Zstąpienie Aniołow

Tłumaczenie: Marcin Roszkowski
Cykl: Herezja Horusa (tom 6)
Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Descent of Angels
Marcin

Kolejny tom świetnie przyjętego cyklu "Herezja Horusa". Dziesięć tysięcy lat temu wojna domowa nieomal doprowadziła do upadku Imperium. "Zstąpienie Aniołów" odsłania tajemniczą historię Legionu Mrocznych Aniołów i jego założyciela Lionela El'Jonsona. Flota imperialna odkrywa na nowo Caliban, a Imperator odnajduje swego zaginionego syna Lionela El'Jonsona. Mroczne Anioły dołączają do Wielkiej...

Flota imperialna odkrywa na nowo Caliban, a Imperator odnajduje swego zaginionego syna Lionela El'Jonsona. Mroczne Anioły dołączają do Wielkiej Krucjaty, a seria niepokojących wydarzeń sprawia, że Caliban zmieni się na zawsze, podobnie jak jego mieszkańcy i powołany na nim Legion.

źródło opisu: http://www.empik.com/zstapienie-aniolow-abnett-dan...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/zstapienie-aniolow-abnett-dan...»

Mikołaj | 2019-09-21

„Zstąpienie aniołów”, czyli historia kosmicznych rycerzy okrągłego stołu i Lancelota w postaci Liona El’Jonsona. W tej części herezji Horusa przenosimy się na Caliban i poznajemy historię młodego pretendenta do bycia rycerzem Zakonu. I tutaj natykamy się na pierwsze zgrzyty fabularne. Biorąc do ręki książkę, która w teorii jest o powstaniu zakonu Mrocznych Aniołów, liczę na historię tych kosmicznych Marines albo ich prymarchy. Natomiast akcja książki osadzona jest długo po odnalezieniu młodego El’Jonhsona pod koniec jego przygód na Calibanie. Sceny, w których występuje sam prymarcha, są wstawiane trochę na siłę i jest ich bardzo mało. O samych mrocznych aniołach dowiadujemy się ze strzępków informacji również dopiero pod koniec książki. Cóż książka nie zachwyca, jest to chyba najgorsza pod względem historii książka w serii. Jedyne, co ratuje książkę to to, że jest napisana poprawnie i przystępnym językiem. Akcja rozwija się podręcznikowo i lektura nie nuży, jednakże nie odczuwa...

ketchup | 2019-09-11

Ta książka to taka kronika napisana przez człowieka, który wolałby być kimś innym niż kronikarzem, ale niestety musiał to robić, bo wyciągnął najkrótszą zapałkę.

ryhu | 2018-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2018

Nuda. I nie chodzi tutaj o brak akcji, tylko o to, że donikąd ona nie prowadzi. Pół książki to surowe wprowadzenie, budowanie historii bohaterów, zapoznanie czytelnika z nowym światem... co nagle okazuje się być kompletnie niepotrzebne, bo akcja w niesatysfakcjonujący sposób próbuje się wpleść w wątek całej serii 'HH" i pozostawia czytelnika z wrażeniem kompletnie zmarnowanego czasu.
Być może jest to jakieś "zasianie ziarna", które wykiełkuje za kilka tomów, ale z perspektywy osoby znającej tylko poprzednie 5 części, to mam wrażenie że dano mi zapychacz, nijak mający się fabularnie do poprzedniczek, do tego nudny sam w sobie, co pozostawia mnie podwójnie rozczarowanego.
Przed lekturą spotykałem się z opinią, że można tę część śmiało pominąć - żałuję, że tak nie zrobiłem. Nie polecam.

Maaciej83 | 2018-08-17
Przeczytana: sierpień 2018

Lepsza niż Fulgrim więc biedy nie ma. Ale część wprowadzająca do historii moim zdaniem jest za długa i zbyt jednowątkowa.

Na szczęście następny w kolejności jest Legion Dana Abnetta więc mam nadzieję, że poziom pójdzie w górę.

Raakiz | 2018-05-28
Przeczytana: 27 maja 2018

Miałem bardzo mieszane uczucia do tej książki. Zanim po w ogóle nią sięgnąłem już ktoś mnie informował, że jest jakoby nudna. Zdecydowanie muszę powiedzieć, iż nudna nie jest. Książka jest poprawna, emocji przy jej czytaniu trochę było, ale faktycznie bez przesady, mogłoby być więcej akcji. Cieszy mnie natomiast to, że pokazano losy Lion'a oraz innych ludzi z Calibanu zanim przyłączyli się do Imperium. Jednakże jednocześnie było to pewnym zgrzytem, gdyż część książki to w zasadzie średniowieczne fantasy z dodatkami technologicznymi, przez co nie do końca mi współgrało z dalszą częścią, kiedy bohaterowie latali już jako Dark Angels. Ale to raczej indywidualna sprawa, czy ktoś lubi czytać książka, która podzielona jest na dwa gatunki literackie.
Ach, i to co zawsze. Jest to moja czwarta książka Copernicus Corporation i jak zwykle nie obyło się bez błędów w druku - zjedzone słówko, literówka, standard. Szczęśliwie niewiele.

Malekin1983 | 2017-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2017

Barezo fajna książka choć słabo zwiazana z samą herezją. Dla fawnow Dark Angeles

Maciej Oprysiak | 2017-05-10

Coś innego w świecie Warhammer, ale jestem bardzo ciekaw jak potoczą się dalsze losy Zakonu. Swoją drogą dziwnie się czyta jak wygląda świat za życia Imperatora, a jak wiele lat później jego ideały uległy zupełnemu odwróceniu

Maciek | 2017-04-10
Przeczytana: 08 kwietnia 2017

Jak dotąd najsłabsza książka z cyklu "Herezja Horusa". 2/3 książki to Nuda przez duże N. Sytuację ratuje końcówka książki (gdyby nie ona ocena byłaby niższa).

Niedzielna Zupa | 2017-04-03
Przeczytana: lipiec 2016

Książka, która przekonała mnie, że nie warto czytać wszystkich autorów Black Library. Do bólu przewidywalne deusy z maszyn i banalna superbohaterska opowieść o urastającym do rangi herosa niedocenianym złotym dziecku w nieprzystępnym świecie.

Ustatkowany_Gracz | 2017-01-21
Przeczytana: 16 stycznia 2017

Astartes. Kosmiczni Marines. Wierni posłańcy Imperatora, krzewiący jego prawdę w galaktyce. Zwykli homo sapiens, którzy dzięki zaszczepieniu geno-ziarna stali się nadludźmi. Caliban był jedną z setek planet, które przed zstąpieniem aniołów Imperatora nie miały pojęcia o jedynej słusznej prawdzie, czyli odrzuceniu wszelakich bóstw.

Pierwszych pięć tomów Herezji Horusa skupia się przede wszystkim na perypetiach ulubieńca Imperatora i jego rozterkach związanych ze słusznością Krucjaty. Zstąpienie aniołów to opowieść zupełnie oderwana od postaci tytułowego bohatera. W książce Mitchela Scanlona poznasz losy Zahariela i jego zakonu, którzy przed przybyciem wysłanników Imperatora poświęcali się codziennej walce z wielkimi bestiami terroryzującymi rodzimą planetę. Pod przywództwem Lionela El’Jonsona, tajemniczego herosa o ponadprzeciętnych zdolnościach, zakon wiernych sobie braci podjął wyzwanie wymazania z powierzchni Calibanu całej populacji monstrów. Jak się okazuje, Lion jest jednym z...