W zgodzie z sobą, w zgodzie z innymi. O umiejętności zawierania kompromisu

Wydawnictwo: StudioEMKA
poradniki

Dr Joanna Heidtman jest znaną i cenioną ekspertką i konsultantką w dziedzinie psychologii i socjologii. Współpracuje jako ekspert z TVP, TVN, TVN24 oraz portalem Onet.pl. Czym jest wewnętrzna równowaga? Jest odejściem od walki w kierunku zrozumienia. Jest umiejętnością współpracy z innymi przy zachowaniu samego siebie. Jest umiejętnością dostrzegania wartości pochodzącej z łączenia przeciwieństw. W szerszej perspektywie postaw życiowych równowaga wewnętrzna oznacza takie nastawienie do ludzi i świata, które zakłada ‘‘życie w zgodzie’‘. Właśnie temu została poświęcona ta książka. Budowanie równowagi zmusza nas do weryfikacji swoich potrzeb, wartości i poglądów. Konsekwencją tego będzie mniejsze poczucie przymusu w naszym życiu i mniej walki, a więcej zrozumienia.

pablo | 2014-12-30
litpawel | 2015-07-30