Więźniowie czasu

Okładka książki Więźniowie czasu Margit Sandemo
Okładka książki Więźniowie czasu
Margit Sandemo Wydawnictwo: NORDI-PRESS Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 40) Seria: Saga o Ludziach Lodu fantasy, science fiction
Saga o Ludziach Lodu (tom 40)
Saga o Ludziach Lodu
NORDI-PRESS
2016-02-19
2016-02-19
Anna Marciniakówna
saga o ludziach lodu więźniowie czasu

Pomysł na podróże w czasie i wcielanie się w swoich przodków bardzo ciekawy, ale niestety autorka nie przeskoczyła swego stylu, a można było z tego wyciągnąć znacznie więcej. Poza małymi fragmentami jest dość nijako. Czuć trochę przedłużanie na siłę serii nie mając już pomysłu na bardziej znaczące zdarzenia. Dla mnie przeciętny tom.

Świetna seria, napisana pięknym językiem. Niepowtarzalna fabuła i bohaterowie. Szybko się czyta. Opinia przy pierwszym tomie. Polecam serdecznie.

Ten tom poświęcony jest Tovie Brink, kolejnej osobie która ma brać udział w ostatecznym starciu z Tengelem Złym.
Początek dość nudny ale z czasem akcja staje się bardziej wartka a przy okazji poznajemy nieznane fakty z życia rodu.
Polecam

Polecam

Tym razem kolejny raz otrzymujemy zmagania Ludzi Lodu z obciążeniem dziedzictwem - tym razem w kobiecej postaci Tovy, tak przypominającej wiedźmę Hannę. Z jednej strony wszystko wskazuje na kolejny raz, gdy zło przesiąka do szpiku kości, wzbudzając okrucieństwo, a z drugiej wyjątkowo tragiczna jest walka Tovy z własnymi słabościami, niepewnością siebie i wewnętrzną chęcią oddania się złu.

Wątek podróży do poprzednich wcieleń był fascynujący, zawirowania czasowe przyprawiały o zawrót głowy, a jednocześnie wprowadziły sporo ciekawych odpowiedzi (ale i pytań :) ) dotyczących genezy rodu.

Polecam!

Pojawia się bohaterka, której nie sposób polubić - Tova Brink. Złośliwa, zrzędliwa i po prostu irytująca. Na szczęście wątek kryminalny uratował tę część : )

Pierwszyzna część książki może faktycznie średnia, ale gdzieś tam jakieś nawiązania z dalszą częścią są. W związku z tym, nie powiedziałabym tak jak niektórzy, że historia nieco doklejona od całości. Jednak to co się dzieje później! Proszę Państwa! Dla mnie jeden z najlepszych tomów, w swojej hierarchii widzę go blisko czasów Sol, czy Silje. Moim zdaniem niewiele tomów trzymało aż taki poziom (ale wiadomo, co kto lubi).

Pierwsza połowa od czapy, nie rozumiem po co. Druga natomiast robi robotę: wartka akcja i kawał historii rodu. No i wielkimi krokami zbliża się Koniec, tutaj już to czuć.

Bardzo nierówna część, sam początek nudny później zaczyna być bardzo ciekawie. Opowieść Tovy, jej reinkarnacje są niezwykle ciekawe i tak bardzo powiązane z poprzednimi częściami uzupełniając się idealnie! Rekompensuje to nieciekawy początek.
Super pomysł! Jest też trochę więcej o Tengelu złym od czasów jego dzieciństwa.
Dla mnie to jedna z lepszych części!

Super pomysł! Jest też trochę więcej o Tengelu złym od czasów jego dzieciństwa.
Dla mnie to jedna z lepszych części!

Jeżeli myśleć o tej książce jako typowej przygodówce to muszę przyznać, że bawiłam się bardzo dobrze. Ciekawy wątek kryminalistyczno-paranormalny, a późniejszy mistyczny naprawdę przyciągał uwagę i namawiał do zatracenia się w tej części sagi. A ostatni rozdział wręcz krzyczał, żebym zabrała się za następny tom. Mimo że bohaterka nie zyskała mojej szczególnej sympatii to czytało mi się dobrze i szybko.

Ten tom mniej mi się podobał, mimo wszystko opowieści o sadze są ciekawe i już czytam następny tom o rodzinie

• Saga o Ludziach Lodu
  • Margit Sandemo