It Ends with Us

Okładka książki It Ends with Us Colleen Hoover
Okładka książki It Ends with Us
Colleen Hoover Wydawnictwo: Otwarte Cykl: It ends with us (tom 1) Ekranizacje: It Ends with Us (2024) literatura obyczajowa, romans
It ends with us (tom 1)
Anna Gralak
Ekranizacje:
It Ends with Us (2024)
Romans Przemoc

To moja pierwsza książka tej autorki i wiem, że na pewno nie ostatnia. Z resztą właśnie czytam drugi tom. Książka It Ends with Us porusza bardzo trudny temat, wywarła na mnie ogromne wrażenie i ciężko mi było się po niej pozbierać. Być może dlatego, że sama przeżyłam podobne sytuacje co główna bohaterka z osobą którą kochałam, ale na szczęście ocknęłam się kilka miesięcy przed ślubem. Nie jest to łatwy temat zarówno do czytania, jak i opisania dlatego podziwiam autorkę, że pomimo doświadczeń jej mamy się na to zdecydowała. Bardzo polecam!

🌸💔"It Ends with Us" Colleen Hoover to niezwykła podróż przez zakamarki ludzkiego serca, gdzie miłość i ból splatają się w niezwykle poruszającą opowieść. Powieść ta nie pozwala czytelnikowi się oderwać, prowadząc go przez rollercoaster emocji od ekscytacji do łez.

🌸💔 Główna bohaterka, Lily Bloom, to postać, która nie boi się podążać własną ścieżką nawet wbrew powszechnym oczekiwaniom. Jej determinacja i pasja, zwłaszcza w prowadzeniu kwiaciarni dla osób nienawidzących kwiatów, nadają tej historii unikalny smak. Kiedy spotyka Ryle'a Kincaida, przystojnego lekarza, który od razu budzi w niej fascynację, wydaje się, że znalazła swoje szczęście. Jednakże, jak to często bywa, pozory mogą być
mylące.

🌸💔 Jakie formy może przybierać przemoc? Czy można kochać i jednocześnie nienawidzić?

Autorka mistrzowsko prowadzi czytelnika przez zawiłe emocjonalne labirynty. Bohaterowie są złożeni, realistyczni, a ich decyzje i działania często prowokują do refleksji nad własnym życiem i relacjami. Przez pryzmat głęboko zakorzenionych problemów i tajemnic, autorka porusza tematy trudne i bolesne, takie jak przemoc domowa i trudności wychowawcze, w sposób delikatny, ale jednocześnie poruszający.

"It Ends with Us" to także historia o odwadze stawienia czoła prawdzie, nawet jeśli oznacza to konfrontację z własnymi demonami. Atlas Corrigan, dawny przyjaciel Lily, pełni tu rolę nie tylko jako wsparcie dla głównej bohaterki, ale jest też głosem rozsądku, który pomaga jej dojrzeć do trudnych decyzji.

🌸💔 Jaka przeszłość łączy Lily i Atlasa?

🌸💔 Colleen Hoover w mistrzowski sposób wplata wątki romantyczne, dramatyczne i psychologiczne, tworząc z nich niezwykle wciągającą opowieść o miłości, bólu i odwadze.

Bardzo ciężko czyta mi się takie książki, ale wytrwałam do końca. Miałam wrażenie że przechodzę przez to razem z główną bohaterką

Wybrałam tą pozycję, ponieważ w pewnym momencie na wakacjach co druga kobieta na lotnisku ją czytała także skusiła mnie swoją popularnością i w pewnym sensie rozumiem ten boom. Przyjemnie się czyta, dla mnie na jeden wieczór, trochę trzyma w napięciu, jest w tej książce coś co sprawia, że chętnie zobaczę co się dzieje w drugiej części ale warto zaznaczyć, że to nie jest książka wysokich lotów, nic co zostanie z Wami na dłużej - zdecydowanie bardziej pozycja aby zabrać ze sobą do samolotu, przeczytać i lecieć dalej.

