Serce w kawałkach

Okładka książki Serce w kawałkach Kathrin Lange
Okładka książki Serce w kawałkach
Kathrin Lange Wydawnictwo: Muza Cykl: Serce ze szkła (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Serce ze szkła (tom 2)
Herz in Scherben
Muza
2016-03-16
2016-03-16
2015-01-09
Miłosz Urban

Ksiazka bardzo pochłonęła moj czas. Nie moglam sie oderwac. Musialam wiedzieć jak sie skończy. Polecam. Ja mialam ciarki

Bardzo trafna książka, natomiast czasem trochę dziwna. Romans w tej książce to cudeńko. Cieplutko polecam!

Książka dużo bardziej infantylna niż pierwszy tom. Gdyby nie zakończenie, które rzeczywiście mnie zaciekawiło i zaskoczyło to dałabym jej niższą ocenę. Miałam wrażenie, że autorka chciała rozwlec maksymalnie historię i można ją było spokojnie o 1/3, jak nie więcej, skrócić. Irracjonalność zachowań głównych bohaterów mnie drażniła. Zresztą miłość odebrała Juli cięty język, fajne riposty i ciekawe wewnętrzne skojarzenia. Dziewczyna zrobiła się płaska i mniej ciekawa niż w pierwszej części. A szkoda bo za to ją właśnie polubiłam i głównie dlatego chciałam przeczytać tę książkę. Na całe szczęście powieść ma kilka dobrych momentów zachęcających do przeczytania jej do końca (można się zastanawiać czy klątwa działa),jednak niestety stało się to typowe Young Adult z problemami raczej miłosnymi niż kryminalnymi czy tym bardziej z aspektami psychologicznymi, które wprawdzie zaznaczają się bardzo mocno w samej powieści, ale o dziwo nie wywierają na odbiorcy specjalnego wrażenia. Może to kwestia tego, że David w pierwszej części również był chory więc przywykłam niejako do dziwnych zagrań tego chłopaka. Całe szczęście, że korekta działa bez zarzutu i książka nie przeraża językowymi potworkami co zdecydowanie ułatwia czytanie i sprawia, że staje się ono przyjemnością, a nie kompletną drogą przez mękę. Dla młodych czytelników to będzie zapewne interesująca książka, dla osoby w moim wieku to już raczej lektura nie wnosząca niczego wielkiego do mojego świata czytelniczego. Ot kolejna pozycji na liście "przeczytane". Nadaje się jako przerywnik między poważniejszymi lekturami, ale nie można oczekiwać od tej powieści jakichś wznioślejszych treści.

Juli i David mieszkają w Bostonie. Oboje z pomocą terapeutów usiłują dojść do siebie po wydarzeniach ubiegłej zimy. Niestety ponownie muszą zjawić się na przeklętej wyspie Martha’s Vineyard.
David postanawia rozliczyć się z przeszłością i wraca na klify, by przypomnieć sobie chwile poprzedzające tragiczną śmierć Charlie. Jedyne, co pamięta, to echo wystrzału. Obawia się najgorszego – że to on zastrzelił narzeczoną.
Dziwne zachowanie Davida i natrętna Lizz, która zagięła parol na przystojnego dziedzica, wystawiają związek nastolatków na ciężką próbę. Kiedy policja trafia w morzu na kobiece szczątki, Juli ogarnia zwątpienie. Co naprawdę wydarzyło się zimą na klifie? I jaką rolę w tym wszystkim odegrał David?

Bardzo mi się podobała mimo tego, że przez pomyłkę wypożyczyłam ją jako pierwszy tom więc 1/4 w ogóle nie zrozumiałam. Ale polecam wszystkim, bo mi się podobała.

Ostatni tom równie mroczny co poprzednie z tej serii. Julii będzie musiała się zmierzyć z mgłą, która otacza umysł i różnymi halucynacjami jak w poprzednich tomach. Nie będzie łatwo bo pojawia się osoba, której nikt się nie spodziewał. Osoba, która będzie chciała zmanipulować Dawida. W książce depresja miesza się z innymi zaburzeniami psychicznymi. Nie jest to książka z miłym kolorowym klimatem i przez to jest wyjątkowa. Jestem mile zaskoczona tymi książkami i dziwi mnie, że niezbyt często pojawiają się one na instagramie. Powinno się to zmienić, bo jest to seria skonstruowana w bardzo przemyślany sposób. Zaskakująca, nie jest tak łatwo przewidzieć co się wydarzy. Polecam serdecznie.

O krztynę mniej elektryzująca niż pierwszy tom. Akcja rozwija się tu wolniej, dopiero ostatnie sto stron przynosi ze sobą atmosferę grozy, horroru. Wtedy akacja jest szalenie prędka, aż trudno nadążyć za fabułą. Jednak wciąż autorka stara się balansować pomiędzy realną opowieścią o chorobie psychicznej, a historią o klątwie, duchach i magii. Zakończenie jest interesujące, choć nie wgniotło mnie w fotel (a pewnie taka była intencja autorska),choć sprawiło, że od razu pobiegłam po kolejną część i zaczęłam czytać. Trzeba przyznać, że trudno odgadnąć co wydarzy się dalej i jak Lange wybrnie z nawarstwionych komplikacji i wielu wątków.

morderczynimarzen.blogspot.com/2019/01/serce-w-kawakach-kathrin-lange.html

Lapsza niż 1 część

Lapsza niż 1 część

super seria

super seria

Doskonała książka! Bardzo bardzo polecam :)

Doskonała książka! Bardzo bardzo polecam :)

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam