Forget Me Always

Tłumaczenie: Julia Wolin
Cykl: Lovely Vicious (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Savage Delight
ew_cia

Inne wydania

Ciąg dalszy bestsellera Love Me Never Bestseller „New York Timesa” Minęło czternaście tygodni, odkąd Isis Blake przeniosła się do nowej szkoły (i trzy lata, dwadzieścia pięć tygodni i pięć dni, odkąd nie była zakochana, i jeśli uda jej się zrealizować plan, ten licznik będzie bił w nieskończoność). Podczas tych czternastu tygodni poznała Jacka Huntera – wroga, który stał się być może kimś...

Ciąg dalszy bestsellera Love Me Never

Bestseller „New York Timesa”

Minęło czternaście tygodni, odkąd Isis Blake przeniosła się do nowej
szkoły (i trzy lata, dwadzieścia pięć tygodni i pięć dni, odkąd nie
była zakochana, i jeśli uda jej się zrealizować plan, ten licznik będzie
bił w nieskończoność). Podczas tych czternastu tygodni poznała Jacka
Huntera – wroga, który stał się być może kimś więcej – dzięki jego
odwadze przeżyła brutalną napaść agresywnego byłego swojej matki,
a zaraz potem całkiem o Jacku zapomniała.

Jedynym jasnym punktem jest w jej życiu Sophia, tajemnicza dziewczyna,
z którą Isis dzieli pobyt w szpitalu i zamgloną znajomość z Jackiem.

Gdy wspomnienia wracają, jest jej coraz trudniej oprzeć się uczuciom.
A Jack nie jest w stanie trzymać się z daleka od jedynej dziewczyny,
która stopiła lód jego serca.
Gdy wychodzą na jaw mroczne sekrety otaczające Sophię, Isis uświadamia
sobie, że Jack nie jest tym, za kogo go miała. Zaczyna dostawać
przerażające anonimowe maile, które paradoksalnie mogą ocalić ją
przed czymś jeszcze gorszym: przed jej przeszłością.

źródło opisu: wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: wydawnictwoamber.pl

Pistacia_Vera | 2017-10-14
Na półkach: 2017
Przeczytana: 14 października 2017

to moje drugie spotkanie z niewyparzonym językiem Isis i lodowatym spojrzeniem Jacka. to historia słodko-gorzka, smutna i choć czasami daje nadzieję to na kolejnej stronie ją odbiera. historia o przyjaźni, miłości, poczuciu winy i młodych ludziach, którzy nie potrafią uporać się z demonami przeszłości.

Karolina Jędraszak | 2015-02-10
Na półkach: Ulubione

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

OPIS:
"Minęły trzy lata, dwadzieścia pięć tygodni i pięć dni, od kiedy Isis Blake się zakochała i jeśli wszystko poszłoby po jej myśli, przeciągnęłaby to w nieskończoność.

Po incydencie z byłym chłopakiem jej mamy, po omacku szuka skrawków pamięci, które straciła przez amnezję. Jej były wróg, Jack spada głębiej w otchłań rozpaczy, a jego dziewczyna, Sophia, robi wszystko co może, by zachować go dla siebie. Ale kiedy wracają wspomnienia. Isis, zdaje sobie sprawę, że coraz trudniej jest się jej oprzeć temu, co czuje do Jack'a, a Jack stwierdza, że to niemożliwe trzymać się z dala od jedynej dziewczyny, która topi lód wokół jego serca.
Kiedy pojawiają się mroczne tajemnice, otaczające Sophię, Isis zdaje sobie sprawę, że Jack nie jest tym, kim myślała, że jest. Jest niebezpieczny. Ale kiedy Isis zaczyna dostawać przerażające e-maile z anonimowego źródła, niebezpieczeństwo może być jedyną rzeczą chroniącą ją przed czymś o wiele groźniejszym.

Jej przeszłością.

