Forget Me Always

Tłumaczenie: Julia Wolin
Cykl: Lovely Vicious (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Savage Delight
ew_cia

Ciąg dalszy bestsellera Love Me Never Bestseller „New York Timesa” Minęło czternaście tygodni, odkąd Isis Blake przeniosła się do nowej szkoły (i trzy lata, dwadzieścia pięć tygodni i pięć dni, odkąd nie była zakochana, i jeśli uda jej się zrealizować plan, ten licznik będzie bił w nieskończoność). Podczas tych czternastu tygodni poznała Jacka Huntera – wroga, który stał się być może kimś...

Ciąg dalszy bestsellera Love Me Never

Bestseller „New York Timesa”

Minęło czternaście tygodni, odkąd Isis Blake przeniosła się do nowej
szkoły (i trzy lata, dwadzieścia pięć tygodni i pięć dni, odkąd nie
była zakochana, i jeśli uda jej się zrealizować plan, ten licznik będzie
bił w nieskończoność). Podczas tych czternastu tygodni poznała Jacka
Huntera – wroga, który stał się być może kimś więcej – dzięki jego
odwadze przeżyła brutalną napaść agresywnego byłego swojej matki,
a zaraz potem całkiem o Jacku zapomniała.

Jedynym jasnym punktem jest w jej życiu Sophia, tajemnicza dziewczyna,
z którą Isis dzieli pobyt w szpitalu i zamgloną znajomość z Jackiem.

Gdy wspomnienia wracają, jest jej coraz trudniej oprzeć się uczuciom.
A Jack nie jest w stanie trzymać się z daleka od jedynej dziewczyny,
która stopiła lód jego serca.
Gdy wychodzą na jaw mroczne sekrety otaczające Sophię, Isis uświadamia
sobie, że Jack nie jest tym, za kogo go miała. Zaczyna dostawać
przerażające anonimowe maile, które paradoksalnie mogą ocalić ją
przed czymś jeszcze gorszym: przed jej przeszłością.

źródło opisu: wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: wydawnictwoamber.pl

Kasiek | 2017-12-29
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2017
Przeczytana: 22 grudnia 2017

Sięgając po tę książkę najpierw powróciłam do pierwszej części tej historii. I przyznam, że czytało się ją równie przyjemnie jak za pierwszym razem. Świetnie było przypomnieć sobie wojnę pomiędzy głównymi bohaterami. Historia Isis i Jacka jest niesamowita i niezmiernie wciągająca. Nie sposób się od niej oderwać. Każde z nich ma swoje sekrety i mroczną przeszłość, a rodzące się między nimi uczucie to dla nich nowość. Do tej pory obojgu wydawało się, że nie są zdolni do stworzenia związku, no i rzeczywiście w ich przypadku nie jest to proste. I w tym cały urok tej książki. Choć trzeba przyznać, że ogromne znaczenie ma tu też język i sposób ujęcia fabuły. Dialogi są nieprzeciętne, zwłaszcza za sprawą Isis, której "buzia się nie zamyka", a przy tym jakich "kwiecistych" używa epitetów. Podziwiam autorkę za kreatywność w tej kwestii. Poza tym świetnie potrafiła zrównoważyć dramatyzm tej historii z humorem. Czasami zakręciła się łezka, a czasami nie potrafiłam powstrzymać śmiechu. Gorąco...

Pistacia_Vera | 2017-10-14
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 14 października 2017

to moje drugie spotkanie z niewyparzonym językiem Isis i lodowatym spojrzeniem Jacka. to historia słodko-gorzka, smutna i choć czasami daje nadzieję to na kolejnej stronie ją odbiera. historia o przyjaźni, miłości, poczuciu winy i młodych ludziach, którzy nie potrafią uporać się z demonami przeszłości.

Karolina Jędraszak | 2015-02-10

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

OPIS:
"Minęły trzy lata, dwadzieścia pięć tygodni i pięć dni, od kiedy Isis Blake się zakochała i jeśli wszystko poszłoby po jej myśli, przeciągnęłaby to w nieskończoność.

