Rodzinny interes. Ostatni skok

Tłumaczenie: Wojciech Łygaś
Cykl: Rodzinny interes (tom 2)
Wydawnictwo: Sonia Draga
En bror att dö för
Wojciech Łygaś
Ag2S

Leo wyciera z krwi podłogę w przedpokoju. Ma czternaście lat i sprząta po swoim ojcu. Ostatni raz. Ojciec poszedł do więzienia, mama leży w szpitalu. On i jego młodsi bracia zostali sami i teraz musi się nimi zaopiekować. Już wie, jak to zrobi. Nałoży maskę i zrobi swój pierwszy w życiu skok. Kiedy ma już na koncie całą serię napadów na banki, trafia do więzienia. Na wolność wychodzi po...

Kiedy ma już na koncie całą serię napadów na banki, trafia do więzienia. Na wolność wychodzi po wielu latach. Teraz ma tylko jeden cel w życiu: popełnić przestępstwo doskonałe i zabrać to, co nie istnieje ‒ pieniądze, o których społeczeństwo zdążyło już zapomnieć.
Tym razem nie zamierza angażować swoich braci ani zostawić śladów, po których policja mogłaby go odnaleźć. Niespodziewanie sytuacja się komplikuje i do akcji wkracza inspektor policji kryminalnej, John Broncks. Zmieniają się reguły gry: „Jeśli ty wkręcisz w sprawę mojego brata, ja wkręcę twojego”.

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/produkt/2624/thriller-i-sensacja.html

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/produkt/2624/thriller-i-sensacja.html

Matylda Saresta | 2017-10-03

Nie mam nic do dodania.
Dalszy ciąg najnudniejszej rodzinnej historii, jaką czytałam...
Nie polecam, ale też nie zabraniam czytać.

Speedi | 2017-11-14
Przeczytana: 10 listopada 2017

Powieść "Rodzinny interes. Ostatni skok" duetu pisarskiego Stefan Thunberg i Anders Roslund to kontynuacja powieści "Rodzinny interes". To kryminał z mocnym rysem psychologicznym i obyczajowym, z wątkami autobiograficznymi. Rzecz niekoniecznie dla wielbicieli dynamicznej akcji, raczej propozycja dla tych, którzy chcą bliżej przyjrzeć się motywacjom przestępców, uwarunkowaniom skłaniającym ludzi do wejścia na drogę zwaną złą. To opowieść o losach skażonych przemocą rodzin i balaście, jaki niosą dzieci po traumatycznych przeżyciach. O wpływie scen przemocy na psychikę, postępowanie, wybory życiowe. Także o tym, że wybór zawsze pozostaje wyborem i nie jest nigdy do końca zdeterminowany. To opowieść o więzach rodzinnych (i nie tylko), które mogą być patologiczne i zamienić się w ograniczające człowieka pęta.

Cała recenzja: https://www.granice.pl/recenzja/rodzinny-interes--ostatni-skok/19695

Kasia | 2017-10-13
Przeczytana: 17 listopada 2017