*** Ta książka...

Marika | 2015-06-12
Na półkach: M/F 💑
Przeczytana: 12 czerwca 2015

W moim odczuciu część trochę mniej ciekawa od poprzedniej. Pierwszy tom bardziej mnie wciągnął. Może dlatego, że tutaj akcja rozwijała się trochę wolniej i niektóre wątki nie zostały nadal wyjaśnione.
Trochę zawiodłam się tym, że sprawy między Isis i Jackiem. No ale nic w nich ani w ich relacji nie jest normalne i typowe, więc to to nic dziwnego. ;)
Zakończenie było trochę przewidywalne, ale to wcale nie oznacza, że nie spełniło swojej roli, tzn. że mój mózg zrobił PUF. Autorka chyba lubi takie dramatyczne zakończenia.
Minusem jest jedynie to, że kilka wątków nie zostało pociągniętych dalej, akcja się urwała. Całe szczęście, że jest jeszcze jeden tom.
Co do bohaterów, to nadal absolutnie uwielbiam Isis i jej odzywki. Niesamowita dziewczyna. Bezimienny nadal widnieje na mojej liście książkowych postaci do zamordowania. A co do Jacka… to powiem tylko tyle, że uwielbiam fragmenty z jego perspektywy i żałuję, że nie ma ich więcej. :3
Jestem ciekawa, jak zakończy się ich historia w...

Betty | 2014-10-09

Wow, wow...chyba zaraziłam się od Isis ;)
a tak serio, zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu niż pierwsza część, mimo że pierwsza też była świetna.
W tej po prostu więcej się dzieje. Mam wrażenie, że jest bardziej konkretna, bohaterowie są bardziej dojrzali ( nawet Isis z jej błyskotliwymi przemyśleniami ;)) - nadal kocham jej sarkastyczny charakter ;) przede wszystkim jednak, więcej tajemnic wychodzi na światło dzienne, wiele nierozwiązanych spraw znajduje swoje rozwiązanie, no i zakończenie...dość mocne, co daje nam ogromną nadzieję, że część trzecia będzie kompletnym zwrotem w akcji.
Zdecydowanie książka godna polecenia, warto jednak zapoznać się najpierw z pierwszą częścią ;)

Dzika_Róża | 2015-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2015

Z tomu na tom ta książka mnie pozytywnie zaskakuje, w ogóle Sara Wolf jest zajebiście dobrą pisarkę, aż szkoda, że żadne z wydawnictw się nią nie zainteresowało, jednakże myślę iż to się wkrótce zmieni :)

Barbara J-C | 2017-08-11
Na półkach: PATRONAT
Przeczytana: 11 sierpnia 2017

Blog: https://bjcdobryfilmijeszczelepszaksiazka.blogspot.com

.........................................................................
Forget Me Always to dalsze losy Isis i Jacka z Love me never. Szczerze, nie czytając pierwszej części trudno byłoby się odnaleźć w tej historii. Serdecznie polecam całość i nie tylko ze względu na patronat, ale dalsze losy bohaterów jakie poznajemy na kartach tej książki, nie miały by sensy, gdyby nie pierwsza część i wprowadzenie do historii. Dosłownie tam gdzie kończy się część pierwsza rozpoczyna się część druga. Jest to trochę jak przy Zmierzchu. Niby każda część jest o czymś innym, ale drugiej nie da się czytać bez pierwszej. Co jednak mamy w tej?

Isis, która doznała uszczerbku na zdrowiu - po poturbowaniu wpadła w wysepkowe zaniki pamięci - pamięta wszystko i wszystkich za wyjątkiem Jacka. W szpitalu zaprzyjaźnia się z Sofią.

Książka napisana dwuetapowo. Poznajemy myśli i uczucia, pragnienie i czyny wszystkich bohaterów raz widziane oczami...