Po incydencie z byłym chłopakiem jej mamy, po omacku szuka skrawków pamięci, które straciła przez amnezję. Jej były wróg, Jack spada głębiej w otchłań rozpaczy, a jego dziewczyna, Sophia, robi wszystko co może, by zachować go dla siebie. Ale kiedy wracają wspomnienia. Isis, zdaje sobie sprawę, że coraz trudniej jest się jej oprzeć temu, co czuje do Jack'a, a Jack stwierdza, że to niemożliwe trzymać się z dala od jedynej dziewczyny, która topi lód wokół jego serca.
Kiedy pojawiają się mroczne tajemnice, otaczające Sophię, Isis zdaje sobie sprawę, że Jack nie jest tym, kim myślała, że jest. Jest niebezpieczny. Ale kiedy Isis zaczyna dostawać przerażające e-maile z anonimowego źródła, niebezpieczeństwo może być jedyną rzeczą chroniącą ją przed czymś o wiele groźniejszym.

Jej przeszłością.

*** Ta książka...

Natalia | 2017-11-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 10 listopada 2017

Ta książka jest tak pokręcona. Tyle zwrotów akcji, tajemnic odkrytych, a jeszcze więcej tych do odkrycia. Niby w tej części coś się wyjaśnia, ale nie do końca. Chwilami czułam się zagubiona. Kolejne spotkanie z „szaleństwem” Isis, początkowo męczące, ale przyzwyczaiłam się do tej specyficznej postaci. Między nią, a Jackiem sytuacja po raz kolejny nie może ruszyć do przodu. Gdy zrobią krok na przód, to dzieje się coś co sprawia, że cofają się o kolejne trzy kroki w tył.
Autorka wykazała się wielką wyobraźnią pisząc tę historię. Bo jest niewiarygodna, zwariowana, ale ciekawa i pełna zaskakujących momentów. Czytelnik chce wiedzieć co będzie dalej. I w tym celu trzeba sięgnąć po trzeci tom.

Marika | 2015-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2015

W moim odczuciu część trochę mniej ciekawa od poprzedniej. Pierwszy tom bardziej mnie wciągnął. Może dlatego, że tutaj akcja rozwijała się trochę wolniej i niektóre wątki nie zostały nadal wyjaśnione.
Trochę zawiodłam się tym, że sprawy między Isis i Jackiem. No ale nic w nich ani w ich relacji nie jest normalne i typowe, więc to to nic dziwnego. ;)
Zakończenie było trochę przewidywalne, ale to wcale nie oznacza, że nie spełniło swojej roli, tzn. że mój mózg zrobił PUF. Autorka chyba lubi takie dramatyczne zakończenia.
Minusem jest jedynie to, że kilka wątków nie zostało pociągniętych dalej, akcja się urwała. Całe szczęście, że jest jeszcze jeden tom.
Co do bohaterów, to nadal absolutnie uwielbiam Isis i jej odzywki. Niesamowita dziewczyna. Bezimienny nadal widnieje na mojej liście książkowych postaci do zamordowania. A co do Jacka… to powiem tylko tyle, że uwielbiam fragmenty z jego perspektywy i żałuję, że nie ma ich więcej. :3
Jestem ciekawa, jak zakończy się ich historia w...

Dzika_Róża | 2015-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2015

Z tomu na tom ta książka mnie pozytywnie zaskakuje, w ogóle Sara Wolf jest zajebiście dobrą pisarkę, aż szkoda, że żadne z wydawnictw się nią nie zainteresowało, jednakże myślę iż to się wkrótce zmieni :)

Betty | 2014-10-09

Wow, wow...chyba zaraziłam się od Isis ;)
a tak serio, zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu niż pierwsza część, mimo że pierwsza też była świetna.
W tej po prostu więcej się dzieje. Mam wrażenie, że jest bardziej konkretna, bohaterowie są bardziej dojrzali ( nawet Isis z jej błyskotliwymi przemyśleniami ;)) - nadal kocham jej sarkastyczny charakter ;) przede wszystkim jednak, więcej tajemnic wychodzi na światło dzienne, wiele nierozwiązanych spraw znajduje swoje rozwiązanie, no i zakończenie...dość mocne, co daje nam ogromną nadzieję, że część trzecia będzie kompletnym zwrotem w akcji.
Zdecydowanie książka godna polecenia, warto jednak zapoznać się najpierw z pierwszą częścią ;)

