Jesteśmy Tysiącem Synów i nic nie wykracza poza nasze możliwości. Nie ma dla nas ukrytych ścieżek ani nieznanego przeznaczenia. Rozkaż Corvi...
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Graham McNeill

Źródło: www.google.pl
49
6,9/10
Pisze książki: fantasy, science fiction
Brytyjski pisarz i autor gier wideo. Najbardziej znany jest ze swoich powieści Warhammer Fantasy i Warhammer 40,000, a także z poprzedniej roli projektanta gier dla Games Workshop. Obecnie pracuje jako starszy scenarzysta w Riot Games.
6,9/10średnia ocena książek autora
934 przeczytało książki autora
1 784 chce przeczytać książki autora
16fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma

2022
Oko Terry
Graham McNeill, Nick Kyme
Cykl: Herezja Horusa (tom 35)
7,3 z 13 ocen
45 czytelników 2 opinie
2022

2021

2021
Blood of the Emperor: An Anthology
Graham McNeill, Chris Wraight
7,0 z 1 ocen
9 czytelników 1 opinia
2021

2021
The Fury of Magnus - Siege of Terra Book 4.5
Graham McNeill
Cykl: Herezja Horusa (tom 59)
5,5 z 2 ocen
16 czytelników 0 opinii
2021

2020

2020
Piętno Calth
Graham McNeill, Anthony Reynolds
Cykl: Herezja Horusa (tom 25)
6,7 z 43 ocen
139 czytelników 7 opinii
2020

2020
Sons of the Selenar - Siege of Terra Book 3.5
Graham McNeill
Cykl: Herezja Horusa (tom 58)
3,0 z 1 ocen
5 czytelników 0 opinii
2020

2020
Anioł exterminatus
Graham McNeill
Cykl: Herezja Horusa (tom 23)
7,4 z 47 ocen
176 czytelników 8 opinii
2020

2019
Fałszywi bogowie
Graham McNeill
Cykl: Herezja Horusa (tom 2)
7,5 z 557 ocen
950 czytelników 38 opinii
2019

2019
Cienie zdrady
Dan Abnett, Graham McNeill
Cykl: Herezja Horusa (tom 22)
7,3 z 41 ocen
129 czytelników 7 opinii
2019

2019
Prymarchowie
Graham McNeill, Rob Sanders
Cykl: Herezja Horusa (tom 20)
6,3 z 47 ocen
148 czytelników 8 opinii
2019

2018
Era mroku
Dan Abnett, Graham McNeill
Cykl: Herezja Horusa (tom 16)
6,9 z 60 ocen
173 czytelników 12 opinii
2018

2018
Tysiąc Synów
Graham McNeill
Cykl: Herezja Horusa (tom 12)
7,9 z 106 ocen
224 czytelników 17 opinii
2018

2018

2017
The Crimson King
Graham McNeill
Cykl: Herezja Horusa (tom 44)
6,5 z 4 ocen
26 czytelników 0 opinii
2017
Popularne cytaty autora
Cytat dnia
Custodes - mruknął - Wcale nie są tacy twardzi. - Phosis T'kar.
1 osoba to lubiOd stuleci rodzaj ludzki walczył z siłami złą na wiele sposobów : modląc się, poszcząc ,odprawiając rytuały i studiując święte księgi, ale m...
Od stuleci rodzaj ludzki walczył z siłami złą na wiele sposobów : modląc się, poszcząc ,odprawiając rytuały i studiując święte księgi, ale my będziemy walczyć inaczej. Siły zła ? - powtórzył Perturabo. To tylko figura retoryczna - wyjaśnił Imperator, niezbyt przekonująco. Wszystkie te sposoby okazały się bezowocne i nieskuteczne, wskutek czego życie straciły miliony ludzi. My natomiast będziemy walczyć bloterami , mieczami i odwagą najwspanialszych wojowników, jakich kiedykolwiek widziała galaktyka. Oto właściwy sposób walki ze złem.
1 osoba to lubi
Najnowsze opinie o książkach autora
Fałszywi bogowie Graham McNeill 
7,5

