Templariusze. Tajemni strażnicy tożsamości Chrystusa

Wydawnictwo: Bellona
historia
Edunia

Książka, która zainspirowała Dana Browna do napisania Kodu Leonarda da Vinci. Fascynujące śledztwo pary brytyjskich dziennikarzy ujawnia jedną z największych tajemnic w historii ludzkości. Kim naprawdę był Jan Chrzciciel, Maria Magdalena i Jezus? Jakie łączyły ich związki? Czy dzieje urzędowego Kościoła opierają się na wielkim historycznym kłamstwie, a prawdę znali i zachowali jedynie...

Książka, która zainspirowała Dana Browna do napisania Kodu Leonarda da Vinci.

i zachowali jedynie prześladowani heretycy? Jakiej tajemnicy strzegą obrazy Leonarda da Vinci Ostatnia
wieczerza, Pokłon trzech Króli, Madonna wśród skał, krypty francuskich kościołów, tajemne stowarzyszenia czy
sekty: czcicieli Izis i Ozyrysa, esseńczyków, katarów, templariuszy, masonów, Konwentu Syjonu?
Czyja podobizna znajduje się na słynnym Całunie Turyńskim? Teoretycznie Picknett i Prince podążyli
śladami autorów książki Święty Graal, Święta Krew.
Teoretycznie... Praktycznie dotarli do mroczniejszego sekretu chrześcijaństwa, pilniej strzeżonego
niż małżeństwo Jezusa z Marią Magdaleną. Sekretu, do którego klucz znajduje się w pismach mandejczyków
- niewielkiej sekty zagubionej w piaskach Iraku, pośród morza islamu.

źródło opisu: https://ksiegarnia.bellona.pl/?c=ksiazka&bid=9314

źródło okładki: https://ksiegarnia.bellona.pl/?c=ksiazka&bid=9314

Pshemo | 2018-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2018

Niezwykle ciekawa pozycja, poświęcona tematyce religijnej. Wbrew tytułowi, nie jest to książka o templariuszach (a raczej ogrywają oni tylko jedną z ról), ale o chrześcijaństwie - jego rodowodzie, korzeniach, tradycjach i zakłamaniach. Autorzy z wnikliwością badają heretyckie kulty działające od I w. aż po czasy obecne, starając się dociec jakie były pierwotne dogmaty chrześcijaństwa oraz kim tak naprawdę byli Jezus, Maria Magdalena i Jan Chrzciciel.
Książka jest świetnie udokumentowana i stanowi zebranie poglądów historyków i biblistów, opatrzone wnikliwym komentarzem autorów.
Obowiązkowa pozycja, ale raczej dla osób, które miały już styczność z tematem, czytając podobne książki - a to ze względu na dużą ilość faktów, dat i okoliczności, które przytaczają autorzy, które dla początkującego badacza tematu mogą być dość przytłaczające.

Jacek | 2019-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2019

Bardzo dobra, poruszająca trudną tematykę książka. Niestety nagromadzenie faktów, dokumentów i teorii powoduje, że nie jest pozycja łatwa. Pomimo tego jest to książka , którą z całą pewnością warto przeczytać.
Dodatkowym atutem jest zamieszczona na końcu bogata bibliografia umożliwiająca chętnym dalsze zgłębianie faktów i teorii dotyczących życia Marii Magdaleny, Jezusa Chrystusa, Jana Chrzciciela i innych postaci znanych ze Starego i Nowego Testamentu.

fiolkalamb | 2015-02-10

Temat książki arcyciekawy, ale co z tego kiedy napisany w tak nieprzystępny, bezładny i zawikłany sposób. Ogromne nagromadzenie informacji sprawia, że zdecydowanej większości faktów nie jesteśmy w stanie zapamiętać. Być może jest to książka dla znawców przedmiotu, dla czytelników chcących rozpocząć przygodę z tą tematyką nie polecam, trudno wszystko ogarnąć.

juustynap | 2015-06-18
Przeczytana: 2013 rok

Owa książka została mi polecona. Najpierw podeszłam do niej dość sceptycznie. Dla mnie to była bardzo ciężka książka, trudnym językiem opisana. Ma charakter historyczny, więc osoba która nie interesuje sie historią (jak ja) troche sie gubi. Choć nie powiem zaciekawiła mnie, dzięki niej można odkryć jakie skrywa tajemnice kościół chrześcijański. Po przeczytaniu zastanawiasz sie co w końcu jest prawdą, dlaczego tak postąpili?

Justyśka | 2013-10-05
Przeczytana: 2005 rok

Ciekawa książka, a przedstawione w niej wydarzenia, rzucają nowe światło na wiarę chrześcijańską. Czyta się ją dość szybko, jak dobrą książkę szpiegowską.
PS Dzięki tej lekturze, egzamin z łaciny zdałam na 4 ;)

Anna | 2018-04-23

Dość ciekawa pozycja,ale jakoś tak mało jest templariuszy

Michał Stepczuk | 2018-07-22
Przeczytana: 30 czerwca 2018

Trochę się zawiodłem bo o templariuszach bardzo mało.

Lasica59 | 2012-09-26

Książka bardzo trudna, oparta bowiem tylko i wyłącznie na wynikach i wnioskach z przeprowadzonych badań i poszukiwań naukowców. Polecam tym, którzy lubią tę tematykę

Michał87 | 2018-02-23

Może i książka jest ciekawa oraz posiada dużo informacji. Jednak dla mnie jest ona napisana zbyt ciężkim językiem, nie przyjemna do czytania.

malkovic | 2011-12-30
Przeczytana: 15 grudnia 2011

Nie zachwyciła mnie ta pozycja może dlatego, ze nie lubię suchych faktów i domniemań które nie zostały osnute, w żadną ciekawą historię