Barbara J-C | 2017-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2017

Blog: https://bjcdobryfilmijeszczelepszaksiazka.blogspot.com

.........................................................................
Forget Me Always to dalsze losy Isis i Jacka z Love me never. Szczerze, nie czytając pierwszej części trudno byłoby się odnaleźć w tej historii. Serdecznie polecam całość i nie tylko ze względu na patronat, ale dalsze losy bohaterów jakie poznajemy na kartach tej książki, nie miały by sensy, gdyby nie pierwsza część i wprowadzenie do historii. Dosłownie tam gdzie kończy się część pierwsza rozpoczyna się część druga. Jest to trochę jak przy Zmierzchu. Niby każda część jest o czymś innym, ale drugiej nie da się czytać bez pierwszej. Co jednak mamy w tej?

Isis, która doznała uszczerbku na zdrowiu - po poturbowaniu wpadła w wysepkowe zaniki pamięci - pamięta wszystko i wszystkich za wyjątkiem Jacka. W szpitalu zaprzyjaźnia się z Sofią.

Książka napisana dwuetapowo. Poznajemy myśli i uczucia, pragnienie i czyny wszystkich bohaterów raz widziane oczami...

Milena | 2017-09-06
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 06 września 2017

Czas na drugą odsłonę przygód Isis i Jacka. Na wstępie powiem wam, że w sumie wcześniejszą część nie czytałam aż tak dawno, a jednak nie pamiętałam jej zbyt szczegółowo. Dopiero podczas przemierzania drugiego tomu zaczęło mi świtać.
W związku z tym, że wydawnictwo zostawiło nam obszerny opis na okładce, postanowiłam, że ja pominę opis książki przechodząc od razu do tego co mi się podobało

Isis Blake jest kobietą tajemnicą, szczególnie teraz kiedy jej wspomnienia uciekły przez ostatnie zdarzenia z jej ojczymem. Jej to z pewnością ten typ, który lubię. Dziewczyna jest zadziorna, pewna siebie, a przynajmniej właśnie taką stara się być. Szczególnie ubóstwiam jej dialogi z Jackiem, te pełne sarkazmu.
Historie poznajemy przede wszystkim z dwóch perspektyw[po za małym wyjątkiem], a mianowicie z Jacka i Isis.

Ogólnie cała książka to jedna wielka tajemnica, bo każdy z bohaterów nie mówi nam całej prawdy. Właśnie to szczególnie pobudzało moją ciekawość podczas czytania. Niemal od...

werka777 | 2017-10-01
Przeczytana: 01 października 2017

Jakże trafnie nakreśliła Sara Wolf portrety młodych dorosłych, którym przychodzi się mierzyć z bagażem zbyt trudnych doświadczeń, jak na ich wiek. Ci zupełnie zdrowi i okaleczeni, ci skrywający tajemnice, przewidywalni i nieprzewidywalni. Co z tą historią ma wspólnego pogrzebane dziecko? Kto zacznie otrzymywać dziwne anonimy? W jakim stopniu Isis odzyska pamięć? I jak funkcjonuje człowiek przed operacją, której może nie przeżyć?

TO NIE JEST SŁODKIE LOVE STORY
Powieść o miłości pełnej dylematów i dramatów. Wcale nie tej słodkiej, wychuchanej i przejaskrawionej. Z niesztampowym trójkątem bohaterów skazanych na cierpienie. Wywołująca uśmiech, ale i smutek, jednak przede wszystkim angażująca czytelnika tragicznym wydźwiękiem zagadek, których rozwiązanie tak bardzo chce się poznać. Pomimo tego, że autorka pociągnęła wątki rozpoczęte w pierwszej części, wciąż nie wszystkim niejasnościom pozwoliła nabrać kształtów. Nad tym ubolewam, choć jednocześnie zdaję sobie sprawę z tego, jak...