Uwiedź mnie

Okładka książki Uwiedź mnie Abbi Glines
Okładka książki Uwiedź mnie
Abbi Glines Wydawnictwo: Pascal Cykl: Sea Breeze (tom 6) literatura obyczajowa, romans
Sea Breeze (tom 6)
Misbehaving
Pascal
2017-08-30
2017-08-30
2014-04-29

Przyzwoicie. Chociaż czytając kilka książek z serii z rzędu, trochę nudzi. Ten schemat trochę przeszkadza. Ale to czepianie się na wyrost. Bez większych zarzutów, ale i bez zachwytów. Na tle całej serii, ta historia plasuje się gdzieś w połowie.

Czytając tą książkę przeszłam trzy fazy. Na samym początku "zakochałam się" w Jasonie, w jego opiekuńczość, w jego drobnych gestach, które może wydają się nieistotne, sprawiły, że zaczęłam zazdrościć Jass. Był szarmancki, a zarazem tkwił w nim "niegrzeczny chlopczyk". Następnie wraz z kolejnymi rozdziałami zaczęłam tracić do niego sympatię. Sposób w jaki zaczął traktować Jass nie pasował mi do wyobrażenia jakie stworzyłam sobie o nim zaczynając czytać. Dalej był słodki i szarmancki, ale w pewnych momentach mialam wrażenie, że traktuje Jass jak wakacyjną miłość, przelotny romans. I w pewnym sensie pewnie takie było zamierzenie autorki. Bogaty chłopak uciekający od problemów rodzinnych, szukający ucieczki i spokoju  w zaciszu wyspy. Brakowało mi jednak większej części tej historii z jego perspektywy. Jego odczuć,  głębszego wyjaśnienia jego problemów. Może gdybym mogła bardziej "wejść " do jego głowy miałabym w tej fazie inne odczucia względem jego osoby. No ale oczywiście zrekompensował mi to pod koniec książki. Stał się o wiele lepszy niż na początku. Dlaczego ? Dalej był opiekuńczym, szarmnckim,  niegrzecznyn chłopcem. Ale zrozumiał, że miłości nie można się wyprzeć, a wręcz kiedy się ją spotka należy ją trzymać przy sobie z całych sił.

Jess to chyba moja ulubiona żeńska postać serii "Sea Breeze". Jest osobą mocno stąpającą po ziemi, nie interesuje ją zdanie innych na temat jej, czy jej rodziny, a jej cięty język wywoływał uśmiech na mojej twarzy. Uważana jest za wredną osobę, która nie dba o niczyje uczucia i chcę się tylko zabawiać. Postępowała tak, ponieważ tak było dla niej łatwiej. Gdy ludzie mieli ją za taką osobę umożliwiało jej to wznieść wokół siebie mur.  Czasami opinia innych za bardzo na nas wpływa i myślę że Jass chciała właśnie tego uniknąć. Nie chciała żeby opinia innych ją określała, lecz ona sama. Nie mówię że Jass nie popełniła błędów, wręcz przeciwnie, ale sama podejmowała decyzję. Wiele z nich były błędne, lecz brała za nie odpowiedzialność. I to chyba najbardziej mi sie podobało w tej postaci. Nie obwiniała świata za swoje błędy i niepowodzenie, lecz stawiała im czoło w sposób, który uznawała za najbardziej słuszny. Nie chciała niczego za darmo, ponieważ znała swoją wartość. Mimo sytuacji w jakich się znalazła chciała zachować chodź odrobinę godności i samej siebie.

Historia Jass i Jasona to zabawna i pouczającą opowieść, która pokazuje, że każdy błąd jest do naprawienie jeśli tylko zależy nam na tym aby go naprawić oraz że nie należy obwiniać świata za to co nam się przydarzyło, lecz zrobić wszystko, aby pokonać tę przeszkodę.

Jest to jedyna książka do której lubię wracać, pierwsza z tego gatunku, którą przeczytałam i się zakochałam! Ciekawa historia, lekka do przeczytania. Ogólnie cała seria Sea Breeze jest watra uwagi.

