Fałszywy pocałunek

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2017
Mary E. Pearson Wydawnictwo: Initium Cykl: Kroniki Ocalałych (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Kiss of Deception
2017-08-03
2017-08-03
Data 1. wydania:
2014-07-15
Emilia Skowrońska
Initium
dwór królewski księżniczka literatura amerykańska nadprzyrodzona moc nastolatka niebezpieczeństwo odmiana losu podstęp poszukiwanie szczęścia powieść dla młodzieży samotność strach ucieczka uczucie

Oficjalne recenzje i

Romantyczna baśń dla młodzieży i dorosłych

[ 34 ] Link do recenzji

Piszę ten komentarz od razu po przeczytaniu czyli jeszcze pod wpływem emocji. Mogą pojawić się spojlery!

Co kocham w czytaniu książek? Przede wszystkim, to że z różnych historii każdy wysuwa swoje własne, unikalne wnioski. Z jednej opowieści można korzystać na wiele sposobów. Dla jednych może to być zwykły zapychacz czasu. Do innych dana sytuacja czy postać przemawia,...

Bardzo zainteresował mnie główny motyw tej książki, czyli: mamy księżniczkę; szuka ją zabójca i książę; poznajemy jednego i drugiego, ale nie wiemy który to książę, a który to zabójca! Super!
Bardzo wciągnęłam się w fabułę i byłam święcie przekonana że wiem który bohater jest kim i trochę mnie rozczarowało że tak szybko to rozgryzłam, ale jak bardzo się zdziwiłam gdy...

Początek książki jest troszkę nudny lecz reszta książki jest prostu cudowna!

Przyjemnie mi się ją czytało, ale nie wciągnęłam się tak na 100 %. Chyba było kilka błędów w tłumaczeniu, moim zdaniem tak się nie mówi. Jest tu otwarte zakończenie więc można od razu przygotować drugi tom. Problemem jest to, że po polsku nie ma trzeciej części i się na to nie zanosi :(

Nie jestem specjalistką w tego typu książkach (młodzieżowych :)), ale muszę przyznać, że tę powieść czytało mi się całkiem przyjemnie. Podobało mi się całe tło polityczne, legendy, baśnie, języki tego świata. Autorka stworzyła swoje uniwersum, które ma potencjał, żeby stać się czymś więcej. Może jakaś ekranizacja?
Bohaterka jest miła, inteligentna i dowcipna. Nie jest...

Generalnie bardzo mi się podobała ale chwilami trochę zakręcona.
Jeśli chcesz to przeczytaj.....
Ale jestem ciekawa dalszego ciągu....

Jest księżniczka, jest księciunio, nie zabrakło też zabójcy, co daje nam baśń z nutką romantyzmu 😉 Na początku dość chaotyczna książka, można się pogubić, kto jest kim. Później już wciąga i nie chce wypuścić. Lekka książka, szybko się ją czyta.

Po przeczytaniu opisu historia wydała mi się banalna i aż się dziwiłam, że podobna pozycja wcześniej nie trafiła do moich rąk, ale ponieważ lubię motyw zbuntowanej księżniczki nie odstraszyło mnie to a wręcz zachęciło. Miałam tylko nadzieję, że jest dobrze napisana i nie będzie to typowy harlequin z dłużyznami, bo tego bym nie zniosła. Na szczęście powieść pozytywnie mnie...

Generalnie im dalej tym lepiej, a zakończenie zachęca do przeczytania kolejnej części :).

Jeśli chodzi o część 'okołoedycyjną' - dlaczego okładka nie mogła być taka, jak w oryginalnej wersji? Tamta jest piękna!
No i z początku miałam wrażenie, że niestety wkradły się drobne błędy dotyczące np. formy czasownika. Jednak później nic już takiego nie wyłapałam.

Trochę typowy trójkąt milosny. Książę kontra zabójca, tajemnicza przepowiednia i ksiezniczka która chce żyć po swojemu. Ciekawe ca przyniesie drugi tom.

Dyskusje

1 817