Okładka książki Życie po śmierci

Pelikan
typ
papier
Wojciech
5,87 (121 ocen i 10 opinii)

Opis książki

Ian Wilson, autor światowego bestselleru o Całunie Turyńskim, przedstawia w swej najnowszej książce różnorodne świadectwa dotyczące wiary w życie po śmierci, poddając je sceptycznej, krytycznej analizie z punktu widzenia wiarygodności, logiki, krytyki źródeł historycznych, psychologii, medycyny. Analizuje starożytne wierzenia na temat życia pozagrobowego, wiarę ludów prymitywnych w stały kontakt żyjących ze zmarłymi, wiarę w reinkarnację, mistyczne przeżycia tak wielkich wizjonerów, jak Swedenborg czy W. James. Dużą część książki poświęca doświadczeniom z cofaniem się w czasie pod hipnozą, a także doświadczeniom parapsychologicznym i badaniom psychologicznym wielu uczonych, którzy już po Moodym zajmowali się naukowo relacjami osób reanimowanych. Obnażając wątpliwe strony wielu świadectw, autor dochodzi jednak do wniosku, że patrząc na to wyłącznie z naukowego punktu widzenia, "coś" w człowieku wydaje się rzeczywiście "przeżywać" śmierć biologiczną.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Darek | 2013-07-10
Przeczytana: 1989 rok

Kiedyś drukowana w odcinkach z jakąś gazetą ... wycinałem i zbierałem pieczołowicie ale i tak kilka nie udało mi sie zdobyć . Zakup całej książki pojawił się dopiero po kilku długich miesiącach .... takie były czasy :)

Jakub | 2010-04-01
Przeczytana: 2008 rok

Świetna książka, zdrowo podchodząca do tematu. Opiera się jedynie na faktach, a ostateczna odpowiedź pozostaje niejasna. Co ciekawe, książka opisuje przypadki OOBE w czasach, w których ten termin jak i zjawisko nie było powszechnie znane, jak dziś. Świetna lektura, obowiązkowa dla każdego zainteresowanego, tym, co jest "po".

Wojciech | 2010-01-10

Dla osób zainteresowanych tematyką życia po życiu to ważna pozycja, autor przedstawia znane fakty i wypowiedzi naukowców, bez zbędnego wdawania się w czystą ezoterykę, skupiając się na warstwie naukowej.

schermanism | 2011-11-01

zdaje się, że to ta pierwsza naprawdę przeczytana książka od deski do deski z wypiekami na młodym licu. moja jednoosobowa generacja czuje się przez nią ukształtowana i nie byłaby pewnie bez niej sobą, a więc świat cały dziękuje jej za to, że jest, a już na pewno za to, że wtedy była.
nie wiele z tego pamiętam, ale i tak najwyższa ocena.

Hekate | 2013-01-30
Przeczytana: 29 stycznia 2013

Książki popularnonaukowe mają to do siebie że aby informacje w nich zawarte były aktualne trzeba co jakiś czas wznawiać ich wydania.
To jest natomiast książka ponadczasowa, bo zawarte w niej informacje są równie aktualne jakby pisana była wczoraj i nie sądzę żeby szybko uległo to zmianie.
Zawiera mnóstwo ciekawych historii, nie skupia się jednak na jednej sztywno wybranej i zamkniętej grupie.
Opisuje zarówno przykłady z przed naszej ery jak i z czasów obecnych.
Przykłady europejczyków i ludów afrykańskich.
Katolików, buddystów czy ateistów.
Książka jest obiektywna - ukazuje fakty, nie opinie o co zwykle trudno w takiej tematyce.
Autor ani przez chwilę nie narzuca nam własnego zdania a jedynie skłania do myślenia.
Myślę że spodoba się każdemu niezależnie od poglądów filozoficznych czy religijnych..

Milena | 2011-10-05
Przeczytana: 05 października 2011

Książka ta rozwiała wiele moich wątpliwości, ale też skłoniła do spojrzenia na kwestię śmierci z szerszej perspektywy. Autor nie zmusza do przyjęcia określonych poglądów - wręcz przeciwnie, konfrontuje fakty i historie konkretnych osób w taki sposób, że czytelnik może sam ocenić, które z nich uważa za przekonujące, a które nie.
Mądrze napisana i warta polecenia lektura, do której z pewnością nie raz wrócę.

Tobiasz | 2010-07-04
Przeczytana: kwiecień 2006
Chris_Carrion | 2012-12-02

Mamy tutaj opisy wierzeń dotyczących życia po śmierci, analizę i krytykę różnych parapsychicznych przeżyć związanych ze śmiercią, opisy kilku doświadczeń związanych z życiem i śmiercią. Bardzo to wszystko ciekawe.

Autor jest katolikiem, jednak czytając w ogóle tego nie zauważyłem, nie ma tu dogmatyzmu, wnioski nie są jednoznaczne tylko bardziej skłaniające do przemyślenia sprawy.

Mateusz | 2011-05-23
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2007 rok

Świetna książka mogę ją czytać wiele razy i nadal mi się nie nudzi...

Joanna | 2014-04-22
Przeczytana: 30 marca 1996

Książka wywarła na mnie duże wrażenie, bardzo wiarygodna poparta dowodami naukowymi. Pamięta się ją po wielu latach

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Henry Hazlitt
    120. rocznica
    urodzin
    Sztuka ekonomii polega na tym, by spoglądać nie tylko a bezpośrednie, ale i na odległe skutki danego działania czy programu; by śledzić nie tylko konsekwencje, jakie dany program ma dla jednej grupy, ale jakie przynosi wszystkim.
  • Arkady Fiedler
    120. rocznica
    urodzin
    Bo serce, polskie serce to dziwna rzecz : może włóczyć się po całym świecie, może upadać na rozdrożach, uzbrajać się w pancerz zapomnienia, może upajać się blaskiem obcego nieba - aż oto znienacka i chytrze zgotuje sobie samemu podstęp i wpadnie we własną sieć .
  • Alberto Moravia
    107. rocznica
    urodzin
    Każdy wybiera sobie raj, który jest piekłem dla innych.
  • Jonasz Kofta
    Trzeba marzyć
  • William Blake
    257. rocznica
    urodzin
    Nie próbuj mówić o miłości,
    Bo ona w słowach się nie mieści.
    Jest jak wiatr: cichy, niewidzialny,
    Co tylko czasem zaszeleści.
  • Stefan Zweig
    133. rocznica
    urodzin
    Jakże tu żyć z czułym sercem na takim świecie.
  • Claude Lévi-Strauss
    46. rocznica
  • Stanisław Wyspiański
    107. rocznica
    Miałeś, chamie, złoty róg,
    miałeś, chamie, czapkę z piór:
    czapkę wicher niesie,
    róg huka po lesie,