Młotodzierżca

Cykl: Legenda Sigmara (tom 1) | Seria: Warhammer
Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Warhammer: Time of Legends: Heldenhammer
warhammer, sigmar, mcneill

CCzęść pierwsza trylogii Sigmara! Czas legend. Kraje Starego Świata są jeszcze dzikie i pierwotne, a prymitywne ludzkie plemiona walczą o przetrwanie. W tych niebezpiecznych czasach młody człowiek, za sprawą swej odwagi i czystego serca, przejmuje władzę nad plemieniem Unberogenów. Jego imię brzmi Sigmar Młotodzierżca, a jego czyny zmienią bieg historii. Oto opowieść o tym, jak armia Sigmara...

CCzęść pierwsza trylogii Sigmara!

Oto opowieść o tym, jak armia Sigmara rośnie w siłę i wreszcie doprowadza do bitwy na Przełęczy Czarnego Ognia. Ludzie i krasnoludy stają naprzeciwko hordy orków, broniąc swych ziem i dając początek Imperium.

"Młotodzierżca" jest pierwszym tomem wspaniałej nowej serii ożywiającej największe legendy świata Warhammera.

źródło opisu: [Copernicus Corporation, 2009]

Marcin | 2017-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2017

Autor jak zwykle w doskonałej formie, Sigmar jak to we wszystkich książkach spod znaku "młotka" ma przez całe swe życie pod górkę ;) Jest człowiekiem mającym wielkie ambicje, chce zjednoczyć wszystkie plemiona ludzkie, niestety nie tylko zawiść ludzka stoi na jego drodze ale także armie orków których jedynym celem jest zniszczenie ludzkości. Dostajemy pierwszy tom naprawdę dobrze zapowiadającej się trylogii. Mamy tutaj nie tylko wielkie sceny batalistyczne ale także ciekawe knowania zakulisowe, oczywiście magię i potężne artefakty w akcji. Świetna pozycja biorę się za tom drugi.

zielony02 | 2016-11-21

Doskonałe tzw."czytadło". Nie jest to książka wybitna, rewelacyjna czy wyjątkowa, ale na wysoką ocenę zasluguje opisaną w niej historią i bohaterami. Nie znajdziemy w niej głębokich i ukrytych przesłań, mamy tu raczej szablonową walkę herosa o uratowanie świata. Jednocześnie ta doskonale znana fabuła potrafi czytelnikowi dać przyjemność z każdej przeczytaniej strony, odpręzyć i wciągnąć w ciekawą przygodę.

Sotha | 2014-07-27

Spodziewałam się czegoś bardziej patetycznego, a okazało się, że ksiażka traktowała o życiu syna przywódcy jednego z barbarzyńskich plemion, który przeżywając przygody staje się legendarnym bohaterem, a nie jest to opis epickiego życia boga Imperium, co mnie mile zaskoczyło. Po prostu dobra książka fantasy, a dla fanów Warhammera historia znanych wydarzeń z podręcznika opowiedziana w inny sposób. Polecam :)

Pawel | 2013-09-28

Ksiazka obowiazkowa dla kazdego fana fantasy oraz swiata Warhammer. Autor w genialny sposob opisuje historie jednego z najwiekszych herosow swiata Warhammer - Sigmara. Historia opowiedziana wartko i czyta sie ja z zapartym tchem. Nie musze wspominac o epickich scenach bitewnych:) Polecam!!!!

Ustatkowany_Gracz | 2017-02-20
Przeczytana: 14 lutego 2017

Według mnie, Młotodzierżca świetnie uzupełnia wiedzę o Starym Świecie i Sigmarze. McNeill wrzucił tu wszystko to, za co kocham Warhammera.

Moją recenzję książki znajdziecie tutaj:

deneb | 2013-09-02

Całkiem przyjemna pozycja. Czasami do bólu przypominała filmy z Rambo.

Kamil Kwilman | 2017-06-28
Horazon | 2017-05-04