Fałszywy pocałunek

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2017
Mary E. Pearson Wydawnictwo: Initium Cykl: Kroniki Ocalałych (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Kiss of Deception
2017-08-03
2017-08-03
Data 1. wydania:
2014-07-15
Emilia Skowrońska
Initium
dwór królewski księżniczka literatura amerykańska nadprzyrodzona moc nastolatka niebezpieczeństwo odmiana losu podstęp poszukiwanie szczęścia powieść dla młodzieży samotność strach ucieczka uczucie

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Romantyczna baśń dla młodzieży i dorosłych

34 Link do recenzji

2097

Nie jestem specjalistką w tego typu książkach (młodzieżowych :)), ale muszę przyznać, że tę powieść czytało mi się całkiem przyjemnie. Podobało mi się całe tło polityczne, legendy, baśnie, języki tego świata. Autorka stworzyła swoje uniwersum, które ma potencjał, żeby stać się czymś więcej. Może jakaś ekranizacja?
Bohaterka jest miła, inteligentna i dowcipna. Nie jest...

Generalnie bardzo mi się podobała ale chwilami trochę zakręcona.
Jeśli chcesz to przeczytaj.....
Ale jestem ciekawa dalszego ciągu....

Jest księżniczka, jest księciunio, nie zabrakło też zabójcy, co daje nam baśń z nutką romantyzmu 😉 Na początku dość chaotyczna książka, można się pogubić, kto jest kim. Później już wciąga i nie chce wypuścić. Lekka książka, szybko się ją czyta.

Po przeczytaniu opisu historia wydała mi się banalna i aż się dziwiłam, że podobna pozycja wcześniej nie trafiła do moich rąk, ale ponieważ lubię motyw zbuntowanej księżniczki nie odstraszyło mnie to a wręcz zachęciło. Miałam tylko nadzieję, że jest dobrze napisana i nie będzie to typowy harlequin z dłużyznami, bo tego bym nie zniosła. Na szczęście powieść pozytywnie mnie...

Generalnie im dalej tym lepiej, a zakończenie zachęca do przeczytania kolejnej części :).

Jeśli chodzi o część 'okołoedycyjną' - dlaczego okładka nie mogła być taka, jak w oryginalnej wersji? Tamta jest piękna!
No i z początku miałam wrażenie, że niestety wkradły się drobne błędy dotyczące np. formy czasownika. Jednak później nic już takiego nie wyłapałam.

Trochę typowy trójkąt milosny. Książę kontra zabójca, tajemnicza przepowiednia i ksiezniczka która chce żyć po swojemu. Ciekawe ca przyniesie drugi tom.

Na półkach: , , , ,

"Pewnego razu był sobie człowiek tak wspaniały jak bogowie. Ale nawet to, co wspaniałe, może drżeć ze strachu. Nawet to, co wspaniałe, może upaść."

Witam Was w nowym roku pierwszą napisaną przeze mnie recenzją książki. Na razie jest jedyna powieść, którą przeczytałam przez te kilkanaście dni, ale liczę na to, że teraz pójdzie już z górki. Tym bardziej, że mam kilka...

Dawno nie czytałam tak dobrej książki. Lekka i na tyle wciągająca, że nie można się od niej oderwać.

Księżniczka Lia wraz ze swoją przyjaciółką ucieka w dniu ślubu. W poszukiwaniu za nią wyrusza zabójca z kraju barbarzyńców i książę, którego miała poślubić. Jak można przypuszczać, po pierwszym spotkaniu obaj są nią zauroczeni.

Przyjemna książka, szybko ją przeczytałam. Podobały mi się imiona bohaterów, np. Jeb (Jak pierwszy raz go użyto to debatowałam nad sensem zdania), Lia (dziwnie się je odmienia).
Ogólnie to bardzo ciekawie napisana - nic nie jest takie jak się dokładnie wydaje i ta szczypta dobrego humoru nadaje charakteru tej książce.
Jednak nie ukrywajmy jest to typowy trójkąt miłosny i...

Tom 1. kończy się CDN, więc dobrze mieć pod ręką kolejny tom i upewnić się, że w Polsce już wydano 3 część.

Dyskusje

1 750