Zgłosuj na książki roku 2017

Anatomia skandalu

Wydawnictwo: Burda Książki
Anatomy of a Scandal
L_Settembrini

Jeden mężczyzna oskarżony o zbrodnię. I trzy kobiety, w których rękach spoczywa jego los. Ta historia powinna trafić na pierwsze strony gazet. Ostra i trzymająca w napięciu powieść o skandalu wśród brytyjskich elit oraz o kobietach, które muszą walczyć o prawdę. Anatomia skandalu stopniowo odkrywa historię małżeństwa z wyższych sfer, które staje w obliczu kryzysu. James – kochający mąż,...

Ta historia powinna trafić na pierwsze strony gazet.

James – kochający mąż, świetny tata, wzięty polityk – zostaje oskarżony o przestępstwo.

Jego żona Sophie wierzy, że jej mąż jest niewinny, i desperacko próbuje chronić rodzinę przed kłamstwami, które mogłyby ich zniszczyć.

Prawniczka Kate jest przekonana o winie Jamesa i chce, by za nią zapłacił. Za wszelką cenę dąży do jego ukarania.

I jest jeszcze przyjaciółka Kate, niepozorna Alison, która odkrywa pewien mroczny sekret z przeszłości. Tajemnicę łączącą wszystkie osoby uwikłane w skandal…

"Prowokacyjna, zniewalająca historia. Nie będziecie chcieli, by się skończyła."
-„Marie Claire”

"Pięknie napisana, mądra i wciągająca od pierwszej do ostatniej strony."
– Claire Douglas, autorka Sióstr i Ktokolwiek widział

"Powala na kolana. Szokująca. Wciągająca. Absolutnie genialna."
– Eve Chase, autorka Tajemnicy Black Rabbit Hall

"Mieszanka Żony idealnej i The Affair – fantastyczna!"
– blog BleachHouseLibrary

"To jedna z tych rzadkich książek łączących w sobie świetny warsztat pisarski, dopracowane postaci i historię, która nie pozwala przerwać czytania. […] Ma to, co najlepsze w House of Cards i Tajemnej historii."
– Fiona Cummins, autorka Grzechotu kości

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

WielkiBuk | 2018-02-06
Przeczytana: luty 2018

W „Anatomii skandalu” miłośnicy gatunku jakim jest dramat sądowy odnajdą wszystko to, co najważniejsze – połączenie kryminału i powieści obyczajowej, splecione ze sobą w idealnej harmonii, która sprawia, że od lektury nie sposób się oderwać. To fascynujący, niemniej bolesny obraz wyższych sfer, niezrozumiałych zwykłemu śmiertelnikowi konwenansów i ambicji, która potrafi doprowadzić do największych tragedii. Wisienką na torcie jest natomiast w powieści brytyjski wymiar sprawiedliwości ze swoimi kostiumami jak z dawnej epoki i umiłowaniem do tradycji, który tak różni się od tego, do czego przyzwyczaiła nas popkultura. Powieść Sary Vaughan to ten rodzaj fabuły, który śledzi się z wypiekami na twarzy, jak soczystą plotkę, jak prawdziwy news z pierwszych stron gazet.

Sargento_Garcia | 2018-02-23
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 23 lutego 2018

W tej książce znajdziemy to, co obecnie jest w centrum zainteresowania społeczeństwa: seksskandal w kręgach władzy, młodzież pochodzącą z bogatych domów która czuje się bezkarna i patrzy na resztę rówieśników z góry. Główni bohaterowie to zdeterminowana prawniczka chcąca doprowadzić do skazania, minister oskarżony o gwałt na swojej asystentce i żona tego polityka próbująca robić dobra minę do złej gry. Książka obfituje w przydługie opisy które w większości niewiele wnoszą do akcji - moim zdaniem spokojnie można było usunąć 3/4 z nich.
Reasumując: pomysł na historię ciekawy, dobrze przemyślana i zaplanowana akcja, niestety… nie można tego samego powiedzieć o wykonaniu. Przeczytać można ale niestety bez ochów, achów, fajerwerków czy innych efektów audio wizualnych.

SpadłoMizRegała | 2018-02-09

Ilu jest ludzi bez skazy? Ideałów kroczących po ziemi z szerokim uśmiechem, zbawiających świat swoją bezbrzeżną dobrocią, działających na rzecz innych ludzi? Ilu z nich w rzeczywistości rzuci wszystko, by pomóc, gdy trzeba? Ilu z nich, gdy zgasną światła, a operator kamery wciśnie magiczny guzik „off”, będzie wciąż doskonałym mówcą, genialnym człowiekiem, wymarzonym towarzyszem? Ile z pośród obserwowanych przez nas scen jest tak naprawdę wyreżyserowanych na potrzeby czegoś, o czym nie mamy pojęcia? W którym momencie kończy się moralność, a zaczyna zwykła rozgrywka? Czy w plątaninie kłamstw, wymysłów i manipulacji jesteśmy w stanie poznać prawdę? Takie przemyślenia dopadły mnie po przeczytaniu „Anatomii skandalu” Sarah Vaughan.