Gorąca buntowniczka i przystojny brat gwiazdy rocka. Czy mają szansę na wspólną przyszłość?
Jason Stone nie chce dłużej żyć w cieniu swojego brata. Wyjeżdża do Sea Breeze, żeby odpocząć i oderwać się od nudnego życia. Na jego drodze pojawia się piękna Jess z ... kijem baseballowym w reku.
Jess jako córka striptizerki zawsze była zdana tylko na siebie. Po burzliwym związku dziewczyna postanawia skończyć szkołę i znaleźć pracę, by rozpocząć nowe życie. Wtedy poznaje Jasona.
Czy namiętność przezwycięży przeciwności losu?

Jess i Jason poznają się w dość nietypowy sposób, ponieważ na ulicy, gdzie dziewczyna zatrzymuje auto chłopaka, by pomógł jej uciec. Czy to zderzenie połączy tą dwójkę?

Jess to zbuntowana dziewczyna, która w ramach zemsty za zdradę rozwala samochód byłego chłopaka. Natomiast Jason to brat gwiazdy rocka, który ucieka do Sea Breeze by odpocząć od życia w cieniu sławnego brata oraz by móc przemyśleć swoje plany na przyszłość, ale mu to nie wychodzi, gdyż Jess wywraca jego świat do góry nogami.

"Uwiedź mnie" to lekka historia ukazująca zderzenie się dwóch warstw społecznych, ale mimo to bohaterom to nieprzeszkadza, a nawet jeszcze bardziej przyciąga do siebie. Choć bohaterowie dają się wciągnąć w wakacyjny romans to jednak z czasem oboje zdają sobie sprawę, że uczucia grają tutaj coraz większą rolę.

Moim zdaniem powyższa książka to przyjemna lektura na jeden wieczór, gdyż czyta się ją bardzo szybko. Emocjonalny rollercoaster doprowadza nas do coraz większej ciekawości tego, co się stanie z bohaterami, gdyż za ich sprawą odczuwamy zarówno szczęście, jak ja smutek, a także ból straty i nadzieję. W moim odczuciu ta książka zawiera wszystko, co potrzeba by było w romansie.

Moja ocena: 10/10

Każda zmorą znajdzie swego amatora. Tyle w tym temacie. To znaczy miłość nie zna granic. Nie ważne skąd jesteś, jaki jesteś. Jak Cię trafi nie ma zmiłuj. Polecam całą serię.

Hymm ,kocham każdą książkę Abbi Gilnes jednak jakoś ta konkretna nie spełniła moich oczekiwań, była taka wybrakowana. Brakowało mi lepszej kreacji postaci głównego bohatera (bo sama Jess była świetna) ale on no coż mało spektakularny.
Historia fajna ale na pewno można wskazać lepsze z tej serii.

Historia fajna ale na pewno można wskazać lepsze z tej serii.

Historia o poświęceniu. Najlepsze w niej było czytanie o relacji miedzy matką a córką. Może nie jest idealna. Może brakuje przytulania i słodkości. Jest jednak to co najważniejsze. Rozmowy, szczerość i wielka miłość, którą widać, bo czyny są bardziej wartościowe niż słowa. Matka sprzedaje swoje ciało (jako striptizerka) w klubach, żeby utrzymać córkę na przyzwoitym poziomie. Kiedy u matki wykryto chorobę, a ubezpieczenia brakło, co robi córka? To samo, co matka dla niej. To co czuje córka rozbierając się przed ludźmi czuła przez lat matka. Mimo tego stawia się w pracy codziennie. To jest miłość!

Wszelkie informacje zamieściłam już wcześniej.to jest 6 część.
Sea Breez koniecznie....

Wszelkie informacje zamieściłam już wcześniej.to jest 6 część.
Sea Breez koniecznie....

Chciałem się dowiedzieć, co czyta żona. Nigdy więcej nie zajrzę do kobiecych książek! Wybaczcie, piszę to żartem ;)

• 2017

Abbi Glines Uwiedź mnie Zobacz więcej