Życie po śmierci

Pelikan
typ
papier
Wojciech
5,84 (122 ocen i 10 opinii)

Opis książki

Ian Wilson, autor światowego bestselleru o Całunie Turyńskim, przedstawia w swej najnowszej książce różnorodne świadectwa dotyczące wiary w życie po śmierci, poddając je sceptycznej, krytycznej analizie z punktu widzenia wiarygodności, logiki, krytyki źródeł historycznych, psychologii, medycyny. Analizuje starożytne wierzenia na temat życia pozagrobowego, wiarę ludów prymitywnych w stały kontakt żyjących ze zmarłymi, wiarę w reinkarnację, mistyczne przeżycia tak wielkich wizjonerów, jak Swedenborg czy W. James. Dużą część książki poświęca doświadczeniom z cofaniem się w czasie pod hipnozą, a także doświadczeniom parapsychologicznym i badaniom psychologicznym wielu uczonych, którzy już po Moodym zajmowali się naukowo relacjami osób reanimowanych. Obnażając wątpliwe strony wielu świadectw, autor dochodzi jednak do wniosku, że patrząc na to wyłącznie z naukowego punktu widzenia, "coś" w człowieku wydaje się rzeczywiście "przeżywać" śmierć biologiczną.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Darek | 2013-07-10
Przeczytana: 1989 rok

Kiedyś drukowana w odcinkach z jakąś gazetą ... wycinałem i zbierałem pieczołowicie ale i tak kilka nie udało mi sie zdobyć . Zakup całej książki pojawił się dopiero po kilku długich miesiącach .... takie były czasy :)

Jakub | 2010-04-01
Przeczytana: 2008 rok

Świetna książka, zdrowo podchodząca do tematu. Opiera się jedynie na faktach, a ostateczna odpowiedź pozostaje niejasna. Co ciekawe, książka opisuje przypadki OOBE w czasach, w których ten termin jak i zjawisko nie było powszechnie znane, jak dziś. Świetna lektura, obowiązkowa dla każdego zainteresowanego, tym, co jest "po".

Wojciech | 2010-01-10

Dla osób zainteresowanych tematyką życia po życiu to ważna pozycja, autor przedstawia znane fakty i wypowiedzi naukowców, bez zbędnego wdawania się w czystą ezoterykę, skupiając się na warstwie naukowej.

schermanism | 2011-11-01

zdaje się, że to ta pierwsza naprawdę przeczytana książka od deski do deski z wypiekami na młodym licu. moja jednoosobowa generacja czuje się przez nią ukształtowana i nie byłaby pewnie bez niej sobą, a więc świat cały dziękuje jej za to, że jest, a już na pewno za to, że wtedy była.
nie wiele z tego pamiętam, ale i tak najwyższa ocena.

Hekate | 2013-01-30
Przeczytana: 29 stycznia 2013

Książki popularnonaukowe mają to do siebie że aby informacje w nich zawarte były aktualne trzeba co jakiś czas wznawiać ich wydania.
To jest natomiast książka ponadczasowa, bo zawarte w niej informacje są równie aktualne jakby pisana była wczoraj i nie sądzę żeby szybko uległo to zmianie.
Zawiera mnóstwo ciekawych historii, nie skupia się jednak na jednej sztywno wybranej i zamkniętej grupie.
Opisuje zarówno przykłady z przed naszej ery jak i z czasów obecnych.
Przykłady europejczyków i ludów afrykańskich.
Katolików, buddystów czy ateistów.
Książka jest obiektywna - ukazuje fakty, nie opinie o co zwykle trudno w takiej tematyce.
Autor ani przez chwilę nie narzuca nam własnego zdania a jedynie skłania do myślenia.
Myślę że spodoba się każdemu niezależnie od poglądów filozoficznych czy religijnych..

Milena | 2011-10-05
Przeczytana: 05 października 2011

Książka ta rozwiała wiele moich wątpliwości, ale też skłoniła do spojrzenia na kwestię śmierci z szerszej perspektywy. Autor nie zmusza do przyjęcia określonych poglądów - wręcz przeciwnie, konfrontuje fakty i historie konkretnych osób w taki sposób, że czytelnik może sam ocenić, które z nich uważa za przekonujące, a które nie.
Mądrze napisana i warta polecenia lektura, do której z pewnością nie raz wrócę.

Tobiasz | 2010-07-04
Przeczytana: kwiecień 2006
Chris_Carrion | 2012-12-02

Mamy tutaj opisy wierzeń dotyczących życia po śmierci, analizę i krytykę różnych parapsychicznych przeżyć związanych ze śmiercią, opisy kilku doświadczeń związanych z życiem i śmiercią. Bardzo to wszystko ciekawe.

Autor jest katolikiem, jednak czytając w ogóle tego nie zauważyłem, nie ma tu dogmatyzmu, wnioski nie są jednoznaczne tylko bardziej skłaniające do przemyślenia sprawy.

Mateusz | 2011-05-23
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2007 rok

Świetna książka mogę ją czytać wiele razy i nadal mi się nie nudzi...

Joanna | 2014-04-22
Przeczytana: 30 marca 1996

Książka wywarła na mnie duże wrażenie, bardzo wiarygodna poparta dowodami naukowymi. Pamięta się ją po wielu latach

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Kevin J. Anderson
    53. rocznica
    urodzin
    Leia z bliźniętami czekała na jednym z najwyżej położonych lądowisk, aż Pogromca Słońc i "Tysiącletni Sokół" skrzydło w skrzydło opadną na platformę. Han przeszedł przez właz Pogromcy i zaczął schodzić po drabince, ale zanim zdążył postawić nogę na płycie, Leia podbiegła i porwała go w objęcia. - Ci... pokaż więcej
  • Khady Sylla
    52. rocznica
  • Dubravka Ugrešić
    66. rocznica
    urodzin
    Pogodzić się, ugodzić, przestać marzyć, to może najważniejsze, przestać śnić, odnowić przyjaźnie, poszerzyć krąg zainteresowań, znaleźć sobie hobby, włazić raz w tygodniu na górę Sljeme, zapisać się na nowo do czytelni amerykańskiej, uczyć się jakiegoś języka, zimą jeździć na narty, latem nad morze,... pokaż więcej
  • Lucyna Legut
    89. rocznica
    Kłopoty są dla ludzi.
  • Shūsaku Endō
    92. rocznica
    urodzin
    Jeśli Mitsu nauczyła mnie czegoś , to chyba tego, że gdy ktoś chociaż raz jeden przejdzie przez nasze życie, pozostawia w nim ślad, którego nie można zatrzeć.
  • Nigel Cawthorne
    64. rocznica
    urodzin
    Szkoda, że nie urodziłem się pedałem. Wy, kobiety, jesteście trucizną. - John Barrymore
  • Michael Jackson
    73. rocznica
  • Krzysztof Pieczyński
    58. rocznica
    urodzin
    Nie patrzymy wstecz z powodu czasu, który minął bezpowrotnie. Patrzymy wstecz, gdyż tam zdarzyło nam się kochać. Z przeszłości pamiętamy ten stan upojenia, bez którego żyjemy od lat, wyglądając końca tej drogi jak cudu, który ma nas przywrócić na łono miłości. Wszystko nam jedno, jaką miarą będziemy... pokaż więcej
  • Stanisław Lem
    9. rocznica
    śmierci
    Jak się tak leży godzinami w nocy, to myśleniem można zajść bardzo daleko i w bardzo dziwne strony, wiesz...
  • Dick Giordano
    5. rocznica