Punk 57

Tłumaczenie: Maciej Olbryś
Wydawnictwo: NieZwykłe
Punk 57
hypesyll

Zamknij oczy. Nie ma tutaj nic, co można zobaczyć. Była dla niego wszystkim. Myślał nawet, że się w niej zakochał. Dziewczyna z listów, jego Ryen. Obiecali sobie, że nigdy się nie spotkają i nie będą siebie szukać w mediach społecznościowych. Żadnych zdjęć, żadnych spotkań. Tylko listy i oni. Jednak Misha spotkał ją zupełnie przypadkiem, na imprezie zorganizowanej po to, żeby zebrać...

Zamknij oczy. Nie ma tutaj nic, co można zobaczyć.

Jednak Misha spotkał ją zupełnie przypadkiem, na imprezie zorganizowanej po to, żeby zebrać fundusze na trasę jego nowo powstałej kapeli. Była tam jego Ryen. I Misha zrozumiał, że dziewczyna z listów go okłamała. Nie była wcale taka, jak to sobie wyobrażał. Była… gorąca. Postanowił, że nie zdradzi jej, kim jest. Jeszcze nie teraz.

I wydarzyła się tragedia. Tragedia, do której być może by nie doszło… gdyby tamtego wieczoru Ryen nie zawróciła mu w głowie. Teraz Misha już nie chce jej znać. Jedyne, czego chce, to ją znienawidzić i zapomnieć, że kiedyś była jego.

Ryen nie wie, czemu Misha nie odpisuje. Za to do jej poukładanego życia wkracza chłopak, który wyraźnie ma zamiar je zniszczyć. Tylko czemu Ryen nie potrafi przestać o nim myśleć?

Recenzje:

Całkowicie uzależniająca! Punk 57 to przełomowa i trzymająca w napięciu powieść, która zawładnie twoim umysłem od pierwszego zdania i nie wypuści cię ze swoich objęć nawet długo po tym, jak przewrócisz ostatnią stronę. Penelope Douglas rządzi!
Katy Evans, autorka bestsellerów z listy „The New York Timesa”

Nie mogłam odłożyć tej książki! Czytałam ją przez całą noc. Uwielbiam tę autorkę. Jej niesamowite powieści o nastolatkach są dla mnie jak narkotyk… Uzależniają i czuję po nich całą gamę emocji.
Jay Crownover, autorka bestsellerów z listy „The New York Timesa”

Punk 57 to niesamowita książka, która doskonale miksuje seksowność z opowieścią o niegrzecznych chłopcach. Musicie ją przeczytać!
Tijan, autorka bestsellerów z listy „The New York Timesa”

Moje serce CAŁY CZAS waliło jak szalone, a mój umysł nie mógł się uspokoić nawet na sekundę. Słodki Jezu, moje ciało wciąż rozpalają wspomnienia najgorętszych i najpikantniejszych scen w samochodzie (tak, jest ich kilka). Zaufajcie mi i po prostu ją przeczytajcie. Podziękujecie mi później!
The Rock Stars of Romance

Autorka stworzyła fascynujące, wielowymiarowe postacie, które mnie zahipnotyzowały! Uwielbiam wszystkie książki Penelope Douglas, ale ta może zostać moim nowym faworytem.
Natasha is a Book Junkie

Penelope ma niesamowity talent do tworzenia prawdziwych postaci, przekonującej fabuły i niesamowitego romansu – i robi to raz po raz, bez przerwy.
Ashley Suzanne, autorka bestsellerowego Raven i serii „The Destined”

źródło opisu: http://wydawnictwoniezwykle.pl/zapowiedzi/

źródło okładki: http://wydawnictwoniezwykle.pl/zapowiedzi/

mclena | 2016-10-22
Przeczytana: 22 października 2016

"Close your eyes, there’s nothing to see out here."

WOW

Kolejna doskonała powieść Young Adult w wykonaniu Penelope Douglas - mistrzyni budowania napięcia seksualnego, królowa relacji love-hate, niezwykle kreatwna i nietuzinkowa autorka ponownie wybija sie przed szereg zaspokajając wymagające gusta czytelnicze. Książka z przesłaniem, której motywem przewodnim jest pragnienie bycia lubianym, chcianym, akceptowanym, szanowanym... o miłości, dwóch twarzach, cierpieniu...

Misha - jako postać męska był wszystkim czego oczekiwałam w tej książce. Od początku do końca - pełen indywidualizm. Wyjątkowy pod każdym względem.

Ryen - to już duzo bardziej złożona bohaterka, to ona jest tutaj przewodniczką, to ona jest tą, którą sie kocha i nienawidzi jednocześnie, przy czym jest niesamowicie prawdziwa.

