Przysięga złodziei

Okładka książki Przysięga złodziei Mary E. Pearson
Okładka książki Przysięga złodziei
Mary E. Pearson Wydawnictwo: Filia Cykl: Dance of Thieves (tom 2) fantasy, science fiction
Dance of Thieves (tom 2)
Vow of Thieves
Filia
2023-05-17
2023-05-17
2019-06-08

To było dobre zakończenie. Książka mnie w środku trochę wynudziła. Były momenty, które się przedłużały, ale tak na 55% akcja tak ruszyła. Jase i Kazi dostali swoje piękne zakończenie.

uważam, że cała historia jest niedoceniona. Jest tu to, czego brakuje wielu księgom tego gatunku - przygody, dreszczyk emocji, umiejętnie zakręcona fabuła. wierność, pasja i oddanie. Dzięki Bogu, nie ma tu żadnych powtarzających się opisów wyglądu bohaterów, zarówno Jase i Kazi urzekają swoją osobistością, nie znalazłam tu tu żenujących scen. i szczerze, bohaterzy są dobrze wykreowani. po prostu pokochałam tę historię ❤️

Świetna kontynuacja, a zarazem zakończenie!
W 1 części dość dobrze poznaliśmy bohaterów, więc w tej części przyszedł czas na mnóstwo akcji!

Chłodna kalkulacja i gorączkowa walka. Sprzymierzeńcy i niespodziewani wrogowie.
Miłość i nienawiść.
Zwroty akcji, balansowanie na granicy życia i śmierci.
Bardzo polubiłam głównych bohaterów - za siłę charakteru, podążanie w zgodzie z wartościami i szukanie rozwiązań problemów tam gdzie wydaje się ich nie być.
Postacie drugoplanowe rozpisane z pomysłem, wielowymiarowe - wielkie zaskoczenie to dla mnie król i Paxton.

Mięsista, wciągająca fantastyka, jeszcze lepsza niż poprzednia część!

Świetna kontynuacja, a zarazem zakończenie!

Miłość i nienawiść.
Zwroty akcji, balansowanie na granicy życia i śmierci.
Bardzo polubiłam głównych bohaterów - za siłę charakteru, podążanie w...

Kontynuacja "Tańca Złodziei" po której spodziewałam się dużo i nie ukrywam, ale się rozczarowałam... mam wrażenie, że w poprzednim tomie akcja była jakoś bardziej dynamiczna i więcej się działo, a tutaj odczułam brak pomysłu na to co ma być dalej były momenty dobrze zaplanowane, ale były też takie które były nudne i do przewidzenia. Brakowało mi tu szokujących zwrotów akcji, a niektóre momenty mam wrażenie, że były strasznie chaotycznie napisane. Z plusów tej książki : związek Kazi i Jase był naprawdę całkiem słodki i troszeczkę ratował tą książkę, ale mimo wszystko ta część wypada dużo słabiej niż jej poprzedniczka.

jeśli szukacie książki z wciągająca akcją i dużą ilością spisków to na pewno się nie zawiedziecie. Zakochałam się pierwszy tom był dobry ale drugi jest świetny pełno zwrotów akcji, miłość, śmierć, spiski wszystko to co najbardziej lubię. Mimo tego że kończy się happyendem to bohaterom nic nie przychodzi łatwo były momenty kiedy myślałam że umrą ale jednak cudem uchodzili z życiem. Tak się wciągnęłam że zapomniałam o całym świecie przeczytałam książkę chyba w 3 dni. Mimo że nie przepadam za fantastyką to ta powieść jest jedną z nielicznych z tego gatunku którą mogłabym czytać na okrągło. Podczas lektury targało mną wiele emocji. Ciężko mi jest nawet to opisać. Podsumowując czytajcie taniec złodziei i przysięgę złodziei. Moim zdaniem ta książka zasługuje na o wiele większy hype.

Autorka nie zawodzi. Historia nie jest przesadzona i da się wierzyć w motywy bohaterów. W moim odczuciu zarówno to co się im dzieje i to co się z nimi wyprawia jest bardzo zbalansowane i na szczęście to nie jest tak, że wszystko im wychodzi bez trudności. Ja naturalnie czekam na kolejne historie od autorki.

