochać Anę, ale już na jej warunkach. Ale koszmary dzieciństwa wciąż nie dają mu spokoju, a cyniczny...

Ale koszmary dzieciństwa wciąż nie dają mu spokoju, a cyniczny szef Any, Jack Hyde, wyraźnie chce ją mieć tylko dla siebie. Czy powiernik Christiana i terapeuta, dr Flynn, pomoże mu zmierzyć się z demonami? Czy też zaborczość Eleny, jego uwodzicielki i obłąkane oddanie Leili, jego dawnej uległej, wciągnie z powrotem Christiana w przeszłość?

A jeśli jednak Christian odzyska Anę, to czy człowiek tak mroczny i zniszczony może mieć nadzieję, że kiedykolwiek ją zatrzyma przy sobie na stałe?

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/oferta/zapowiedzi.html

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Aneta Wiola | 2018-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2018

Tym razem nie będę streszczała fabuły. Bo i po co? Jest to "Ciemniejsza strona Greya" oczyma Christiana. Poznajemy całą historię z perspektywy głównego bohatera. To on w tym związku był zawsze bardziej intrygujący, ciekawy, no i miał w sobie tę mroczną cząstkę, która sprawia, że jest tak niebezpiecznym mężczyzną.

Kiedy kilka lat temu przeczytałam pierwszą część, jeszcze przed ekranizacją i całym tym "hejtem", nie spodziewałam się, że zaliczę się do grona wielbicielek tej erotycznej trylogii. Ja, która zawsze pokpiwała z romansów? Nie wspominając już o tak szczegółowych opisach namiętnej relacji między bohaterami. To było nie do pomyślenia! Jednak pani EL James mnie zaskoczyła, powaliła i udowodniła, że nie każdy związek opiera się na zdradzie czy kłamstwie. Natchnęła we mnie wiarę, bo do tej pory wszystkie tworzone na części powieści czy filmy kończyły się cierpieniem jednego z bohaterów przez właśnie zdradę. Chwała za to pani James!

Ta powieść o wiele bardziej podobała mi się od...

Beata | 2018-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2018

Erotyk. Zdecydowanie lepszy niż Ciemniejsza strona... może dlatego, że nie ma wewnętrznej bogini:) Poznając najważniejsze dni ponownego związku Any i Christiana oczami tegoż, dostajemy przegląd emocji Christiana, wgląd w jego przeszłość i teraźniejszość.
Cały ten cykl stał się swoistym klasykiem gatunku... są inne powieści erotyczne... lepsze, ciekawsze... ale wracam do kolejnych części Greya... z ciekawości, sentymentu...nie wiem:).

ardnaskela | 2018-01-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook

Książka wyszła jakoś tak pod koniec listopada i trochę zapomniałam o tej premierze, dopiero w Święta zakupiłam ją za 11 dolarów, trochę dużo jak na ebooka ale cóż za besteller się płaci. Nie miałam jakieś specjalnej ochoty czytać od razu i przeleżała trzy tygodnie.

Myślałam, że będę mniej zainteresowana. W końcu przeczytałam parę świetnych fanfiction przedstawiających wersję historii z punktu widzenia Christiana. Ale autorka się obroniła. Muszę powiedzieć, że Darker podobało mi się bardziej niż Grey czyli część pierwsza.

Główny bohater jest sympatyczny a autorka nie popada w tony melodramatyczne.

Zdecydowanie polecam dla fanów w szczególności.

Urmurmina | 2018-08-25
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, +18

"Ciemniejsza strona Grey'a" oczami Christiana. Grey chce odzyskać Anę i zgadza się na waniliowy związek. Czy mu się to uda, czy Ana uwolni go od demonów przeszłości?

