Migotliwa wstęga t.2: Odwet

Wydawnictwo: Mag
Chasm City

Tanner Mirabel, profesjonalny ochroniarz, nie popełniał błędów, ale pewnego dnia zabito kobietę, której miał bronić. Od tej pory tropi zabójcę młodego pośmiertnika Reivivha. Pełen niezwykłych przygód pościg wiedzie przez niezliczone lata świetlne czasoprzestrzeni...

DarkStar | 2015-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2015

Podział na dwa tomy przez polskiego wydawcę jest krzywdzący dla tej powieści, przynajmniej w moim przypadku. Pierwsza połowa była wyraźnie słabsza, jakoś irytował mnie główny bohater, nie potrafiłem go polubić. Przeczytanie książki było trochę męczące. Zrobiłem sobie długą przerwę, nawet zastanawiałem się czy nie pominąć drugiego tomu i ewentualnie wrócić do głównego wątku "Revelation Space". W końcu pomyślałem, że chociaż dam szansę drugiej połowie "Chasm City". Okazało się, że książka mnie bardzo wciągnęła i pochłonąłem ją w kilku posiedzeniach. Dodatkowo rzuciła światło na Parchową Zarazę i pewne wydarzenia z "Revelation Space", które jak się spodziewam, okażą się kluczowe dla fabuły serii. Z kolei intryga w "Migotliwej wstędze" również okazała się smakowitym kąskiem, a autorowi udało się mnie pozytywnie zaskoczyć. Może ta powieść po prostu potrzebowała dużo czasu, aby się rozkręcić i w związku z działaniem polskiego wydawcy, polegającym na jej arbitralnym podzieleniu, wpłynęło...

Michał | 2016-11-20
Na półkach: Przeczytane, Ebook Kindle 5
Przeczytana: 07 kwietnia 2016

Drugi tom okazał się zdecydowanie lepszy niż poprzedni.Zgadzam się z przedmówcą co tego, że podział na tomy jest mocno krzywdzący dla tej powieści; otrzymaliśmy dobry I tom i wybitny II tom, co zaburza odbiór tej książki. Migotliwa Wstęga: Odwet jest jednym z najlepszych produktów A. Reynolds'a. Intryga zawarta w powieści była najwyższych lotów, powiem szczerze dałem się zaskoczyć finałem. W końcu dowiadujemy się więcej na temat Parchowej Zarazy, która zdewastowała cywilizację Yellowstone. Nie jest to główna historia cyklu, lecz pomimo tego jest ważną i integralną częścią uniwersum.

8/10 Polecam, lecz nie należy czytać tej pozycji jako pierwszej z uniwersum (chociaż teoretycznie można czytać poza kolejnością).

RoodyTheBill | 2017-05-09
Na półkach: Muszę kupić, Przeczytane
Przeczytana: 09 maja 2017

Kontynuacja poprzedniej części, w zasadzie mam wrażenie ze wydawca po prostu rozdzielił jedną książkę na dwie. Poznajemy tu resztę historii kolonizacji Skraju Niba i Sky"a Hausssmana, Tannera Mirabella, Cahuelli i reszty. W tej części akcja nabiera tempa, dokonuje się tez kilku niespodziewanych zwrotów akcji. Całość jest utrzymana w dosyć mrocznym klimacie, charakterystycznym dla tego uniwersum.Obowiązkowe tylko dla tych którym spodobała się główna seria Przestrzeń Objawienia. Nie polecam na pierwszy raz z autorem, ani tym którzy nie przepadają za sf bez fizyki Star Treka.

hir | 2012-03-26
Przeczytana: 26 marca 2010

To jest ten rodzaj fantastyki , w ktorym dzieje sie duzo ..

Animattronic | 2017-07-08
bts | 2017-06-22