Jeźdźcy dinozaurów

Tłumaczenie: Michał Jakuszewski
Cykl: Władcy Dinozaurów (tom 2)
Wydawnictwo: Galeria Książki
The Dinosaur Knights
Klaudia

Raj jest rozległym, różnorodnym, często okrutnym światem. Mieszkają na nim ludzie, lecz dominują dinozaury, dzikie potwory oraz udomowione, wykorzystywane do pracy, a także w walce. Zakuci w zbroje rycerze wyruszają w bój, dosiadając tych stworzeń, by stawić czoło szkolonym do walki triceratopsom, noszącym na grzbietach załogi złożone z nisko urodzonych. Jednym z takich rycerzy jest Karyl...

Jednym z takich rycerzy jest Karyl Bogomirsky – wybrany, by poprowadzić do boju tych, którzy szukają ucieczki od ścieżki wojny i szaleństwa. Fakt, że Cesarstwo ogłosiło krucjatę przeciwko ich pokojowo nastawionego krajowi i wyjęło spod prawa tych, którzy pragną życia wolnego od przemocy, nie pomaga mu nawet w najmniejszym stopniu. Sytuacja pogarsza się dodatkowo, gdy legendarne Szare Anioły – starożytna broń bogów, którzy stworzyli Raj – powracają na scenę po stuleciach nieobecności. Wszyscy uważali, że są tylko bajką służącą straszeniu niegrzecznych dzieci, ale okazało się, że istnieją naprawdę.

źródło opisu: https://www.galeriaksiazki.pl/pl/p/Jezdzcy-dinozaurow/245

źródło okładki: https://www.galeriaksiazki.pl/pl/p/Jezdzcy-dinozaurow/245

Izabela Pycio | 2017-03-10
Przeczytana: 10 marca 2017

"Niektórzy powiadają, że całkowite oddanie się pasji może dać człowiekowi nadnaturalne moce..."

Fantastyczny klimat i niesamowite przygody głównych bohaterów pierwszego tomu serii bardzo mnie przyciągnęły i zaangażowały w śledzenie porywającej akcji, dlatego z przyjemnością sięgnęłam po kolejną jej odsłonę. Podoba mi się ciekawy pomysł z przeznaczeniem dużej przestrzeni powieści dla różnorodnych dinozaurów i militarnych zakonów składających się z rycerzy panujących nad potężnymi jaszczurami. Dinozaury to pełnowartościowy element intrygującej fabuły, z wiodącymi wątkami, mocno ją urozmaicający, w znaczący sposób nadający nietuzinkowego kolorytu i charakteru opowiadanej historii. Na początku każdego rozdziału znajdziemy ciekawy opis roślinożernych i mięsożernych reprezentantów dinozaurów, drobnych i masywnych, niebezpiecznych i przyjaznych, trenowanych do walk, przysposobionych do gospodarskich prac i hodowanych jako zwierzęta domowe.

Z uznaniem spotyka się również rozmach, z jakim...

Wkp | 2017-07-01
Na półkach: Przeczytane, Współpraca

DINOTOPIA

Chyba nie ma nikogo z mojego pokolenia, kto choć przez chwilę nie interesowałby się dinozaurami. Kiedy zaczynałem naukę przedszkolną, prehistoryczne gady za sprawą filmu Spielberga wkroczyły do masowej świadomości dzieciaków na całym świecie i chociaż nie pamiętam tak wielu rzeczy, które miały wówczas miejsce, do dziś żywe jest we mnie wspomnienie marzenia by zostać paleontologiem. Fantasy, przynajmniej to literackie, odkryłem – z bardzo pozytywnym skutkiem, zanim nie znużyła mnie wszelka fantastyka – w nastoletniości. Jak więc mógłbym nie skorzystać z okazji przeczytania powieści fantasy, w której rycerze jeżdżą na dinozaurach i toczą za ich pomocą wojny? Właśnie, nawet jeśli miałby to być kicz, gniot i tandeta. Na szczęście nie był i po drugi tom sięgnąłem z wielką przyjemnością. I, oczywiście, nie zawiodłem się.

Całość mojej recenzji na portalu Sztukater: https://sztukater.pl/ksiazki/item/21701-dinosaur-knights.html

ryszpak | 2017-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2017

Tom drugi trzyma poziom "Władców dinozaurów". Nie jest to rewelacja, nie jest to jednak również gniot, ot takie sprawnie napisane fantasy do poczytania podczas urlopu czy podróży pociągiem. Bezapelacyjnie poczekam na przetłumaczenie "The Dinosaur Princess", by poczytać o dalszych losach Karyla Bogomirsky'ego czy Roba Korrigana. Z Melodii również powolutku robi się istota, którą da się lubić.
Polecam. Fanom fantasy.

Fantasy-Bestiarium | 2017-03-20

„Jeźdźcy dinozaurów” jest drugim tomem z rewelacyjnego i niesztampowego cyklu „Władcy Dinozaurów” autorstwa Victora Milána. Powieść zabiera nas w fantastyczny świat pełen licznych niebezpieczeństw i różnorodnych dinozaurów, dosiadanych przez potężnych i walecznych rycerzy. Potężne jaszczury zostały opisane ciekawie i z pomysłem, sprawiając, że od książki wręcz nie można się oderwać. Na początku każdego rozdziału opisano jakiegoś dinozaura, co dodatkowo dodaje powieści niepowtarzalnego smaczku. Całość potrafi naprawdę zaciekawić i wciągnąć w magiczny i niebezpieczny świat dinozaurów.

