Więźniowie czasu

Tłumaczenie: Anna Marciniakówna
Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 40)
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Fanget av tiden
Ludzie Lodu, Tengel, zło, miłość
Pablos

Tova Brink była jedną z najbardziej dotkniętych dziedzictwem zła Ludzi Lodu. Na jej widok ludzie odwracali się z obrzydzeniem i często mówiono o niej czarownica. Została jednak wyznaczona do tego, aby wziąć udział w walce przeciwko Tengelowi Złemu. Tova tymczasem miała własne plany. Największe radością jej życia było dokuczanie innym. Czyż nie byłoby więc bardziej naturalne, gdyby opowiedziała się po stronie Tengela Złego?

Shama | 2015-12-06

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Tom 40 składa się tak jakby z dwóch wydarzeń, które miały miejsce na starym statku ,, Stella" oraz o fatalnych podróżach w czasie Tovy, które o mało nie skończyły się katastrofą.
Tova najbardziej obciążona złym dziedzctwem zamierza dowiedzieć się jakie były jej poprzenie wcielenia. Tak więc doktor Sorensen pomaga jej dowiedzieć się, iż jest ona dawnym wcieleniem Hanny i innych dzieci z Ludzi Lodu które umarły. Jednak jej wędrówka w czasie źle się kończy. Otóż Tengelowi Złemu nie podoba się że Tova chce grzebać w jego przeszłości i tak oto zamyka jej duszę w wcieleniu Japonki, którą kiedyś była. Nataniel idzie jej z pomoca ale to nie jest łatwe zadanie. By pomóc później im oboje wkraczają Ludzie Lodu oraz aniołowie ciemności a nawet sam Tamlin. Wszystko jednak kończy się dobrze.
Koniec jest bardzo tajemniczy, ponieważ wszyscy Ludzie Lodu, ci żyjący i umarli mają się spotkać na Górze Demonów by tam wyjaśnić wszystko co bylo niewiadome i dowiedzieć się jaki jest plan walki z swym złym...

Książkowo_czyta | 2012-05-11
Przeczytana: 14 lutego 2008

40 tom Sagi o Ludziach Lodu...

Poznajemy w nim Tovę Brink, która jest jednym z najmocniej dotkniętych dziedzictwem zła członków rodu... Mimo tego powierzono jej zadanie wzięcia udziału w starciu z Tengelem Złym...

Pani Sandemo doskonale ukazała nam tutaj proces niesamowitej wewnętrznej transformacji bohatera, lecz nic więcej Wam nie zdradzę byście mogli sami zgłębić historię Towy, gdyż naprawdę warto!

fulmir | 2016-03-30
Przeczytana: 29 marca 2016

Rewelacja. Druga połowa książki w pełni rekompensuje nam słabszy początek. Pojawia się wątek hipnozy i podróży w czasie. Autorka rozwija skrzydła.

Monika | 2010-07-29

"Saga o Ludziach Lodu" wciągnęła mnie strasznie, bardzo, okrutnie mocno. Baśniowa kraina, z której ogromnie przykro wychodzić po 47 tomie.

Danway | 2011-03-27
Przeczytana: 07 lutego 2009

Historia Tovy, jednej z dotkniętych i jej wewnętrzna przemiana, w najmniej spodziewanym momencie...

Iga | 2011-07-06
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 06 lipca 2011

Początek koszmarny - wlekł się w nieskończoność. Dopiero wątek z poprzednimi życiami wprowadził coś nowego. I zakończenie jest dość obiecujące.

sigma122 | 2016-09-13
Przeczytana: czerwiec 2012

40 Tom Sagi o Ludziach Lodu
Bohaterką tej części jest Tova Brink, jedna z najbardziej dotkniętych w rodzie. Przodkowie wybrali ją, aby pomogła Natanielowi w walce ze złym przodkiem, jednak Tova ma własne plany. Trafia ona na doktora, który bada poprzednie wcielenia i od niego Tova dowiaduje się, że jest ona wcieleniem wiedźmy Hanny. Bohaterka sama postanawia cofnąć się, aż do rodziców Tengela Złego, przez co, zły przodek uwięził jej duszę w przeszłości. Na pomoc przychodzi jej Nataniel. Tom świetny, bardzo wciągający, zwł. relacja z podróży w czasie. Polecam

Aiwlys | 2013-01-03
Przeczytana: luty 2008

Tom pełen sprzeczności, kiedy rozpiera cię ciekawość, co też zrobi główna bohaterka. Tovy od samego początku było mi żal i naprawdę z całego serca kibicowałam jej, aby w końcu znalazła szczęście. Dobry tomik.

ana555 | 2016-03-12

Pierwsza połowa książki kompletnie do mnie nie trafiła z druga połową było trochę lepiej ale szału i tak nie było.
Nadal uważam , że Nataniel z całego rodu Ludzi Lodu jest najmniej interesującą postacią - niezdecydowany , nie znający swoich możliwości , trudno go polubić.
Mam cichą nadzieję , że końcówka tomów jednak powali mnie na kolana.

Filip Rybka | 2015-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2015

Początki, to co było związane ze "Stellą", może tego nie zapowiadały... Ale co się zaczęło dziać potem, co zaczęła na własną rękę robić Tova, w tym można było wręcz utonąć :) Tak wciągać zaczęła ta historia reinkarnacji. Cięgle te duszone noworodki, a potem Hanna... No i okazało się, że ojciec Tengela Złego to Japończyk. I Tengel Zły mocno się wkurzył za to grzebanie w przeszłości, jego duch okazał się dość silny... Mieliśmy niejako zapowiedzi ostatecznego pojedynku Nataniela i Tengela Złego. A na domiar tej całej historii i emocji, że oni nie wiedzą co się z Tova stało, nie wiedzą że Tengel Zły ją uwięził w przeszłości, a potem próba ratunku przez Nataniela, w czasie bitwy 800 lat wcześniej... To mamy na sam koniec dialog przodków Ludzi Lodu o tym, że trzeba wezwać wszystkich którzy mogą stanąć u boku walki ze Złym, a takę najznakomitszych członków rodu i ich współmałżonków, którzy nie byli ani wybrani ani dotknięci...