Kate Woodcraft to młoda, lecz niezwykle ceniona wśród członków palestry prawniczka, specjalizująca się w sprawach dotyczących przestępstw seksualnych. Dzień, w którym w jej ręce trafia teczka ze sprawą Olivii Lytton przeciwko Jamesowi Whitehouse’owi, staje...

Lost-In-My-Books | 2018-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Mam naprawdę wielki dylemat, co do tej książki. Bo z jednej strony pragnę ją skrytykować, a z drugiej pochwalić za temat, który porusza. Jest to jedna z tych książek, co do których mam bardzo podzielone zdanie i najlepiej będzie jeśli sami sięgniecie i się przekonacie.

,,Anatomia Skandalu" to thriller psychologiczny, który opowiada historię trzech kobiet oraz mężczyzny, który zostaje oskarżony o gwałt.
Sophie, żona Jamsa wierzy, że mąż jest niewinny, jest zaślepiona, a także bardzo naiwna. Jej harakter w całej tej powieści najbardziej mnie ciekawił, bo sposób w jaki ona do tego wszystkiego podchodziła naprawdę mnie zaskakiwał. Jest żoną polityka i została niemalże publicznie upokorzona, ale wciąż podchodzi do tego w sposób, który nie powinna. Przez całą książkę liczyłam, że się opamięta.

Mamy również prawniczkę Katę, za którą kryje się jeszcze drugi wątek z jej przyjaciółką (trzecią postacią) Alison. Kate za wszelką cenę chce udowodnić winę Jamsa i nawet nie najgorzej jej...

poczytalnaaga | 2018-01-31

Wzięty polityk zostaje oskarżony o gwałt. Pozywa go była sekratarka, z którą to łączył go namiętny romans. Jak zwykle w tego typu sprawach, cierpi nie tylko reputacja Jamesa Whitehouse'a, ale przede
wszystkim jego żona Sophie. Trudno jej uwierzyć, że ten wspaniały ,troskliwy mąż i ojciec byłby zdolny do takiego czynu. Oskarżycielem w sprawie jest Kate, niezamężna i bezdzietna pani prokurator. Przekonana o winie oskarżonego, nie cofnie się przed niczym, aby posłać Jamesa do więzienia . Pewnego dnia , przyjaciółka Kate, Alison, odkrywa skrywaną od lat, przez panią prokurator tajemnice. Co takiego ukrywa Kate? Jaka gorzka prawda wyjdzie na jaw?
. "Anatomia skandalu" to historia o zaufaniu, zdradzie i ogromnym poczuciu niesprawiedliwosci.

księgozbiór | 2018-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2018

Rzekłabym już na wstępie, że autorka z książką wstrzeliła się wręcz idealnie w szerzące się wszem wobec skandale na salonach. Jak wiadomo temat ten wypływa, co jakiś czas, gdy głośno robi się o osobach znanych, bardziej lub mniej lubianych, którzy zbłądzili w mniej lub bardziej tolerowany sposób.
„Anatomia skandalu” to tak naprawdę powieść o miłości, zdradzie, tajemnicy, oraz szeroko rozumianej granicy.
Prawniczkę Kate Woodcroft poznajemy, gdy po przegranej sprawie otrzymuje, od swojego współpracownika, na otarcie łez dokumenty dotyczące gwałtu. Choć wie, że nie będzie to proste wyzwanie podejmuje się go by sprawiedliwości stało się zadość.
Oskarżony to James Whitehouse - minister w rządzie. Wraz z żoną Sophie prowadzą szczęśliwe i dostatnie życie. Ona nigdy by nie przypuszczała, że jej idealny i przystojny mąż mógłby nadwyrężyć ich związek. Pewnego wieczoru spóźniony wraca do domu i przyznaje się, że miał romans ze swoją asystentką. Prawdopodobnie sprawa nie ujrzałaby światła...

Przeczytana: 18 stycznia 2018

"Oto mój świat. Archaiczny, anachroniczny, uprzywilejowany, ekskluzywny."
Kate Woodcroft to mecenas specjalizująca się w prowadzeniu spraw o podłożu seksualnym. Twarda, bezkompromisowa i bezlitosna. Skupiona na pracy zawodowej, życie zawodowe odsunęła na dalszy plan. Gdy na jej biurko trafiają akta dotyczące gwałtu popełnionego przez jednego z ministrów, podejmuje walkę o ukaranie sprawcy. Prominentny polityk, przyjaciel premiera, kontra zakochana w nim stażystka - ławnicy mają trudne zadanie oceny, kto mówi prawdę...

