Serce ze szkła

Kathrin Lange Wydawnictwo: Muza Cykl: Serce ze szkła (tom 1) literatura młodzieżowa
Herz aus Glas
Miłosz Urban
Muza
Herz aus Glas
Serce ze szkła (tom 1)
literatura młodzieżowa
Miłosz Urban

Zaskoczyłam się bardzo pozytywnie, książka świetna, wciagajaca i trzymająca w napięciu

Pierwszy raz czytam ksiazke o takiej tematyce ale powiem ze mnie zaintrygowała. Ciekawa. Od razu sięgnę po 2 tom. Jestem ciekawa jak to się rozwinie dalej. Polecam

Czytałam ją jako młoda osoba i bardzo mi się podobała. Teraz kiedy jestem starsza mam ochotę do niej wrócić, chociaż boje się, że się zawiodę. Ale polecam młodszym czytelnikom, bo widząc po opiniach im starszy człowiek, tym mniej zauroczony książką.

Sięgając po tę książkę obawiałam się, że dostanę powieść w stylu "Zmierzchu" z mdłą, infantylną, w gruncie rzeczy głupiutką i totalnie bezpłciową główną bohaterką, której jedynym zmartwieniem jest ukochany Edward. Pamiętam jak bardzo irytowały mnie ckliwe i nudne opisy wspaniałości obiektu westchnień Belli. Niestety to utwierdziło mnie w przekonaniu, że literatura Young...

Urzekła mnie ta okładka. Dla niej zdecydowałam się nabyć tę książkę, choć wiedziałam, że romans dla młodzieży to nie jest gatunek literatury, który lubię. Ostatecznie powieść da się przeczytać, chociaż młodszym czytelniczkom powinna się bardziej podobać. Mnie ta romansowa historia trochę nudziła. Co prawda narratorka sugeruje istnienie jakiejś tajemnicy, jednak nie...

Fajna książka. Taka nowa, młodzieżowa wersja "Rebeki". Szybko się czytało, historia idzie dobrym tempem tak, że nie sposób się nudzić.
Polecam.

Ciekawa powieść, wbrew temu co może sugerować cukierkowa okładka.
Taki trochę gotycki romans dziejący się w XXI wieku. Zdecydowanie czuć upiorny klimat wyspy, aurę niepokoju, która ją otacza. Od początku miałam problem z tym, któremu z bohaterów zaufać, a któremu wręcz przeciwnie.
Postać Juli jest dobrze rozpisana - w końcu miałam okazję przeczytać młodzieżówkę, w której...

Nie mogę pojąć dlaczego ta książka ma tak wysoką ocenę. Tyle rzeczy w niej nie gra, że aż nie wiem od czego zacząć.

Po pierwsze przewija się tu depresja. Jeden z bohaterów rzekomo na nią cierpi. Co robią jego najbliżsi? Sprowadzają obcą dziewczynę, by dotrzymała mu towarzystwa i w ten sposób go wyleczyła. Czy muszę tłumaczyć jak bardzo złe jest to podejście do tematu?...

Tajemnica doprowadzająca do szału.

Książka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła, spodziewałam się taniego romasnu dla młodzieży, a dostałam wielowątkową opowieść z elementami grozy. Przeczytałam w ciągu 2 dni, nie moglam się oderwać.

Dyskusje

• 2018