Metoda Montessori w domu

2017-01-01
2017-01-01
Katarzyna Skawran

więcej Więcej

Dla mnie książka "Metoda Montessori w domu" powinna znaleźć się w każdym domu w którym są dzieci. Znajdziemy tutaj, aż 80 rozwijających zabaw edukacyjnych, które wykorzystują zalety pedagogiki Montessori. Można je w szybki i łatwy sposób realizować w domu z dzieckiem, używając do tego zestawów które sami przygotujemy. Na pewno będziemy się przy tym świetnie bawić, a nasze...

Pozycja pozytywnie mnie zaskoczyła równoczesną prostotą i pomysłowością zabaw. Większość zestawów edukacyjnych można wykonać, używając modnej współcześnie frazy, "w duchu zero waste". Do ich wykonania wystarczą zalegające w niejednym domu przedmioty. Nieliczne pozycje zarezerwowane są dla wprawnych majsterkowiczów lub stolarzy-amatorów.

Podchodzę z pewną rezerwową do...

3 x P.
Praktyczna. Podręczna. Przydatna.
Konkretne (twórcze) podpowiedzi zabaw/zajęć z dziećmi, które mają służyć czemuś więcej niż li i jedynie ubawieniu potomka po uszy i wybawieniu go od nudy.
Książka w sam raz dla fascynatów pracy z dziećmi metodą Montessori.

Propozycja od Wydawnictwa RM, (oprócz zagadnień teoretycznych, dotyczących podstaw pedagogiki Montessori, jak przygotować zestaw edukacyjny Montessori), zawiera całą masę (a dokładnie aż 80) wypróbowanych przez autorkę książki zabaw edukacyjnych dla dzieci, stworzonych w oparciu o filozofię Marii Montessori. Możemy je przeprowadzić w domu, wykorzystując przygotowane...

• 2018
  • Montessori