Marta | 2015-08-20

Witam wszystkich. Będzie to moja pierwsza opinia, ale nie będę się niepotrzebnie i formalnie rozpisywała. Chciałam się tylko z wami podzielić moimi odczuciami w stosunku do tej książki.
Moja ocena tak na prawdę waha się między 7 - 8, ale to dlatego, że coś w sobie ma. Jest na swój sposób niesamowicie wciągająca, ale jest też niedopracowana. I to mi troszkę zawadza.
Ogólnie zarys historii jest niesamowity. Zaimponowało mi to, że autorka ciągnie pewne historie na kolejne części, nie zdradzając ich nam już w pierwszej, co jest zwykle spotykane. Uważam, że książka staje się przez to ciekawsza, ponieważ nie ma tych wymuszonych i naciąganych historii, by tylko przedłużyć ciąg dalszy wydarzeń, psując przez to czar pierwszej części. Ale zaimponowało mi również to, jak zręcznie autorka wykreowała charaktery bohaterów, jak trzymała ich przez cały czas, w tym samym położeniu i jak zręcznie przechodziła z postaci, do postaci.
Ta seria rozbawiła mnie tak wiele razy, ale także w pewnym...

Milena | 2017-09-06
Na półkach: 2017
Przeczytana: 06 września 2017

Czas na drugą odsłonę przygód Isis i Jacka. Na wstępie powiem wam, że w sumie wcześniejszą część nie czytałam aż tak dawno, a jednak nie pamiętałam jej zbyt szczegółowo. Dopiero podczas przemierzania drugiego tomu zaczęło mi świtać.
W związku z tym, że wydawnictwo zostawiło nam obszerny opis na okładce, postanowiłam, że ja pominę opis książki przechodząc od razu do tego co mi się podobało

Isis Blake jest kobietą tajemnicą, szczególnie teraz kiedy jej wspomnienia uciekły przez ostatnie zdarzenia z jej ojczymem. Jej to z pewnością ten typ, który lubię. Dziewczyna jest zadziorna, pewna siebie, a przynajmniej właśnie taką stara się być. Szczególnie ubóstwiam jej dialogi z Jackiem, te pełne sarkazmu.
Historie poznajemy przede wszystkim z dwóch perspektyw[po za małym wyjątkiem], a mianowicie z Jacka i Isis.

Ogólnie cała książka to jedna wielka tajemnica, bo każdy z bohaterów nie mówi nam całej prawdy. Właśnie to szczególnie pobudzało moją ciekawość podczas czytania. Niemal od...

werka777 | 2017-10-01
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 01 października 2017

Jakże trafnie nakreśliła Sara Wolf portrety młodych dorosłych, którym przychodzi się mierzyć z bagażem zbyt trudnych doświadczeń, jak na ich wiek. Ci zupełnie zdrowi i okaleczeni, ci skrywający tajemnice, przewidywalni i nieprzewidywalni. Co z tą historią ma wspólnego pogrzebane dziecko? Kto zacznie otrzymywać dziwne anonimy? W jakim stopniu Isis odzyska pamięć? I jak funkcjonuje człowiek przed operacją, której może nie przeżyć?

TO NIE JEST SŁODKIE LOVE STORY
Powieść o miłości pełnej dylematów i dramatów. Wcale nie tej słodkiej, wychuchanej i przejaskrawionej. Z niesztampowym trójkątem bohaterów skazanych na cierpienie. Wywołująca uśmiech, ale i smutek, jednak przede wszystkim angażująca czytelnika tragicznym wydźwiękiem zagadek, których rozwiązanie tak bardzo chce się poznać. Pomimo tego, że autorka pociągnęła wątki rozpoczęte w pierwszej części, wciąż nie wszystkim niejasnościom pozwoliła nabrać kształtów. Nad tym ubolewam, choć jednocześnie zdaję sobie sprawę z tego, jak...

Kasiek121 | 2017-09-04
Przeczytana: 04 września 2017

Mam mieszane uczucia po przeczytaniu tej części. Po pierwsze okladka wcale a wcale nie przypadla mi do gustu. Po drugie miałam przesyt Sophia. Po trzecie Issis dobijala mnie (czasami) tymi swoimi "madrosciami". Po czwarte za mało było Isis i Jacka. Zabrakło mi tej ich słownych przepychanek. Fakt, ze jak już były te spotkania to było pelno emocji i chemii pomiędzy nimi. I na koniec ten sam koniec. Jestem w totalnym szoku tym zakonczeniem. Nie sadzilam, ze az tak może się to wszystko zagmatwać. Czekam na koniec tej historii, mam nadzieje, ze nie długo potrwa to oczekiwanie.