Oczy wilka

Okładka książki Oczy wilka Alicja Sinicka
Okładka książki Oczy wilka
Alicja Sinicka Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Oczy wilka (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Oczy wilka (tom 1)
Wydawnictwo Kobiece
2020-06-17
2017-05-24
9788366520981
literatura polska

Początek bardzo obiecujący, ale od połowy historia zaczęła mocno rozchodzić się w szwach. Mimo, że nie przepadam za romansami tu obyło się bez bardzo żenujących scen za co tytuł ma ode mnie ogromny plus. Niestety autorka nie miała większego pomysłu na bohaterów i samą fabułę i całość wpada w dobrze znany schemat - bogaty, przystojny i mroczny on oraz nieśmiała, z problemami ona. Jedynie wątek badań naukowych wyróżnia w jakikolwiek sposób tę książkę. Jest to debiutancka powieść autorki i czuć to od samego początku do końca. Jakiś zamysł w tym był, wypadło jak typowy romans, ale o dziwo czyta się to szybko i przyjemnie. Nie trafi do ulubieńców, ale myślałam, że moje wrażenia będą dużo gorsze. Dla fanów gatunku tytuł okaże się z pewnością dużo bardziej emocjonujący. Ja jednak na wszędobylskie banały nie mogę tak całkiem przymknąć oczu.

Ile z nas marzyło o księciu, dobrym i szczęśliwym życiu ?
Początek książki wydawał mi się trochę nudny i aż niemożliwy. Takie sytuacje się nie zdarzają. Miałam ochotę krzyknąć do Leny "uciekaj dziewczyno jak najdalej , nie pakuj się w to". Zachowania infantylne zaczynały mnie w niej denerwować. Ale biję się w pierś ponieważ im dalej tym bardziej ciekawie. Autorka doskonale wykreowała postać Artura. Jego umiejętność opanowania i spokoju. Zaborczość i kontrola w stosunku do dziewczyny. Typowy stalker a tekst ,że to tylko dlatego że się o nią boi działała na mnie jak płachta na byka. Lena została osaczona i pilnowana na każdym kroku. Sama zaczęłam się zastanawiać co ukrywa Artur i dlaczego jest taki w stosunku do Leny. Bo czy to tylko miłość ?
Historia jaką wymyśliła autorka jest bardzo intrygująca. Nie wszystko jest pięknie i słodkie. Znajdziemy tu dużo emocji, trochę kryminału, porachunków, miłości i tajemnice z przeszłości. Zakończenie nieprzewidywalne. Dowiemy się czym tak naprawdę zajmuje się Artur i dlaczego tak bardzo chronił Lenę, że doprowadzał siebie do obłędu.

Ile z nas marzyło o księciu, dobrym i szczęśliwym życiu ?
Lena kończy pewien etap w życiu i przeprowadza się do przyjaciółki w miejscowości Głębia. Po drodze doprowadza do zderzenia z innym autem. Miejscowym biznesmenem. Co dziwne właściciel auta podszedł do tego bardzo spokojnie. Dziwne prawda ? Lena zwróciła uwagę na jego oczy, oczy wilka tajemnicze i nieprzewidywalne....

Po przeczytaniu książki czuje się niedosyt, że jednak nie wszystko zostało wyjaśnione.
W tej historii niektórzy widzą piękną miłość i cudowny romans, ja jednak nie mogę wyzbyć się wrażenia, że Artur jest po prostu psychopatą i/lub stalkerem z obsesją na punkcie Leny.
To mnie bardzo odrzuca w jego postaci.

To mnie bardzo odrzuca w jego postaci.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cztero tomowa seria "Oczy Wilka" to wciągająca opowieść o młodej Lenie oraz dojrzałym Arturze, których łączy niesamowicie piękna więź - taka więź, o której marzy każda z nas...
Ich drogę dzielą wypływające na wierzch tajemnice z przeszłości, których Lena "jakimś trafem" nie pamięta.
Artur to bardzo inteligenty, ambitny i stanowczy mężczyzna, który wie czego chce i za wszelką cene dąży do swoich celów. Mimo iż pochodzi z zamożnej rodziny, jest przeciwieństwiem typowego "lalusia" i godnym szacunku młodzieńcem, który ciężko pracuję.
Lena natomiast wychowuje się bez rodziców z psychiczne chorą ciotką, przez co często okazuje wrażliwość emocjonalną i uległość. Jednak bardzo imponuje nam swoją spostrzegawczością i intuicją, która w jej przypadku nigdy nie zawodzi.
Ta opowieść ma swoją własną fabułę, która trzyma nas do samego końca w napięciu oraz zaskakuje swoim zakończeniem - jak na autorkę Alicje Sinicką przystało :)

Serdecznie polecam!

Ksiazka niewatpliwie ma swoj urok.
Fabula jest nieprzewidywalna i wciagajaca. Glowni bohaterowie, Lena i Artur, to postacie ciekawe.
Lektura owocnie zapelnila wolne popoludnie, choc, moim zdaniem, jest przereklamowana, a oceny zawyzone.
Ksiazka ma 'swoje momenty', lecz to za malo na wyzsza ocene.

Ksiazka niewatpliwie ma swoj urok.
Ksiazka ma 'swoje momenty', lecz to za malo na wyzsza ocene.

Bardo dobra książka. Bohaterowie mają głębię, autorka dokładnie przemyślała jak stworzyć rys psychologiczny postaci, szczególnie Artura. W tej książce czuć dojrzałość, nic nie jest szczeniackie i proste, widać to zwłaszcza w części drugiej moim zdaniem najlepszej z całej serii.

Romans

Romans

Romans, tajemnica. Polecam

Romans, tajemnica. Polecam

Przez dłuższą część książki odczuwałam jako czytelnik spory niepokój. Coś w zachowaniu bohaterów po prostu nie dawało mi spokoju i wydawało się podejrzane. Dopiero, kiedy ujawniono prawdę stojącą za całą tą historią wszystko zrozumiałam i przez to tym bardziej czułam się zmieszana.
Sięgając po tę książkę byłam pewna, że to tylko kolejny romans obyczajowy, dlatego element fikcyjny z jednej strony mnie dość mocno odrzucił, a z drugiej jeszcze mocniej przyciągnął każąc zmienić swoje postrzeganie całej akcji i bohaterów.
Właśnie ten wstrząs emocjonalny i zaskoczenie powodują, że przywiązałam się do dzieła Sinickiej i mogę z radością polecić je osobom, które lubią, gdy coś zaskakującego zmienia ich perspektywę.

Książkę bardzo szybko się czyta. Ciekawa fabuła, choć końcówka już wydałą mi się tak mało prawdopodobna, że miałam wrażenie, że to jakiś Matrix ;) Postacie są przedstawione niby jako osoby dorosłe, jednak mam wątpliwości do zachowywania się głównej bohaterki. W pewnym momencie stała się dla mnie bardzo irytująca i infantylna. Ciekawośc, ilość i jakośc ciągłych zadawanych pytań dawało wrażenie, że jest osobą nieletnią... Ale podsumowując podobała mi się. Zaczynam kolejną część

• Romans