Komisarz

Okładka książki Komisarz
Paulina Świst Wydawnictwo: Akurat Cykl: Prokurator (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Prokurator (tom 2)
Akurat
2017-11-22
2017-11-22
kryminał literatura polska podstęp policjant pożądanie półświatek prostytucja przemoc przemoc fizyczna przestępstwo relacje damsko-męskie seks szantaż trauma

Okładka książki Grzeszny rok Małgorzata Falkowska, D. B. Foryś, Joanna Gajewczyk, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Iza Maciejewska, Marta Matulewicz, Daria Skiba, Alicja Skirgajłło, Paulina Świst, Anna Crevan Sznajder, Aniela Wilk
Ocena 7,5
Grzeszny rok Małgorzata Falkowsk...
Okładka książki Świąteczne namiętności Edyta Folwarska, J.B. Grajda, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Charlotte Mils, Patrycja Strzałkowska, Agata Suchocka, Paulina Świst, Magdalena Winnicka, Anna Wolf
Ocena 7,2
Świąteczne nam... Edyta Folwarska, J....

Czytał_ś serię „Prokurator” Pauliny Świst? Ja po przeczytaniu pierwszego tomu dałam się skusić na kolejny.

Policjant Radosław Wyrwa udaje chłopaka Zuzanny Kadziewicz działając pod przykrywką, aby zbliżyć się do jej ojca, który ma swoje za uszami. Wyrwa razem ze znanym z poprzedniej części prokuratorem Zimnickim rozpracowują gang handlarzy kobietami. Śledztwo łączy również sprawę z siedzącym w więzieniu „Szarym”, który działa aktywnie również zza krat.

Cała historia jest bardzo dynamiczna, bez spowalniającej akcji. Było niebezpiecznie, ale też z humorem. Autorka ma takie pióro, że książki wciąga się za niemalże jednym posiedzeniem. Łatwa, lekka i przyjemna fabuła w sam raz dla odprężenia.

Mam dla Was druga część z serii "Prokurator" @paulina_swist jest nią "Komisarz"
Jestem świadoma że nie każdemu ta seria przypadła do gustu, niewiem w sumie o co chodzi ale każdy ma swoje zdanie i może je śmiało wyrażać 😉 ja książki Pauliny uwielbiam ❤️

Radosław Wyrwa-policjant, który działając pod przykrywką udaje chłopaka Zuzanny Kadziewicz, by zbliżyć się do jej ojca.
Zuzanna Kadziewicz zakochana w Radosławie, pracuje jako pedagog, kocha to co robi. Niewie czym tak naprawdę zajmuje się jej ojciec, myśli że jest szanowanym biznesmenem. Prawda jest jednak okrutna po pierwsze wychodzi na jaw że Radosław nie jest takim mężczyzna za jakiego się podawał. Po drugie ojciec jest czlonkiem grupy przestępczej kierowanej przez "Szarego". Ojciec Zuzanny przyszedł do prokuratury w celu współpracy w zamian za ochronę córki. Chcąc nie chcąc dziewczyna musi się podporządkować komisarzowi Wyrwie i prokuratorowi Zimnickiemu.
Co z tego wyniknie? Czy uda się w końcu pokonać Szarego? Czy Zuze i Wyrwe połączy coś więcej?

Polecam tą książkę jak i poprzednią. Czyta się ją lekko. Akcja toczy się szybko. Dla mnie ta książka nadaje się świetnie na oderwanie na chwilę od życia , reset.
Polecam 😉

Mam dla Was druga część z serii "Prokurator" @paulina_swist jest nią "Komisarz"

Na półkach: , , , ,

Kontynuacja powieści Prokurator jest równie dobra i wciągająca jak pierwsza.
Tym razem Kinga Błońska oraz Łukasz Ziemnicki są na drugim tle a głównym bohaterem jest komisarz Radosław Wyrwa zawsze pracujący "pod przykrywką" i Zuzanna Kadziewicz, córka bogatego biznesmena, którego poczynania ma za zadanie rozpracować Radosław. W tym celu uwodzi Zuzannę aby móc lepiej poznać działalność jej ojca.
A ten czerpie profity ze sprowadzania po Polski dziewcząt ze Wschodu do domów publicznych. a do tego jest powiązany z "Szarym", gangsterem, który mimo że przebywa w więzieniu dalej prowadzi swoja działalność. Do tego ma nadzieję na ucieczkę z więzienia podczas przepustki do umierającej matki w szpitalu. Czy to mu się uda?
Bardzo ciekawa intryga, która przykuwa uwagę czytelnika szybką i wciągającą akcją. Dużo się tu dzieje, są emocje i tajemnice sprzed lat dotyczące "Szarego" i Kingi.
Ciekawy jest tez romans Radka i Zuzanny, który z letniego nagle zrobił się gorący.
Mnie bardzo wciągnęła ta powieść, bo nie można się przy niej nudzić a sposób pisania autorki jest bardzo lekki i przystępny.

Kontynuacja powieści Prokurator jest równie dobra i wciągająca jak pierwsza.

Na półkach: , , , ,

Kontynuacja " Prokuratora", według mnie udana. Głównym bohaterem książki jest komisarz Radosław Wyrwa, który wraz z prokuratorem Zimnickim rozpracowuje gang handlarzy kobiet. Przy okazji ma zadanie chronić córkę jednego ze skruszonych przestępców, który poszedł z policją na układ. Pomiędzy komisarzem a kobietą jak mozna się domyśleć zaczynyna iskrzyć. Książkę dobrze się czytało, także dlatego że było w niej mniej wulgaryzmów i sztucznych opisów seksu, w porównaniu do pierwszej części.

Po przeczytaniu pierwszej części czyli "Prokuratora" spodziewałem się Bonda, a przez pół książki był Grey, a raczej earl grey i to taki już wystudzony ze smętnie zwisającym ze szklanki "szczurem". Ciągnięcie dalej historii banadziora "Szarego" moim zdaniem nie wyszło. "Komisarz" opisuje historię policjanta ochraniającego córkę skruszonego gangstera. Jest między nimi romans, ale skupienie się na scenach erotycznych zabija kryminalną stronę powieści. W połowie książki z kopyta rusza akcja, ale mnie już nie wciągnęła. Dodatkowo mnogość powiązań rodzinnych i opisywanie większości postaci z imienia nie pomaga. Przewaga dialogów, prawie bez jakichkolwiek opisów nie dodaje atmosfery. Na plus ponownie zabieg opisywania naprzemiennie w pierwszej osobie z perspektywy dwojga bohaterów. Widoczna znajomość realiów pracy prawników. Może marudzę, ale na półce jest jeszcze ostatnia część "Oskarżony" i liczę na lepszą wersję "Komisarza".

Niewiele się różni od poprzedniej części. Naiwna, bez pomysłu powielona fabuła.

Niewiele się różni od poprzedniej części. Naiwna, bez pomysłu powielona fabuła.

Kolejna świetna część trylogii. Pochłonięta natychmiastowo!

Kolejna świetna część trylogii. Pochłonięta natychmiastowo!

Nie tak dobre jak Prokurator, ale jednak dobre

Nie tak dobre jak Prokurator, ale jednak dobre

Ciekawa kontynuacja, akcja się rozkręca, nowy wątek romantyczny. Czyta się szybko i przyjemnie :)

MOja ulubiona z pierwszej serii. Policjanci to jedni z moich ulubionych bnohaterów i ten świetnie się wpisał w klimat.