Ostmark : wspomnienia Polaków z robót przymusowych w Austrii w latach 1939-1945

9788362171972
historyczna
Valop

Książka wydana przez Fundacje „Polsko – Niemieckie Pojednanie” oraz Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego. Zgromadzone w niej wspomnienia i materiały ilustracyjne pochodzą ze zbiorów Fundacji „Polsko – Niemieckie Pojednanie”. Relacja Stanisława Lady pochodzi z Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią. Pozycja ta dotyczy przymusowej i niewolniczej pracy Polaków w Austrii w czasie II wojny światowej. W książce zawarto wspomnienia 18 autorów, które ukazują losy i życie codzienne w obozach i miejscach pracy przymusowej.

źródło opisu: http://mhprl.pl/

źródło okładki: http://mhprl.pl/