Bardzo odświerzająca książka, zupełnie coś innego od wszystkich książek które są bardzo popularne. Mam mieszane uczucia co do Ryle'a, ale cieszę się że Lily weźmie z nim rozwód. Atlas jest bardzo fajną postacią i uważam, że bardziej pasuje do Lily. Już nie mogę się doczekać ekranizacji.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

⚠️ SPOJLER ⚠️Sięgając po kolejną książkę Collen Hoover sądziłam że będzie to lekka romantyczna lektura - myliłam się. Kończąc ją chodzi za mna uczucie pewnej złości i przygnębienia. Ale możliwe dlatego że w pewnym sensie utożsamiam się z bohaterką.
Historia Lily Bloom zaczyna się w dniu pogrzebu jej ojca. Ma ona wygłosić mowę pożegnalna jednak gdy wychodzi na mównicę nie ma nic do powiedzenia. Wraca do Bostonu a tam spotyka Ryle'a. Wymieniają się "naga prawdą" i to poniekąd utrwala sie w nich obu - mimo ze ich drogi skrzyżowały się na chwilę, ten wieczór zostaje w nich na długo.
Ich losy ponownie się łączą później przez dziewczynę którą Lily zatrudnia w swojej kwiaciarni. Jest ona siostrą Ryle'a. Ryle jest typem który szuka partnerki tylko na jedna noc a mimo to cały czas myśli o Lily. I postanawia zmienić swoje nawyki właśnie dla niej. Niestety nie jest to do końca to czego Lily oczekiwała po partnerze. Czuję że historia jej mamy własnie się powtarza. Jedyne ukojenie znajduje pisząc ponownie w pamietnikach które zaczęła jeszcze w dzieciństwie. Tylko tam może powiedzieć w sekrecie co czuję ale tez czyta stare pamiętniki przypominajac sobie Atlasa który był jej pierwszą miłością.
Lily nigdy nie miała łatwego życia dorastając w toksycznym domu. Dopóki jej ojciec nie zachorował znęcał się fizycznie nad jej mamą. Lily nie potrafiła zrozumieć dlaczego matka cały czas trwa w tym małżeństwie skoro jest ono dyktowane przez ojca. Przemoc która dotknęła jej była niezrozumiana do momentu aż ona nie znalazła się w podobnej sytuacji.
Przemoc w partnerstwie, małżeństwie, domu rodzinnym to nie tylko przemoc fizyczna ale tez psychiczna i emocjonalna. W imię miłości i złudnej nadziei liczymy że sytuacja sie poprawi, że będzie lepiej! Szukamy w sobię błędów i zachowań które można było uniknąć. Nic bardziej mylnego - nikt za nas życia nie przeżyje więc czasem trzeba wziąć się w garść i mimo że się kogoś kocha po prostu odejść...

Kiedy zaczynałam czytać tę książkę pomyślałam co to? Harlequin połączony z 50 twarzy Greya? Pomyślałam o co tyle szumu i skąd taka popularność tej książki...ale tak w połowie zaczęło się dziać i to w najmniej oczekiwany przeze mnie sposób. W ogóle nie spodziewałam się po tej książce takiego zwrotu akcji. Nie chcę zdradzać fabuły ale naprawdę wbija w fotel i daje do myślenia. I pomimo tego, że dla niektórych fabuła książki może być oklepana, osobiście uważam , że zawsze warto poruszać takie trudne tematy.

Moim zdaniem Mało doceniona książka w Polsce a jest naprawdę świetna. Polecam wszystkim 📚❤️📍

jie polecam

jie polecam

Duży plus za epilog i genezę tej książki.
Ale, jak to zwykle u Hoover, wykonanie pozostawia wiele do życzenia...

Duży plus za epilog i genezę tej książki.
Ale, jak to zwykle u Hoover, wykonanie pozostawia wiele do życzenia...

Colleen Hoover It Ends With Us Zobacz więcej
Colleen Hoover It Ends with Us Zobacz więcej