40 godzin

Patronat LC
Kathrin Lange Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Faris Iskander (tom 1) Seria: Gorzka Czekolada kryminał, sensacja, thriller
40 Stunden
Miłosz Urban, Anna Urban
Media Rodzina
literatura niemiecka porwanie śledztwo thriller zabójca zagrożenie zamach terrorystyczny
40 Stunden
Faris Iskander (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Miłosz Urban, Anna Urban
Gorzka Czekolada

Oficjalne recenzje i

W niedoczasie

[ 6 ] Link do recenzji

Niezwykle polecam wszystkim! Doskonała seria :)

Zaczęło się świetnie. I naprawdę bardzo mi się podobało, chociaż zakończenie wydało mi się jakby nie pełne. Czekałam co jeszcze się wydarzy? Czy mnie autorka zaskoczy? No ale nic- ogólnie oceniam książkę bardzo dobrze i polecam na jesienne wieczory.

Książka dobra, ale szkoda że akcja której oczekiwałam od początku, trochę się rozwlekła. Według mnie można było to skrócić. Książka ma 453 strony. Dopiero od ponad połowy czytanie idzie jak burza, wtedy wciąga najbardziej...

Na półkach: , , , , ,

Niniejsza książka pojawiła się na rynku wydawniczym już jakiś czas temu, bo roku 2017 w serii Gorzka Czekolada ukazującej się pod szyldem Wydawnictwa Media Rodzina.

„40 godzin” to historia, której głównym bohaterem jest Faris Iskander. Zawieszony w czynnościach funkcjonariusz niemieckiej policji. Pewnego dnia od nieznanego nadawcy otrzymuje on e-mail z tajemniczym filmem...

Miłość stanowi siłę napędową działań człowieka. I tych dobrych i tych okrutnych. On kiedyś kochał całym sercem, ale jego wybranka miała męża. I była muzułmanką. A w islamie karą za zdradę jest śmierć. Ukamienowali ją na jego oczach. Kazali patrzeć jak umiera. W chwili gdy odeszła jego serce skamienialo i stało się bryłą lodu. Odtąd jego motywem była zemsta na wszelkich...

Czytało się dobrze. W pewnym momencie już wiedziałam kto, ale jeszcze nie wiedziałam dlaczego. Mimo wszystko było zaskoczenie na koniec.

Całkiem niezły thriller.
Początek bardzo mocny, mrożący krew w żyłach, ale później akcja nieco zwalnia. Nie na tyle jednak, by powieść stała się nudna. Wręcz przeciwnie, była bardzo ciekawa i wciągająca.
Niemiecki policjant muzułmańskiego wyznania (choć niepraktykujący), z pochodzenia Egipcjanin, ale w pełni zintegrowany z niemiecką społecznością zostaje "wybrany" przez...

"40 godzin" to książka, która w sumie dość przypadkowo wpadła mi w ręce, będąc w bibliotece zabrałem ją z półki z nowościami.
Akcja dzieje się w Berlinie, mieście które jest terroryzowane przez szaleńca. Grozie całej sytuacji dodaje fakt, że do stolicy Niemiec wybiera się z wizytą głowa kościoła katolickiego.
Całkiem przyzwoita pozycja, mamy wartką akcję, sporo zwrotów,...

Najważniejsze pytanie – czy warto? Warto. Nie nudziłem się. Ale…. Po pierwsze – kolejny zawieszony glina po przejściach , umordowany akcją jak Bruce Willis w ‘’Szklanej pułapce’’. Po drugie – oczywiście musiało być coś z Greya – zaczesywanie opadających kosmyków włosów, rumieńce i uderzenia gorąca na widok faceta w T-shircie.

Zaczyna się tak mocno, że - o kurde , ale będzie sie działo. Niestety książka jest nierówna. Obok mocnych i brutalnych opisów, są fragmenty słabe, naciągane, mało wiarygodne i oklepane. Czyta sie może i dobrze ale do wielkiego ,,wow" sporo brakuje.

Dyskusje

• 2019