Wampiry z Morganville. Księga 2: Nocna aleja, Maskarada szaleńców

Tłumaczenie: Edyta Jaczewska
Cykl: Wampiry z Morganville (tom 3-4)
Wydawnictwo: Amber
Midnight Alley, Feast of Fools

Nad Morganville zbierają się cienie...

Siedemnastoletnia Claire pogodziła się z tym, że miastem, w którym studiuje rządzą wampiry. Złożyła nawet przysięgę na wierność najpotężniejszej wampirzycy. Jednak gdy odkrywa przerażającą tajemnicę nieumarłych z Morganville, zaczyna wątpić, czy ten kontrakt rzeczywiście ją ochroni...

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2010

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/874/wampiry...»

Fabuła zręcznie skonstruowana, napisana.
Język lekki i przyjemny, jak to w literaturze masowej.
Pojawiają się nowe i intrygujące postacie.
Tu również ie brakuje zaskakujących zakończeń, kiedy to na ostatnich (dosłownie) kartach książki zdarza się coś niezwykłego.
To naprawdę bardzo duży atut tych książek, który też zachęca do sięgnięcia po kolejne tomy :)
A najbardziej uwielbiam kłótnie Eve i Shane'a :))
Polecam :)))

książek: 1984
Morenka | 2012-04-30
Przeczytana: 11 maja 2012

Nie mogłam się oderwać!

Świetne! Im dalej tym ciekawiej :D.
Polecam ;)

młoda_pisarka | 2014-03-14
Przeczytana: 18 stycznia 2013

Nowe postacie. Nowe... bardzo intrygujące i wyraźnie zarysowane postacie. Każda z nich ma coś w sobie. Ojciec Amelii, czy Myrnin (którego po prostu ubóstwiam - jego kapcie króliczki!).
Książka tak samo dobra, co pierwsza część, chociaż... dzięki tym wielobarwnym postaciom może nawet troszkę lepsza. Na pewno zakończenie zaskoczy nie jednego czytelnika. Czytasz, czytasz, czytasz i czytasz, na koniec jesteś pewien, że będzie jakieś podsumowanie, albo bohaterowie zaczną planować, ale nie. Koniec w książce podobał mi się najbardziej, co nie oznacza, że cała powieść nie jest dobra. Jest wręcz bardzo dobra.
Claire wciąż jest według mnie nainteligentniejszą bohaterką w książkach o wampirach, a także jedną z inteligentniejszych w książkach dla młodzieży. Pani Meyer mogłaby uczyć się od pani Caine tworzenia postaci, konstrukcji dialogów, a także sposobu pisania opisów, czy tworzenia fabuły, a może... pisania? Tak, zdecydowanie.
Polecam!

zabielka | 2013-10-16

Jak dla mnie przyjemnie się ją czyta. :)

"Nocna aleja" - moja ocena - 8/10
"Maskarada szaleńców" - moja ocena - 8,5/10

Erin | 2014-01-16
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 16 stycznia 2014

Wow, wow, wow. Muszę przyznać, że po dłuższym zastanowieniu pierwsza księga mnie aż tak nie wciągnęła - nie miałam w rękach papierowej wersji i nieźle namęczyłam oczy przy monitorze. Jednak teraz muszę przyznać, że z strony na stronę, robi się coraz ciekawsza i nie potrafiłam się od niej oderwać.
W Morganville pojawił się Bishop w towarzystwie dwóch wampirów i zaczynają się prawdziwe kłopoty dla Clarie i jej przyjaciół. Jednocześnie bohaterka szuka wraz z szalonym wampirem-naukowcem lekarstwa na chorobę, która dopadła nieśmiertelnych krwiożerców. Muszę przyznać, że trochę irytują mnie jej rodzice i ich zachowanie.
Lekko się czyta, momentami zabawna, czasem przygnębiająca.
W każdym razie - nie wyobrażam sobie, że nie przeczytam całej tej serii.

Ginger | 2012-06-09

Druga część tak samo świetna jak pierwsza! :) Claire wie coraz więcej, podpisała nawet umowę z Amelią, żeby ją chroniła. Przez swoją nieprzeciętną inteligencję zaczyna pracować dla szalonego, ale równocześnie bardzo ważnego i mądrego wampira ; Myrnina. Muszą uratować inne wampiry przed pewną chorobą. Pojawia się Bishop-ojciec Amelii. Co z tego wyniknie? Doczytajcie sami :]

Kyou | 2013-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2013

Uwielbiam tą serię po prostu. Kocham, kocham, kocham.

patusia_dorota | 2012-08-26
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 24 sierpnia 2012

Książka różni się od tych nudnawych powieści o wampirach, które już znam. Jest sporo akcji, bohaterowie są ciekawi, odważni i twardzi. Niedługo idę do biblioteki po następne części. :) Serdecznie polecam fanom PR ;)