Zabójca wampirów

Cykl: Przygody Gotreka i Felixa (tom 6) | Seria: Czarna Biblioteka
Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Vampireslayer
gotrek, felix, king, warhammer

W niekończącej się wojnie z Chaosem poszukujący zagłady krasnolud Gotrek i towarzyszący mu człowiek Felix, spotykają nowego, przerażającego wroga. W głębi mrocznej Sylvanii zbiera się zło, które pragnie wyrwać im serca...

Gromomir | 2014-05-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Warhammer
Przeczytana: 10 maja 2014

Zabójca Wampirów zrywa z motywem który ciągnął się od drugiego tomu, czyli Skaveny nie występują tu nawet na jednej stronie. Zabójca Bestii nie miał również żadnych wtrąceń sugerujących co będzie się działo dalej.
Jest to bardzo dobry zabieg, trąci bowiem znacznym realizmem. Wcześniej ciąg przygód porwał Felixa, teraz dostał moment oddechu, tylko po to aby nowe zagrożenie wpadło na niego zupełnie przypadkiem.

W tomie tym nie uświadczymy pełnego wachlarza nowych bohaterów. Nie dołącza do nas żaden nowy zabójca, ba nawet mało która nowa postać dostaje własne imię. Naturalnie inaczej ma się sprawa z potworami. Wampiry są w tym tomie pierwszoplanowymi postaciami, nawet bardziej niż szczuroludzie byli w swojej książce.
Tym samym tom ten wyprzedził trochę swoją epokę. Gdyby jego pierwsze wydanie nastąpiło kilka lat temu, być może książki z Warhammera zdołałby opuścić swoją rynkową niszę.

Tym samym książka ta powinna spasować zarówno wielbicielom powieści wampirzych, fantastycznych, jak...

sebastian | 2010-12-26
Przeczytana: 2010 rok

Ta ksiazka lezala na polce okolo roku, ciagle mialem cos innego/nowszego/w mojej opinii fajniejszego do czytania i jakos nie moglem sie za nia zabrac. W koncu wzialem ja do reki i skonczylo sie na tym, ze przeczytalem w jeden wieczor. Juz zakupilem reszte ksiazek z serii i czekam tylko na wieksza ilosc czasu na czytanie ;)

PtrK | 2014-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2014

Żałuję, że serię zacząłem od środka. Myślę jednak, że będzie trzeba te braki nadrobić. Naprawdę dobra książka :) W sam raz na umilenie wakacyjnych wieczorów.

HikaruOyama | 2015-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2015

Bardzo interesujący horror fantasy.
Postaci przyjemnie skonstruowane. Historia może i przewidywalna ale czyta się bardzo miło.

Longinus | 2016-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2016

Po przeczytaniu pierwszych sześciu tomów mogę stwierdzić, że obok genialnego Zabójcy Demonów oraz równie dobrego Zabójcy Smoków, Zabójca Wampirów plasuje się na równi z tymi dziełami. Przede wszystkim książka jest świetnie napisana i rozplanowana, powala klimatem, a wydarzenia następują po sobie w logicznym ciągu, nie łącząc się na siłę, jak to było w przypadku Zabójcy Bestii, gdzie ilość wątków przerosła autora.

Aldis Floudys | 2014-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2014

jak na razie moim zdaniem najlepszy tom sagi. Świetnie utrzymany klimat, to co w dark fantasy najlepsze - możemy zobaczyć co stanie się w momencie kiedy zło dojdzie do upragnionej władzy.

bkeeper | 2013-12-31

Doskonała, niemalże kultowa, książka wprowadzająca do świata Warhammera.
---
www.bkeeper.pl