Bez odkupienia

Tłumaczenie: Marcin Moń
Cykl: Świat Urojeń (tom 1)
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Marczewek

Wiara kształtuje krajobraz, określa prawa fizyki i kpi sobie z prawdy. Powszechna wiedza jest siłą natury, nie aksjomatem. Oczywistością jest to, w co wierzy motłoch. Lecz szaleństwo stanowi oręż, a przekonanie – tarczę. Urojenia rodzą ohydnych nowych bogów. Ten mroczny i brutalny świat zaludniają Geisteskranken – mężczyźni i kobiety, których urojenia przyjmują realne kształty, wypaczając...

Ten mroczny i brutalny świat zaludniają Geisteskranken – mężczyźni i kobiety, których urojenia przyjmują realne kształty, wypaczając rzeczywistość. Najwyższy kapłan Konig usiłuje stworzyć porządek z chaosu. Dyktuje wiernym, w co mają wierzyć, skupiając ich wiarę na jednym celu: chłopiec imieniem Morgen musi wstąpić na niebiosa, aby zostać bogiem. Bogiem, którego będą mogli kontrolować.

Jednak wielu innych też chciałoby zagarnąć przyszłego boga dla siebie, w tym sobowtóry – Dopple – samego najwyższego kapłana oraz Łowca Niewolników, któremu nikt nie potrafi się oprzeć. Trójka zatwardziałych grzeszników – Najwspanialszy Szermierz Świata, Kleptyczka o morderczych zapędach i prawdopodobnie ostatni zdrowy psychicznie człowiek – również ma co do młodego bożka własne, nikczemne plany.

Do tego dochodzi jeszcze jedna przeszkoda: uciekający czas. Im potężniejsze stają się urojenia, tym trudniej je kontrolować. Nieuniknionym losem każdego z Geisteskranken jest znaleźć się w Zaśmierci. Pozostaje tylko pytanie:
Kto będzie tam rządził?

źródło opisu: materiały wydawcy

źródło okładki: materiały wydawcy

azi1986 | 2017-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2017

Nie oczekiwałam wiele po tej powieści. Dostałam jednak całkiem niezłą książkę fantasy, z ciekawym i bardzo oryginalnym pomysłem na stworzony przez autora świat. Na początku trochę trudno się ją czyta, ale po kilku stronach już gładko idzie - wciągająca akcja, ciekawi bohaterowie. Polecam!

mteezy022 | 2017-08-20
Ania | 2017-08-19