Pierwszy tom zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, nie tylko był bardzo przyjemny i miał ciekawych bohaterow ale wydawał się dość oryginalny na tle innych powiesci tego gatunku. Jaka szkoda że z drugim tomem było inaczej...

Zaczynając od pozytywów, powiem że to wciąż całkiem przyjemna i lekka historia. Król Monteque ( nie wiem czy dobrze napisałam imie) sprawił że każdy rozdział z nim czytałam z dużym zainteresowaniem, podobał mi się jego spryt i bezwzględność. Dużą sympatią darzę także Synove, jej luzacki styl bycia i humor sprawiły że się wyróżniała. Kazi też jest dobrą protagonistką, i w przeciwieństwie do wielu innych głównych bohaterek, wcale nie głupią.

Jeśli chodzi o minusy to największy dotyczy sztampowości. Mało w tej książce oryginalnych pomysłów, w dodatku widziałam zbyt dużo podobieństw do trylogii Grisza czy ,,Szklanego tronu", już nie wspominając że to co przytrafiało się Kazi było bardzo podobne do tego co przytrafiało się Lii z ,,Fałszywego pocałunku" tej samej autorki. Duży nacisk kładzie się też na rodzinę, a tu (uwaga może być mały spojler) gdy zgineła jedna osoba, wgl nie czuć było aby jej najbliźsi jakoś bardzo się tym przejeli. Sporo też było takich małych nielogicznych głupotek jak np ciąża pewnej osoby.

No ale podsumowująć nie była to zła książka, po prostu średnia

W końcu mam tę książkę za sobą! Nie spodziewałam się, że tak utknę z czytaniem, ale dosłownie nie mogłam przebrnąć przez więcej jak kilka stron tekstu dziennie. I teraz zastanawiam się, czemu?

Bo historia sama w sobie rusza z kopyta już po pierwszych kilku, trochę przesłodzonych rozdziałach. Jest akcja, są konflikty, spiski, przejęcie władzy, pojmania, poważne rany, rozdzielenie rodziny, brak zaufania wobec tych, którym do tej pory się ufało. Brzmi ciekawie, prawda?

I jest, owszem! Ale jest też przy tym bardzo sztampowo. Źli są tylko źli, dobrzy są dobrzy, nawet jeśli robią złe rzeczy - bo oczywiście są w konspiracji! Nie ma takiej opcji, żeby ktoś zdradził na poważnie.
Większość z tych rzeczy już gdzieś była i jeśli schematy nie są napisane w ciekawy sposób, po prostu przez nie nie przepłyniemy. Dodatkowo, jeśli ktoś czytał pierwszy i drugi tom ''Fałszywego Pocałunku" czyli początkowej serii autorki, do której jest tu wiele nawiązań, tym łatwiej jest zauważyć ile rzeczy się powtarza. Bitwa o królestwa, niewola, konspiracje, kolejny mężczyzna, który okazuje uczucia bohaterce, gdy tego pierwszego nie ma w pobliżu. O innych rzeczach nie wspomnę, żeby zbytnio nie spojlerować. Nie jest to ani zaskakujące ani ciekawe - pierwszy tom był o wiele lepszy. Był oryginalniejszy i niósł za sobą akcję, która mnie dosłownie pochłonęła. Przykro mi, że ten tom się nie sprawdził. Wątki się zamknęły, postacie nie nabrały zbytnio charakteru i tym samym zaczęliśmy z cukierkowym początkiem i podobnie skończyliśmy. Tyle i tylko tyle.

Na plus jest dla mnie król, który doprowadza do całego głównego konfliktu w tej książce - niestety nie wymienię go z imienia, bo dosłownie go nie pamiętam. Imiona w tej książce są naprawdę paskudne. Samo imię Kazi jest dla mnie niepoważne, ale mniejsza o to.
Wspomniany przeze mnie król byłby fantastyczny, gdyby autorka tak usilnie nie wmawiała nam jaki to z niego robak, którego trzeba pokonać. Chłopak ma swoją przeszłość, ma swoje bolączki i ma przy tym cel, do którego ambitnie dąży. I przyznam szczerze, kibicowałam mu. A raczej kibicowałabym mu, gdyby to była historia enemies to lovers - wtedy wątek Kazi i króla byłby 10/10 i byłabym z tej książki tak zadowolona, że chyba wytatuowałabym sobie ich imiona na ramieniu i całowała to miejsce co rano. Nie żartuję!
Tych dwoje w wersji enemies to lovers to byłaby najlepsza książka jaką miałabym w rękach od czasów Okrutnego Księcia, bo ich momenty były zwyczajnie fantastyczne. Raz on był przebiegły, raz ona. Żar emocji wymieszany byłby ze zdradą, knowaniami i próbą prześcignięcia jedno drugiego. Tak bardzo mi żal, że to jednak nie ta książka i nie ta historia - w końcu Kazi i Jase łączy cudownie cukierkowa miłość, która musi mieć swój happy end, prawda?
No właśnie... nie wiem.

