Metoda Montessori w domu

Wydawnictwo: RM
Montessori a la maisson
poradniki
emik84

„Naucz mnie robić to samodzielnie” – to zdanie doskonale definiuje pedagogikę Marii Montessori. Małemu człowiekowi należy dać możliwość działania, odpowiednio do jego wieku i umiejętności, by mógł się prawidłowo rozwijać. Dlatego pozwól dziecku wykonać zadanie samemu, pod twoim nadzorem, po zademonstrowaniu mu, jak należy to zrobić. Jeśli szukasz inspiracji, jak poprzez takie aktywności korzystnie wpłynąć na rozwój dziecka, zajrzyj do tej książki.

Metoda Montessori w domu to 80 rozwijających zabaw edukacyjnych wykorzystujących zalety pedagogiki Marii Montessori. Możesz je realizować z dzieckiem w domu, używając do tego zestawów, które sami przygotujecie. Będziecie się świetnie bawić, a przy okazji twoje dziecko rozwinie koordynację ruchową i samodyscyplinę, uwrażliwi zmysły, nabierze pewności siebie i stanie się bardziej samodzielne.

źródło opisu: http://www.rm.com.pl/product-pol-1109-Metoda-Montessori-w-domu.html

źródło okładki: http://www.rm.com.pl/product-pol-1109-Metoda-Montessori-w-domu.html

leśna | 2018-02-20
Przeczytana: 25 stycznia 2018

3 x P.
Praktyczna. Podręczna. Przydatna.
Konkretne (twórcze) podpowiedzi zabaw/zajęć z dziećmi, które mają służyć czemuś więcej niż li i jedynie ubawieniu potomka po uszy i wybawieniu go od nudy.
Książka w sam raz dla fascynatów pracy z dziećmi metodą Montessori.

mamatosiaczka | 2017-12-14

Propozycja od Wydawnictwa RM, (oprócz zagadnień teoretycznych, dotyczących podstaw pedagogiki Montessori, jak przygotować zestaw edukacyjny Montessori), zawiera całą masę (a dokładnie aż 80) wypróbowanych przez autorkę książki zabaw edukacyjnych dla dzieci, stworzonych w oparciu o filozofię Marii Montessori. Możemy je przeprowadzić w domu, wykorzystując przygotowane zestawy. Ważne, aby dziecku pozwolić na samodzielność (dostosowaną do jego wieku) oraz popełnianie błędów. A co najważniejsze ważne jest wspieranie go i wiara w jego możliwości.Książkę tworzy osiem rozdziałów, na które składają się proponowane zabawy i zajęcia,
Metoda Montessori, którą poznamy z powyższych lektur, pozwoli nam inaczej spojrzeć na dziecko. Na dziecko, jako odrębną jednostkę, indywidualność, która rozwija się we własnym tempie. Mnie pedagogika Montessori przekonuje. Może nie stałam się od razu w pełni "montessoriańska", ale zastanawiam się nad Kursem Montessori aby jeszcze lepiej poznać tę metodę. Być...

Cava | 2018-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2018
olenia022 | 2018-04-13
Karola | 2018-03-15
Agata Domagała | 2018-03-06
książek: 2019
Marta | 2018-02-28
Na półkach: 2018, Przeczytane, My Precious!
Przeczytana: 15 marca 2018
ula | 2017-08-15