Można by zapytać - skoro tak dobrze o niej myslę - dlaczego tylko osiem gwiazdek? Ponieważ od praktycznie ZAWSZE mam problem z zakończeniem powieści przez Panią Douglas. Zawsze brakuje mi...

itysiek_reads | 2019-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2019

Penelope Douglas jest autorką bestsellerów z list „The New York Times”, „USA Today” i „The Wall Street Journal”. Do jej najpopularniejszych książek należą powieści „Corrupt” i „Misconduct”, a także seria „Fall Away” [opis pochodzi z okładki]. To pierwsza przeczytana przeze mnie książka autorki i już wiem, że nie ostatnia!

Ryen i Misha znają się od 7 lat, ale nigdy się nie spotkali. Zaprzyjaźnili się, pisząc ze sobą listy, od tej pory są dla siebie nawzajem powiernikami, a życie bez tej korespondencji nie wyglądałoby już tak samo. Wszystko się zmienia, gdy Misha nagle zrywa kontakt z Ryen i przestaje do niej pisać w momencie, gdy ona najbardziej go potrzebuje. Do jej życia wkracza chłopak, który ewidentnie za nią nie przepada, a dziewczyna tak naprawdę jest sama, mimo otaczających ją „przyjaciół”. Dlaczego Misha przestał się odzywać, a Masen tak bardzo działa jej na nerwy? A przy okazji, czemu jest tak pociągający i pełen tajemnic? Wkrótce Ryen sama się przekona…

Ta książka to...

Kasiek | 2019-06-16
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 15 czerwca 2019

„Zamknij oczy. Nie ma tutaj nic, co można zobaczyć.”

Penelope Douglas po raz kolejny zachwyciła mnie swoją twórczością.
Po raz kolejny stworzyła nietuzinkową powieść, która niepodzielnie skupiła moją uwagę na losach bohaterów.
Po raz kolejny rozbiła mnie emocjonalnie i zostawiła pewien niedosyt, bo chciałoby się więcej.

Historia Ryen i Mishy nie jest typową miłosną opowiastką z gatunku New Adult, to znacznie więcej. Ma „drugie dno”. Oczywiście wątek miłosny ma tu ogromne znaczenie, jednak autorka skupia się także na innych aspektach życia, a mianowicie na relacjach rodzinnych i koleżeńskich. Analizuje znaczenie przyjaźni i potrzeby akceptacji przez środowisko. Ukazuje różne oblicza ludzi, w zależności od sytuacji i okoliczności, jak porzucają swoje przekonania i wartości, aby przypodobać się innym, aby nie odstawać od reszty. Pokazuje maski, jakie nakładają, aby dopasować się do towarzystwa. Ogromną rolę odgrywają także stosunki jakie panują w domu. Nieobecność rodzica czy...

Ona - Ryen. On - Misha. Korespondowali ze sobą od dzieciństwa, nigdy się nie poznali, aż do momentu, w którym wydarzyło się COŚ, co połączyło ich ścieżki. Wydawałoby się, że to zwykłe New Adult okraszone pikantnymi scenami erotycznymi, ale nie... Jak to u Douglas nie ma w tej książce szablonowości, są wykorzystane wątki nigdzie wcześniej niespotkane. No i są emocje, które poruszają czytelnika, wzburzając w nim krew. O ile wcześniej czytana przeze mnie książka tej autorki "Birthday girl" poruszyła we mnie wszystkie struny od pierwszej do ostatniej strony, tak "Punk 57" zrobiła to dopiero w drugiej połowie lektury. Finalnie, jestem bardzo na tak!

PS: z początku nieco radości z lektury odebrały mi potknięcia translatorskie i często niezbyt szczęśliwy dobór słów, ale jak już wkręciłam się w lekturę, to przestałam zwracać uwagę na te detale.

PS2: autorka pod przykrywką historii miłosnej porusza arcyważne tematy akceptacji siebie oraz przemocy szkolnej. W niektórych momentach aż serce...

Zdecydowanie REWELACYJNA..
Zdecydowanie WCIĄGAJĄCA..
Zdecydowanie GORĄCA...i przede wszystkim zdecydowanie dla miłośników Pani Douglas- napewno się nie rozczarujecie moi drodzy ,bo z początku niewinna i troszkę tajemnicza książka przeistacza się w elektryzującą i niesamowicie wciągającą powieść...z bardzo...oj tak ..kilkoma bardzo pikantnymi scenami ...oj polecam- polecam zdecydowanie :)
A o co tyle hałasu?
Otóż o historię dwójki przyjaciół, którzy w wyniku szkolnego zadania zaczynają ze sobą korespondować,nie znając się( i obiecali sobie, że nie będą się szukać) -mimo iż mieszkają od siebie zaledwie 40 czy 50 km- nigdy się nie widzieli i od 7 lat piszą do siebie listy.. Stają się przyjaciółmi i zaczyna łączyć ich nawet coś więcej... A kim są pytacie?
Ryen i Misha...Ryen to dziewczyna która mówiąc otwarcie- udaję kogoś innego tylko po to aby być akceptowana w swoim ,,elitowskim,, otoczeniu... tylko w listach do Mishy jest szczera i jest sobą...
Misha zaś to przyszły...

