Pokochaj swój kobiecy krajobraz

Okładka książki Pokochaj swój kobiecy krajobraz Lisa Lister
Okładka książki Pokochaj swój kobiecy krajobraz
Lisa Lister Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii poradniki
poradniki
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2017-01-01
2017-01-01
kobieta kobiety dla kobiet psychologia

Ależ to była cudowna książka o seksualności i kobiecej sile. Zdecydowanie trzeba podejść do niej z otwartym umysłem i nie zamykać się na rzeczy o których pisze autorka. Choć na samym początku Lisa wspomina, abyśmy wzięły z tej książki tylko to co jest dla nas, a to co nie jest dla nas - zostawiły. Lisa nie narzuca, opisuje swoją historię, piszę o tym jakie kobiety są niesamowite. Autorka porusza również temat jogi, czakr, wpływu księżyca, energii, naszego kobiecego cyklu. Zachęca abyśmy się z tym cyklem zaprzyjaźniły, nauczyły się odczytywać siebie, daje też mnóstwo wskazówek jak to robić, zachęca do prowadzenia dziennika obserwacji. Ta lektura to kopalnia inspiracji i ogromna zachęta do tego, aby przyjrzeć się swojej kobiecości, cyklowi. Osobiście mam dużą chęć aby założyć taki dziennik na temat mojego kobiecego cyklu, zapisywać wszystkie informacje, które doprowadzą do lepszego poznania samej siebie. Polecam gorąco, na pewno wrócę do tej książki.

"Jedyny ból, który trwa nieprzerwanie, to ból, jaki zadajemy sobie same poprzez to, jak się traktujemy."

"Prawda jest taka, że zostałyśmy ujarzmione. Obciąża nas wstyd i wina, jaką niesiemy w linii żeńskiej. Dlatego rozmawiamy ściszonym głosem o okresie, seksie i przyjemności. Dlatego nie ufamy naszej intuicji. Dlatego zgadzamy się, aby media dyktowały nam, jak mamy myśleć i co odczuwać w stosunku do siebie i innych. Dlatego znieczulamy nasz ból nadmierną ilością jedzenia, narkotykami lub alkoholem. Dlatego rywalizujemy z naszymi siostrami i czujemy niechęć i urazę, gdy ich życie - pokazywane na Instagramie/Facebooku/Twitterze - wygląda lepiej od naszego."

"To, co jest bardziej niebezpieczne dla mnie, to fakt, że tak wiele z nas wyrzekło się drugiej połowy cyklu menstruacyjnego. Podczas gdy pierwsza połowa to głęboki wdech, druga to wydech, uwolnienie - możliwość, aby przestać robić i po prostu być i pozwolić naszemu sercu, trzewiom i łonu poprowadzić nas w inny, głębszy sposób. Jednak tak wiele z nas jest od tego całkowicie odciętych."

Odważna książka, nie powiem ;) Ale myślę, że my, kobiety, często od dzieciństwa słyszymy różne zdania i opinie, które są dla nas krzywdzące. Polecam tę książkę, aby nauczyć się spod nich wyzwolić i żyć pełnią życia. A przynajmniej - mieć inne spojrzenie na swoją kobiecość.

• Dieta i rozwój
  • Z polecenia do kupienia ...
  • Poradniki, psychologia, samorozwój
  • Seksualność/Kobiecość
  • Ciekawią, intrygują...

Dodaj cytat z książki Pokochaj swój kobiecy krajobraz