Sensotwórczość. 7 sposobów tworzenia wartości w zespole i w organizacji

Wydawnictwo: MT Biznes
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
biznes, finanse
ToRn

Sensotwórczość to książka, która pokazuje, jak doskonalić działanie jednostek, zespołów i organizacji. Pomaga w rozwiązywaniu problemów, z jakimi borykają się liderzy współczesnych firm i członkowie zespołów. Doktorzy biznesu Joanna Heidtman i Piotr Piasecki biorą pod lupę siedem kluczowym obszarów, które we współczesnych organizacjach stanowią fundament sukcesu, ale są też źródłem...

w rozwiązywaniu problemów, z jakimi borykają się liderzy współczesnych firm i członkowie zespołów. Doktorzy biznesu Joanna Heidtman i Piotr Piasecki biorą pod lupę siedem kluczowym obszarów, które we współczesnych organizacjach stanowią fundament sukcesu, ale są też źródłem największych wyzwań. Dokonując wielostronnej analizy i korzystając
z własnej wieloletniej praktyki, wskazują na sposoby otwierania nowych możliwości efektywnego działania, pokonywania konkurencji, a nade wszystko autentycznego zaangażowania potencjału pracowników wiedzy.

Sensotwórczość to idea nadawania sensu działaniu - zarówno jednostkowemu, jak i organizacyjnemu. Współcześni pracownicy wiedzy nie chcą pracować w miejscach z pozoru nowoczesnych, a w rzeczywistości przypominających obozy pracy podporządkowane partykularnym interesom. Dlatego warto przyjrzeć się własnemu działaniu, zespołowi czy całej organizacji pod kątem "sensotwórczości" - tego, czy i jak można zwiększyć spójność działania, komunikacji, celów
i rozwoju, by ostatecznie tworzyć autentyczną wartość dla klientów, pracowników, akcjonariuszy i społeczeństwa.

Książka jest tak skonstruowana, aby czytelnik mógł odwoływać się na bieżąco do swojego własnego świata, który tworzy i w którym funkcjonuje zawodowo albo prywatnie (jako jednostka, członek zespołu lub organizacji). Dzięki temu może on sukcesywnie poddawać refleksji wszelkie własne i cudze działania. W każdym rozdziale można znaleźć problemy do rozważenia, wskazówki oraz elementy praktyczne do zastosowania.

źródło opisu: http://www.mtbiznes.pl/b2097-sensotworczosc.htm

źródło okładki: http://www.mtbiznes.pl/b2097-sensotworczosc.htm

wrotki | 2017-07-01

Bardzo dobrze napisana książka o współczesnym sposobie pracy opartym na pracownikach wiedzy. Ta książka przeznaczona jest dla menadżerów, kierowników, dyrektorów - ogólnie rzecz biorąc wszelkiego rodzaju liderów, którzy chcą aby ich zespoły efektywnie pracowały. Książka ta pozwoliła mi usystematyzować swoją wiedzę w tym temacie oraz ją wzbogacić. Według autorów jest ona skierowana do ludzi pracujących w biznesie. Według mnie wiedza przedstawiona w tej książce odnosi się do wszystkich liderów nieważne w jakiej branży pracują. Zasady pracy opartej na wiedzy są uniwersalne i można je zastosować w każdej branży. Gorąco polecam :-)

Iwona | 2017-07-08
Przeczytana: 10 sierpnia 2017