Życie po śmierci

Pelikan
typ
papier
Wojciech
5,83 (129 ocen i 11 opinii)

Opis książki

Ian Wilson, autor światowego bestselleru o Całunie Turyńskim, przedstawia w swej najnowszej książce różnorodne świadectwa dotyczące wiary w życie po śmierci, poddając je sceptycznej, krytycznej analizie z punktu widzenia wiarygodności, logiki, krytyki źródeł historycznych, psychologii, medycyny. Analizuje starożytne wierzenia na temat życia pozagrobowego, wiarę ludów prymitywnych w stały kontakt żyjących ze zmarłymi, wiarę w reinkarnację, mistyczne przeżycia tak wielkich wizjonerów, jak Swedenborg czy W. James. Dużą część książki poświęca doświadczeniom z cofaniem się w czasie pod hipnozą, a także doświadczeniom parapsychologicznym i badaniom psychologicznym wielu uczonych, którzy już po Moodym zajmowali się naukowo relacjami osób reanimowanych. Obnażając wątpliwe strony wielu świadectw, autor dochodzi jednak do wniosku, że patrząc na to wyłącznie z naukowego punktu widzenia, "coś" w człowieku wydaje się rzeczywiście "przeżywać" śmierć biologiczną.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Darek | 2013-07-10
Przeczytana: 1989 rok

Kiedyś drukowana w odcinkach z jakąś gazetą ... wycinałem i zbierałem pieczołowicie ale i tak kilka nie udało mi sie zdobyć . Zakup całej książki pojawił się dopiero po kilku długich miesiącach .... takie były czasy :)

Jakub | 2010-04-01
Przeczytana: 2008 rok

Świetna książka, zdrowo podchodząca do tematu. Opiera się jedynie na faktach, a ostateczna odpowiedź pozostaje niejasna. Co ciekawe, książka opisuje przypadki OOBE w czasach, w których ten termin jak i zjawisko nie było powszechnie znane, jak dziś. Świetna lektura, obowiązkowa dla każdego zainteresowanego, tym, co jest "po".

Wojciech | 2010-01-10

Dla osób zainteresowanych tematyką życia po życiu to ważna pozycja, autor przedstawia znane fakty i wypowiedzi naukowców, bez zbędnego wdawania się w czystą ezoterykę, skupiając się na warstwie naukowej.

schermanism | 2011-11-01

zdaje się, że to ta pierwsza naprawdę przeczytana książka od deski do deski z wypiekami na młodym licu. moja jednoosobowa generacja czuje się przez nią ukształtowana i nie byłaby pewnie bez niej sobą, a więc świat cały dziękuje jej za to, że jest, a już na pewno za to, że wtedy była.
nie wiele z tego pamiętam, ale i tak najwyższa ocena.

Hekate | 2013-01-30
Przeczytana: 29 stycznia 2013

Książki popularnonaukowe mają to do siebie że aby informacje w nich zawarte były aktualne trzeba co jakiś czas wznawiać ich wydania.
To jest natomiast książka ponadczasowa, bo zawarte w niej informacje są równie aktualne jakby pisana była wczoraj i nie sądzę żeby szybko uległo to zmianie.
Zawiera mnóstwo ciekawych historii, nie skupia się jednak na jednej sztywno wybranej i zamkniętej grupie.
Opisuje zarówno przykłady z przed naszej ery jak i z czasów obecnych.
Przykłady europejczyków i ludów afrykańskich.
Katolików, buddystów czy ateistów.
Książka jest obiektywna - ukazuje fakty, nie opinie o co zwykle trudno w takiej tematyce.
Autor ani przez chwilę nie narzuca nam własnego zdania a jedynie skłania do myślenia.
Myślę że spodoba się każdemu niezależnie od poglądów filozoficznych czy religijnych..

Milena | 2011-10-05
Przeczytana: 05 października 2011

Książka ta rozwiała wiele moich wątpliwości, ale też skłoniła do spojrzenia na kwestię śmierci z szerszej perspektywy. Autor nie zmusza do przyjęcia określonych poglądów - wręcz przeciwnie, konfrontuje fakty i historie konkretnych osób w taki sposób, że czytelnik może sam ocenić, które z nich uważa za przekonujące, a które nie.
Mądrze napisana i warta polecenia lektura, do której z pewnością nie raz wrócę.