"[...]stoję po stronie ofiar [...] których historie są bardziej oczywiste i jeszcze brutalniejsze: sześciolatki zgwałconej przez dziadka, jedenastolatka wielokrotnie molestowanego przez drużynowego skautów, studentki zmuszonej do seksu oralnego, gdy popełni błąd, decydując się na pieszy powrót do domu późnym wieczorem."
Postać jednej z bohaterek powieści, mecenas Woodcroft, to przykład kobiety, którą zdeterminowała przeszłość odziewając ją w twardą skorupę najeżoną...

Uleczkaa38 | 2018-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2018

W ostatnim czasie niezwykle głośnym tematem stało się zjawisko molestowania seksualnego w świecie kina, muzyki, sportu i polityki. Niemalże co kilka dni dowiadujemy się o kolejnych przypadkach tego straszliwego procederu, zgłaszanych tak przez znanych celebrytów, jak i zwykłych ludzi, którzy to odważyli się opowiedzieć o swojej traumie. W tematykę tę idealnie wpisuje się także najnowsza powieść Sarah Vaughan pt. "Anatomia skandalu", poruszająca swoją fabułę dramat seksualnego gwałtu.

Książka ta przenosi nas swoją lekturą do współczesnego Londynu, gdzie oto w świetle obyczajowego i politycznego skandalu rozgrywa się sprawa oskarżenia o gwałt, jakiego to miał dopuścić się wpływowy polityk rządkowy na swojej asystentce. Gwałt, któremu to zaprzecza ceniony polityk, oddany ojciec i przykładny mąż - James, a o który to oskarża go młoda, niezwykle wrażliwa i pogrążona w traumie dziewczyna - Olivia. To jednak nie wszyscy bohaterowie tego dramatu, gdyż swoją ważną rolę mają tu do...

wposzukiwaniuidealow | 2018-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2018

Książka opowiada o skandalu dotyczącym romansu polityka Jamesa Whitehouse . Kochanka oskarża polityka o gwałt, a jej prawniczką zostaje ambitna i zdeterminowana Kate. Żona Jamesa nie wierzy w winę męża, ale po pewnym czasie zaczyna się zastanawiać, czy naprawdę zna człowieka, z którym żyje?

Pierwsze nadzieje, że będzie to dobra lektura zyskałam, gdy zobaczyłam w Internecie rekomendację Stephena Kinga. Bardzo lubię i szanuję tego autora i zazwyczaj książki, które poleca okazują się niezwykle interesujące.

Cały pomysł na książkę jest bardzo ciekawy. Skandal związany najpierw z romansem, później z gwałtem, tajemnicza Holly z przeszłości, niezłomna prawniczka Kate, dla której życie nie było usłane różami, dwulicowy polityk James, jego naiwna i zaślepiona żona Sophie i skrzywdzona kochanka Olivia. Brzmi ciekawie, nieprawdaż?

"Anatomia skandalu" uświadamia czytelnikowi jak okrutny bywa świat, nie tylko ten związany z polityką, ale również ten studencki, a także zwyczajna, otaczająca...

Czytula | 2018-02-19

Opis książki jest bardzo zachęcający i skusi każdego, kto lubi thrillery z salą sądową w tle. Dla mnie ta książka to była czysta przyjemność. Akcja rozwija się stopniowo, początkowo może wydawać się, że wieje nudą. Jednak po przekroczeniu połowy książki, już jej nie odłożyłam. "Anatomia skandalu" porusza trudny temat, jakim jest gwałt i molestowanie. Sprawa jest o tyle nurtująca, że dotyczy znanego polityka i jego asystentki. Kto mówi prawdę i jaką rolę odegra w niej prawniczka Kate?
Rodzina Whitehouse'ów wiedzie idealne życie, wszystko zmienia się w dniu, kiedy James oznajmia żonie, że miał romans. Sophie ciężko to znosi, ale wie że musi trwać przy mężu. Ale czy robi to z miłości, czy tylko ze względu na dobre imię? Mężczyzna ma wiele do stracenia, jako znany polityk, może stracić reputację, a co za tym idzie wysokie stanowisko w parlamencie. Spece od wizerunku starają się zrobić wszystko aby wszyscy szybko zapomnieli o romansie. Jednak wykorzystana dziewczyna oskarża go o gwałt....

Patronaty tygodnia

Od biografii Wojciecha Kurtyki, przez kolejną część przygód komendanta Servaza – bohatera „Nocy” Bernarda Miniera – i nową książkę Anety Jadowskiej, aż po „Kobietę w oknie” A.J. Finn. A to nie wszystko! Aż 14 tytułów polecamy w tym tygodniu Waszej uwadze. Wszystkie zostały wydane pod naszym patronatem.