magpie101 | 2019-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2019

Ryen i Misha maja po osiemnascie lat, mieszkaja 50 km od siebie, od siedmiu lat zwierzaja sie sobie w listach jednak nigdy sie nie widzieli. Obiecali rowniez sobie, ze nie beda szukac sie wzajemnie na portalach spolecznosciowych.
Ta obietnice pierwszy lamie chlopak i sprawdza jak wyglada Ryen i dokladnie w ten wieczor w jego zyciu wydarzyla sie tragdia, a on zmienia swoj stosunek do swiata. Jego osoba kryje wiele tajemnic jednak mimo wszystko nie wciagnela mnie ta ksiazka. Zachowanie glownych bohaterow bylo irytujace, szczegolnie dziewczyny, jej znajomi zachowywali sie jak gimnazjalisci.
Lubie ksiazki o tematyce mlodziezowej, jednak ta meczylam przez tydzien. Jedyny plus to sam koniec kiedy to dowiadujemy sie z jakiego powodu Misha przeniosl sie do szkoly, do ktorej chodzila rowniez Ryen i moge tylko napisac, ze absolutnie to nie ona byla tym powodem. Tutaj autorka mnie zaskoczyla i to byl jedyny plus tej ksiazki.

gosia | 2019-03-13
Przeczytana: 20 sierpnia 2018

Zdecydowanie REWELACYJNA..
Zdecydowanie WCIĄGAJĄCA..
A o co tyle hałasu?
Misha zaś to przyszły...

werka_books | 2019-06-09
Przeczytana: 08 czerwca 2019

❤"W pewnym momencie wszyscy musimy zdecydować, czego chcemy bardziej: tego, co mieliśmy, czy tego, co może się wydarzyć. Zostać i zaryzykować, czy iść dalej."
Pisanie listów kojarzy nam się teraz tylko i wyłącznie z zamierzchłymi czasami. Kiedyś ludzie w taki sposób najczęściej ze sobą korespondowali. Czekali dniami a nawet tygodniami na odpowiedź dotyczącą poprzedniego listu. Po jego otrzymaniu wpatrywali się w wymyślne koperty i podziwiali papier, na którym otrzymywali swoje wiadomości. Czas oczekiwania na przesyłkę był połączony z dreszczykiem emocji a otrzymane listy można było zachowywać i ciągle do nich wracać. Przypominać sobie to, co dana osoba do nas napisała i jakie emocje w to włożyła. Tak właśnie poznali się Ryen i Misha poprzez tradycyjną formę przekazu informacji. Miała być to tylko szkolna akcja a przerodziła się ona w przyjaźń już z ponad 7 letnim stażem. Było jednak pewne "ale". Ta dwójka obiecała sobie, że nigdy nie będą sprawdzać swoich profili w mediach...

Magdalena | 2016-10-25
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2016
Przeczytana: 25 października 2016

“We’re all ugly, Ryen. The only difference is, some hide it and some wear it.”

Najnowsza powieść P. Douglas, o dość nietuzinkowym tytule "Punk 57", opowiada historię dwójki młodych ludzi, którzy 7 lat wcześniej zostali partnerami korespondencyjnymi. Przez siedem lat wysyłali sobie listy, pisząc o swoich problemach i szczęśliwych chwilach. Powoli stali się swoimi najlepszymi przyjaciółmi i ze zniecierpliwieniem wyczekiwali kolejnych listów. Ale co ciekawe, ta dwójka mieszkająca od siebie w odległości zaledwie 30 minut drogi, nigdy nie spojrzała sobie w oczy, nigdy nie usłyszała głosu, nigdy nie wygooglowała tej drugiej osoby.
Aż do momentu, kiedy w końcu znaleźli się w tym samym miejscu, w tym samym czasie.

I mogłaby to być piękna historia - miłość od pierwszego wejrzenia. Ale autorka postanowiła wykrzesać trochę więcej.

Penelope Douglas napisała historię o odnajdywaniu siebie i zrozumieniu, że nie warto zważać na opinie innych. Wystarczy być tym, kim czuje się w sercu, że...

silwana | 2019-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2019

Bardzo dobra książka. Autorka po raz kolejny mnie nie zawiodła. Bardzo podobało mi się to, jak została przedstawiona zmiana głównej bohaterki. Jest to książka, od której trudno się oderwać.