Tobiasz | 2010-07-04
Przeczytana: kwiecień 2006
Chris_Carrion | 2012-12-02

Mamy tutaj opisy wierzeń dotyczących życia po śmierci, analizę i krytykę różnych parapsychicznych przeżyć związanych ze śmiercią, opisy kilku doświadczeń związanych z życiem i śmiercią. Bardzo to wszystko ciekawe.

Autor jest katolikiem, jednak czytając w ogóle tego nie zauważyłem, nie ma tu dogmatyzmu, wnioski nie są jednoznaczne tylko bardziej skłaniające do przemyślenia sprawy.

Mateusz | 2011-05-23
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2007 rok

Świetna książka mogę ją czytać wiele razy i nadal mi się nie nudzi...

Joanna | 2014-04-22
Przeczytana: 30 marca 1996

Książka wywarła na mnie duże wrażenie, bardzo wiarygodna poparta dowodami naukowymi. Pamięta się ją po wielu latach

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Maria Konopnicka
    173. rocznica
    urodzin
    Ja lubię słyszeć mądre słowo! Mądre słowo to jest jak ojciec i jak matka człowiekowi. Nu, ja za mądre słowo to bym milę drogi szedł.
  • Mitch Albom
    57. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie jest za późno ani za wcześnie. Jest dokładnie wtedy, kiedy trzeba
  • Max Brooks
    43. rocznica
    urodzin
    Tak, to były kłamstwa, ale czasem kłamstwo nie jest złe. To znaczy, kłamstwo samo w sobie nie jest ani złe, ani dobre. Jest jak ogień: może ogrzać, ale może spalić - zależy od sposobu użycia.
  • Jerzy Bralczyk
    68. rocznica
    urodzin
    Bralczyk: Tak jak weekend, wciąż pisany po angielsku. To podobno jest słowo, które najdłużej czeka na spolszczenie. I nie doczeka się. Bo wyraźnie narusza reguły: w polszczyźnie po "ł" nie występuje "-i'. "Łikendu" nie będzie. Markowski: Występuje, występuje. W wyrazie "półinteligent"... pokaż więcej
  • Anja Snellman
    61. rocznica
    urodzin
    Mamo, posłuchaj, czasem oswojone ptaki zaczynają wariować. Obijają się o szyby, strącają pranie ze sznura, wlatują w cierniste krzewy, aż fruwa pierze. Po tych wybuchach nastaje zupełna cisza. W końcu ostatnie piórko spływa spokojnie na ziemię. Słychać, jak trawa rośnie. A potem życie toczy się dale... pokaż więcej
  • Agnieszka Chylińska
    39. rocznica
  • Martin Pollack
    71. rocznica
    urodzin
    Dlaczego to zawsze intelektualiści dają się okpić takim oszustom, podczas gdy umięśnieni półanalfabeci wydają się arcyodporni na problemy nowej epoki?
  • Sean Williams
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzi można zastąpić. Sekund nie.
  • Mark Buckingham
    49. rocznica
  • James Blish
    94. rocznica
  • Karlheinz Deschner
    91. rocznica
    urodzin
    Od czasów Konstantyna cechami, po których rozpoznaje się ten Kościół, są obłuda i przemoc; codzienną praktyką tej religii stała się masowa zagłada. Surowo zakazywano zabijania pojedynczych osób, ale uśmiercanie tysięcy ludzi było dziełem miłym Bogu. To nie obłęd, to jest chrześcijaństwo.
  • Nora Szczepańska
    101. rocznica
  • Henrik Ibsen
    109. rocznica
    śmierci
    Odbierając przeciętnemu człowiekowi życiowe kłamstwo, odbiera mu pan równocześnie szczęście.
  • Cyprian Kamil Norwid
    132. rocznica
    śmierci
    Jękły głuche kamienie. Ideał sięgnął bruku.
  • Tony Halik
    17. rocznica
    śmierci
    Jeszcze raz mogłem się przekonać, że jednak kobiety mają zawsze rację. Pozorny kaprys mojej żony uratował życie dwóm ludziom!

Znajdź nas na Facebooku