Ich relacja jest dziecinna. Prosta, krótka, mało emocjonalna. Tam już nic nie ma. Nic, co mogłoby zatrzymać czytelnika na dłużej. Dlatego moje zainteresowanie przerzuciło się na butnego, ambitnego króla i zdecydowanie chciałabym, żeby autorka pozwoliła swoim bohaterom mieć zarówno odrobinę dobra, jak i odrobinę zła, bez szufladkowania ich na dwie oddzielne kategorie. Chłopak zasługiwał na zdecydowanie więcej.

Na plus jest też cały wątek Kazi, bez Jase'a, bo radziła sobie świetnie. Przemiło czytało mi się o sytuacjach, z którymi przyszło jej się mierzyć.

Początkowa część tej historii była super, mimo kilku momentów, kiedy się nudziłam. Końcówka niestety mnie nie porwała. Mimo to, polecam przeczytać i przekonać się samemu czy będziecie z tej książki zadowoleni.

Rety, ta książka to kontynuacja idealna. Chciałam początkowo użyć słowa niemal, ale kurde, serio wszystko mi tam zagrało.

Kto mnie skrupulatnie obserwuje ten wie, że pokochałam Taniec Złodziei i wyczekiwałam drugiego tomu, ale jednocześnie byłam przerażona, że mnie zawiedzie. Na szczęście okazał się wspaniały.

W pierwszym tomie autorka skupiła się na rozwoju relacji romantycznej (którą uwielbiam),z kolei tutaj na pierwszym planie pojawiły się intrygi, akcja, oj, dużo akcji i co chwilę jakiś szokujący wątek. Jestem w pełni usatysfakcjonowana biegiem fabuły, odkrywanymi tajemnicami, zdradami i bohaterami.

Nasi bohaterowie po spotkaniu z królową wracają do domu, jednak czeka tam na nich zasadzka. Będą musieli rozegrać najlepsze role swojego życia by uratować siebie, ale i swoich najbliższych.

Ludzie, ja się kilka razy wzruszyłam, poza relacją romantyczną dostajemy w tej historii piękne więzi rodzinne i to nie tylko przez krew. Książka pokazuje nam, że można popełniać błędy, nawet zdarzają się ogromne, które na zawsze się w nas zakorzeniają, ale najważniejsze by się w nich nie zatracić, a próbować za nie odpokutować. A miłość łącząca Kazi i Jase'a to jest mój ulubiony rodzaj uczucia, wraz z nimi przeżywałam wydarzenia i wszelkie emocje, a jest ich tu wiele, łezka może się szybko zakręcić w oku 🥺

Kazi to jedna z moich ulubionych bohaterek książkowych, zdecydowanie jest w top 5. A Przysięga złodziei trzyma w napięciu od początku do końca, nie mogłam się od niej oderwać!

Polecam wszystkim wielbicielom romantycznych historii YA i NA ❤️ Ma vibe fantasy, ale to bardziej świat w stylu Szóstki wron. Czytajcie i pokochajcie!

Ode mnie 8/10 ⭐

Współpraca barterowa z wydawnictwem Hype.

W pierwszym tomie autorka skupiła się na rozwoju relacji...

Po ciekawym pierwszym tomie oczekiwałam czegoś lepszego. CO prawda większość książki trzyma poziom, jednak rozwiązanie akcji pędzi na łeb na szyję, a ostateczna konfrontacja jest tak bezbarwna, że można ją przeoczyć. I może to źle o mnie świadczy, że nie podoba mi się happy end, ale jak na mój gust duologia pełna spisków i gęsto ścielącego się trupa nie może zakończyć się pełnym sukcesem głównych bohaterów.

• Do kupienia