Migotliwa wstęga t.1: Pościg

Wydawnictwo: Mag
Chasm City

Tanner Mirabel, profesjonalny ochroniarz, nie popełniał błędów, ale pewnego dnia zabito kobietę, której miał bronić. Od tej pory tropi zabójcę. Pełen niezwykłych przygód pościg wiedzie przez niezliczone lata świetlne i wiedzie do układu Epsilon Eridani. Tanner trafia do przykrytego kopułą Chasm City miasta zaatakowanego przez nanotechnologicznego wirusa.

ryhu | 2015-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2015

Podszedłem do tej książki spodziewając się kontynuacji "Przestrzeni Objawienia", no i trochę się zdziwiłem. Nie jest to tego typu twarde sf, a bardziej książka akcji w świecie sf. Akcja toczy się w zasadzie na trzech poziomach: wydarzenia bieżące i tytułowy pościg głównego bohatera za jego wrogiem, wydarzenia przeszłe przedstawiane jako jego wspominki, no i historia przywódcy pewnej religii, przekazywana w formie snów protagonisty. Akcja toczy się całkiem przyjemnym tempem, nie ma czasu się wynudzić, do tego jest kilka fajnych wątków i elementów świata przedstawionego, takich że aż się chce wiedzieć co z tego będzie dalej - nic nadzwyczajnego, ale czyta się całkiem dobrze i na pewno sięgnę po tom drugi.

Michał | 2016-06-13
Na półkach: Przeczytane, Ebook Kindle 5
Przeczytana: 26 marca 2016

Pierwszy tom jest dobry, gdyby Migotliwa Wstęga zostałaby wydana jako jeden to ocena byłaby wyższa; drugi tom jest wprost wybitny. Czytam serię zgodnie z zaleceniami autora czyli mam już za sobą Przestrzeń objawienia, Arka odkupienia, Otchłań rozgrzeszenia, do tego jeszcze przeczytałem Prefekta. Ten tom przypomina mi trochę Przestrzeń objawienia, podobne wprowadzenie do świata przedstawionego. Chasm City to zupełnie inna jakość niż niszowe kolonie oraz światłowce przedstawione w innych tomach serii. Inna nie znaczy gorsza oczywiście. W końcu więcej wiadomo na temat parchowej zarazy, chociaż w poprzednich tomach rzucono nieco światła na tą kwestię.

Najmocniejszym elementem tej powieści są sny na temat Sky'a Haussmann'a, były tak dobre że kusiło mnie aby czytać wyłącznie te fragmenty. Kreacja tego bohatera, jego rozwój oraz środowisko w którym przebywa (flota), tworzą niesamowity klaustrofobiczny klimat.

W trakcie fabuły jest jeszcze Skraj Nieba, cel floty oraz początek fabuły,...

DarkStar | 2013-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2013

Książka wyraźnie słabsza od "Przestrzeni objawienia". Zabrakło ciekawych bohaterów, główny bohater jest nijaki i właściwie nie potrafiłbym go skategoryzować innym słowem niż "odtwórczy" (albo jak ktoś woli takie słówko: generyczny). Zupełnie mnie nie obchodziły jego losy. Działania bohatera są często irracjonalne. Najlepszym elementem książki jest tzw. blurb. :)

Dominik | 2016-11-08
TyDraniu | 2016-11-01