Uwielbiam całą serię, więc i ta książka była dla mnie fenomenalna. Fajnie było sobie odświeżyć tę część i dowiedzieć się tylu nowych rzeczy. Perspektywa Christiana dała mi odpowiedź na kilka kwestii, które skończyły się dość tajemniczo w "Ciemniejszej stronie Grey'a", bo dotyczyły tylko głównego bohatera. Super było ponownie wejść w tej świat, uwielbiam Anę i Christiana!

rinos | 2018-02-06
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 06 lutego 2018

Chyba autorka wzięła sobie do serca niepochlebne opinie o części "Grey", gdyż ta jest na pewno lepsza. Ale nie ma co popadać w zachwyt. Pomimo tego, iż poznajemy kilka nowych faktów, styl autorki dalej pozostawia wiele do życzenia.
Sięgnęłam po ten tom tylko z sentymentu, bo czytając X lat temu serię FSOG byłam pod jej wrażeniem. Dziś jednak coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, iż pani E.L. James powinna kategorycznie zmienić hobby, bo z literaturą jest jej nie po drodze.

Karolina Hajdysz | 2018-05-31
Na półkach: 2018, Ebook, Przeczytane

Upierałam się od początku, że nie sięgnę po dalsze książki, bo tak naprawdę to już wszystko widziałam i na pewno nic mnie nie zaskoczy, ale potrzebny był mi prawdziwy relaks, a przyszło mi na myśl, że przy lekturze Ciemniejszej strony Greya było po prostu bardzo miło. No i miałam rację.... . Wbrew tym wszystkim negatywnym opiniom wciąż czuję ten przyjemny sentyment do całej tej historii. Co prawda miałam nadzieję na coś nowego, typowo ostrego i powalającego w stylu Christiana Greya z początków. Jakichś pikantnych czy bulwersujących myśli lub działań...ale jest to jednak po prostu kopia "Ciemniejszej strony..." .
Jednak miło się bawiłam. Po prostu.

Aurora92 | 2018-10-14
Przeczytana: 13 października 2018

E. L. James może co prawda usiłować wmawiać czytelnikom, że "Mroczniej" to rozszerzenie serii, "Ciemniejsza strona Greya" oczami Christiana, że można lepiej go zrozumieć, ale nie oszukujmy się - to nadal jest odgrzewany kotlet.

Nie wiem, czy autorka planuje do końca życia żerować tylko na popularności tej serii i wydawać kolejne książki w jakiś sposób powiązane z Christianem i Aną? Nie chce napisać czegoś zupełnie nowego? Bardzo nie lubię takich zagrywek.

ALE...

W porównaniu do tego, co ostatnio (przełom lata i jesieni 2018) króluje na półkach polskich księgarni (tak, mam tu na myśli "dzieło" B. L.), śmiało mogę zaryzykować stwierdzenie, że jakakolwiek część Greya - nawet oczami Christiana - to niemal arcydzieło literatury erotycznej. Tutaj przynajmniej widać między bohaterami prawdziwe uczucia, potrafią oni ze sobą normalnie porozmawiać, a Ana nie zachowuje się jak jakaś dubajka, która dla torebki Chanel zapomina o bożym świecie, a już zwłaszcza o tym, że została porwana i...

agusia96a | 2018-03-09
Na półkach: E-book, Przeczytane
Przeczytana: 07 marca 2018

Co do k**** nędzy, psiakrew i tak w kółko od początku do końca.
Praktycznie to samo co w "Ciemniejszej stronie Greya". Dałam 2 gwiazdki ze względu na to, że dzięki temu, że jest to napisane z perspektywy Christiana dowiadujemy się co zawsze ukrywa przed Aną, np. o plikach znalezionych na komputerze Jacka Hyde'a albo jak wyglądał jego pechowy lot helikopterem.
Moim zdaniem książki z jego perspektywy nie były potrzebne. One po prostu nudzą, szkoda tracić na nie czas. Nie polecam.

magpie101 | 2018-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2018

"Mroczniej" napisana jest oczami Christiana, jest bardziej ciekawa niz poprzednia czesc napisana z jego perspektywy "Grey". I gdyby to byla pojedyncza ksiazka, a ja nie znalabym tresci wczesniejszych to na pewno bym dala 9 gwiazdek. Poniewaz dokladnie pamietam wszystko z poprzednich tomow. a ksiazka mimo, ze fajnie napisana nie wciagnela mnie az tak to dostaje 6/10.

mania_kch | 2018-02-23
Na półkach: 2018, Przeczytane

Trochę lepiej niż w poprzedniej jego części. I on lepiej wypada i rzuca lepsze światło na niektóre sprawy. Zdecydowanie lepiej się czytało jak poprzednią część.