Najszczęśliwszy śpioch w okolicy

Wydawnictwo: Mamania
9788393901920
poradniki
Monika

Doktor Harvey Karp powraca. W swojej najnowszej książce pokazuje, że "najszczęśliwsze niemowlę" i "najszczęśliwsze dziecko" mogą być również "najszczęśliwszymi śpiochami" i... dać się w końcu wyspać rodzicom.Niespokojny sen dzieci nie jest jedynie drobną uciążliwością – to naprawdę poważny problem. Dzieci stają się nie tylko marudne, ale też mniej chętne do zabawy i poznawania świata. U rodziców z kolei długotrwałe zmęczenie może zaburzać ich równowagę psychiczną, sprzyjać konfliktom w związku i utrudniać odnalezienie radości rodzicielstwa.

„Przytulaj swoje dziecko – ale go nie rozpieszczaj!”. „Spowijaj je ciasno – ale niech się od tego nie uzależni!”. Napływające zewsząd dobre rady i informacje sprawiają, że rodzice są coraz bardziej zdezorientowani.

Doktor Harvey Karp, znany z odkrywania przełomowych rozwiązań podstawowych problemów młodych rodziców, w Najszczęśliwszym śpiochu w okolicy po raz kolejny używa swoich magicznych sposobów, aby pomóc rodzicom poradzić sobie z ich problemem numer jeden: problemami ze snem dziecka.

Z tej książki dowiesz się:
- Jak sprawić, żeby noworodek odróżniał dzień od nocy?
- Czy spowijanie wydłuży sen Twojego niemowlęcia?
- Jak zakończyć wreszcie codzienne wieczorne zmagania z przedszkolakiem?

Poznaj metodę „Przerwanej piosenki” i wiele innych niezawodnych wskazówek wypróbowanych przez doktora Harveya Karpa u tysięcy rodzin i przełącz się z nocnych krzyków na upragniony spokój, ciszę i sen.

źródło opisu: www.mamania.pl/ksiazki/najszczesliwszy-spioch-w-okolicy,94

źródło okładki: www.mamania.pl/ksiazki/najszczesliwszy-spioch-w-okolicy,94

Monka | 2016-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2016

...bardzo fajny poradnik... zawiera mnóstwo podpowiedzi jak wychować "szczęśliwego śpiocha"... nie ze wszystkim się zgadzam, ale jest w tej książce mnóstwo naprawdę dobrych rad...

linka35 | 2017-08-29

Nie rozumiem dlaczego ta książka jest aż tak poczytna i reklamowana jako wspaniały poradnik dla rodziców. Być może wynika to z mojego światopoglądu, ale trudno mi się zgodzić na porady typu: time out, manipulacja czy oszukiwanie dziecka tylko w celu pozornego "ułatwienia" sobie życia przez rodziców i wysłanie dziecka już do łóżka.
Wiem, że pan Karp jest uznawany za autorytet nie tylko ze względy na swój zawód (lekarz pediatra), ale także ze względu na opisanie spowijania niemowlaków. Ta pozycja jednak wzbudziła mój opór, i aż trudno mi uwierzyć, że najpopularniejsze księgarnie w naszym kraju jako literaturę dla młodych rodziców polecają poradnik jak tresować dziecko.

Jedyna rada, którą zastosowałam we własnym domu to dużo wcześniejsze wyciszanie dziecka poprzez zasłanianie okien czy ograniczenie bodźców. Reszta to porady niezgodne z moim systemem wartości nie nadające się nawet na szkolenie psów.

niemen | 2018-03-12
Na półkach: Przeczytane, Ebook