Okrutne wojny i szaleństwo bitew raz po raz wstrząsają Rajem, światem, w którym ludzie i dinozaury żyją razem koło siebie. Ludzie wykorzystują te ogromne stworzenia do pracy w polu oraz do wielu kampanii wojennych. Obleczeni w zbroje rycerze Cesarstwa dosiadają tych ogromnych jaszczurów, wyruszając w bój, aby szerzyć swoje zakrojone na szeroką skalę krucjaty. Karyl Bogomirsky został wmieszany w...

Shetani | 2017-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2017

Pierwszy tom dinozaurowego cyklu tworzonego przez Victora Milana całkowicie mnie oczarował! Obiecałam sobie, że jak tylko pojawi się kolejna część, to sięgnę po nią tak szybko, jak to tylko możliwe. I w sumie mogę napisać, że mi się udało. Ponownie obudził się we mnie paleontolog-amator, chociaż w przypadku tej powieści nie o to powinno chodzić. Jednak dinozaury już zawsze będą mi się kojarzyć z jednym z moich wymarzonych zawodów, ale dzięki Milanowi ta wizja się nieco rozszerza. Choć w tym przypadku zdecydowanie nie mamy do czynienia z samymi szkieletami i skamielinami… Spotykamy prawdziwe, żywe dinozaury. Groźne, bezwzględne, drapieżne. A jednak znaleźli się tacy, którzy wykorzystali je do własnych celów. Oto jeźdźcy dinozaurów!
Ponownie przenosimy się do fantastycznego świata Raju, gdzie dinozaury i ludzie żyją obok siebie. To świat rozległy, różnorodny, brutalny i okrutny. Zakuci w zbroje rycerze dosiadają potężne gady, aby stawić czoła armii nisko urodzonych, którzy wyszkolili...

BlueCarmen | 2017-08-14
Przeczytana: 11 sierpnia 2017

Jeźdźcy dinozaurów są bezpośrednią kontynuacją wydarzeń z tomu poprzedniego. Nadal obserwujemy tych samych bohaterów, którzy zostali uwikłani w intrygi, swary, wojny. Przede wszystkim śledzimy losy imperialnej księżniczki, Melodii, ale także wyjętego spod prawa Karyla Bogomiskiego i Roba Korrigana. Ten ostatni skradł moje serce swoimi perypetiami w Jeźdźcach dinozaurów i z chęcią sięgnę po kontynuację, choć nie tylko dla tego wesołego poskramiacza. Ach, no i jeszcze są dinozaury. Na urozmaicenie rozdziałów traktujących o losach ludzkich bohaterów mamy też kilka fragmentów poświęconych allozaurzycy o imieniu Shiraa, która konkurować może z Robem o ulubieńca tomu drugiego...

Czytając kontynuację zdziwiła mnie na samym już początku (co prawda kilkudziesięciostronicowym, ale po prostu musiałam się upewnić) przystępność języka. O ile we Władcach dinozaurów z topornością stylu się męczyłam, tak w tej części widać poprawę. Nie jestem co prawda pewna na sto procent, czy jest to kwestia...

megozn1k | 2017-03-29

Victor Milan po swoim pierwszym tomie, w którym szukał natchnienia waląc Grą o Tron w Jurassic Park powraca w dobrym stylu.

Widząc, że pierwszy tom osiągnął spory sukces autor powtórzył znajomy manewr, tym razem jednocześnie drugą ręką naparzając w dwa wyżej wymienione tomy CDekiem z serialem The Walking Dead.

Żarty na bok, o ile autorowi można zarzucić brak weny i na pierwszy rzut oka karkołomną próbę kolażu znanych nam konwencji to robi to w na tyle ciekawy sposób, że lektura bardzo wciąga. Jest w jego pisaniu coś co trzyma czytelnika przy lekturze i sprawia, że czytanie idzie bardzo szybko. Nawet w tych nudniejszych momentach.

Nie jest i nigdy nie będzie to pozycja kultowa, ale powinna przypaść do gust każdemu fanowi fantasy. Do zarzucenia mam jedynie, to że autor w najciekawszych momentach często ucieka w opisy, aby podnieść napięcie(?). Generalnie fajna lekka fantastyka. Polecam.

Michał | 2017-07-10
Przeczytana: 08 lipca 2017

Połączenie rycerskich bitew i pojedynków z wielkimi jaszczurkami to chyba coś o czym marzyło kiedyś każde dziecko.

Tak więc gdy jako już duże dziecko ujrzałem okładkę w sklepie, wiedziałem, że muszę to przeczytać. Nie zawiodłem się, dostajemy tu akcję w ogromnych ilościach.

Została tutaj stworzona wspaniała struktura jednostek wojskowych. Na wzór zwykłej kawalerii w dinozaurii mamy rycerzy jeżdżących na bojowych hadrozaurach. Których waga kilkukrotnie przerasta rycerza w pełnym uzbrojeniu na koniu. Łatwo przewidzieć kto wygra takie starcie.
Wolne, lecz nieprzerwanie idące do przodu triceratopsy to żywe tarany które uwielbiają nadziewać wszystko co mają przed sobą na swoje ogromne rogi. To co się nie nadzieje to rozdepczą. Najwięksi szlachcice natomiast lubią sobie wskoczyć od czasu do czasu na swojego t-rexa.
Teraz postawmy naprzeciw takiej armii zwykłe rycerstwo które walczy na piechotę, lub zwykłych chłopów z pikami. Na sam widok tych potworów chce się uciekać.

Oprócz...

Silm4ril | 2017-08-19