Pierwsza część herezji była dla mnie trochę zbyt patetyczna i wyniosła. Czytając jednak jej końcówkę czułem, że to celowy zabieg. Fałszywi bogowie to pozycja znacznie bardziej mroczna, widać w niej zmiany, które zachodzą w imperium i nieubłaganie prowadzą do... Tego na razie mogę się domyślać. Tą część przeczytałem w kilka dni wiedząc już od początku, że będę kontynuował cykl.
Fałszywi bogowie Graham McNeill 
7,5

„Byłem tam, owego dnia, kiedy rozpoczął się upadek Horusa…” czyli drugi akt trylogii wprowadzającej w serię Herezja Horusa.
Moje wydanie pochodzi z 2009 roku i nosi tytuł „Kłamliwi Bogowie”, jednakże w nowym wydaniu tytuł zmieniono „Fałszywi Bogowie” co bardziej odpowiada oryginałowi „False Gods”.
Jest to jedno z pierwszych wydań tej książki w wykonaniu Copernicus Corporation i kolejny „biały kruk” w mojej bibliotece.
Autorem tej części jest Graham McNeil, czyli tym razem inny autor kontynuuje wątki z „Czasu Horusa”. Czy udanie ? Zapraszam do dalszej lektury.
Fabuła według opisu wydawcy:
"Z dala od Terry XVI Legion, przemianowany na Synów Horusa, kontynuuje Wielką Krucjatę. Horus zaczyna bagatelizować obowiązki Mistrza Wojny. W obliczu zazdrości okazywanej przez innych Prymarchów zamyka się w sobie i planując kolejne kampanie, w coraz większym stopniu polega na doradcach. Szlachetny kapitan Garviel Loken żywi obawy względem potajemnych działań podejmowanych przez wielu spośród swoich braci, ale gdy Legion zostaje wysłany, by odbić księżyc Davin, jasnym staje się, że osobisty interes może przyćmić zdrowy rozsądek Horusa. Czy Prymarcha i jego wojownicy zostali wciągnięci w pułapkę zastawioną przez spiskujące przeciwko nim mroczne siły?"
A teraz kilka słów od siebie, bez spojlerów oczywiście.
Fabuła jest poprowadzona wielowątkowo i nielinearnie jak to było w poprzedniej części. Część akcji dzieje się już podczas lądowania na księżycu Davina, cześć po, a część przed. Jednakże z biegiem akcji wszystko się układa w całość. Ot mała różnica w stosunku do pierwszego tomu, ale można się przyzwyczaić.
Akcja jest dość wartka, nie mamy tutaj wyjątkowo długich monologów czy opisów krajobrazów co sprawia, że książka się nie nudzi.
Same opisy bitew które mają miejsce na kartkach książki są dość barwne i dynamiczne. Pomimo skakania po osi czasu cały czas mamy świadomość gdzie się w danym momencie znajdujemy i tutaj widać talent autora.
Co najważniejsze, autorowi udało się ukazać powolny rozpad solidarności wewnątrz legionu, pomiędzy braćmi, których więzy powstały w walce. A naprawdę ciężko jest takie więzi rozerwać. Pęknięcia jedności, ale na tyle wiarygodnie ukazane, że sami możemy sobie zadać pytanie, jak my byśmy postąpili ?
W kwestii pewnych skrótów fabularnych, mamy tutaj obraz Horusa już pogrążonego w myślach i stroniącego od swoich zaufanych ludzi i według mnie nie do końca jest to wyjaśnione dlaczego. Sam fakt zazdrości braci do mnie nie przemawia. Jest to jedna ze słabszych stron powieści.
W tej części poznajemy także parę nowych postaci, m.in. załogę Tytana „Dies Irae” i tutaj mamy całkiem ciekawy przekrój osobowości, osobistą upamiętniaczkę Horusa Petronellę Vivar i jej ochroniarza Maggarda oraz przede wszystkim szarą eminencję Erebusa.
Mamy też okazję doświadczyć spotkania z bratem Horusa Angron’em oraz jego pierwszym kapitanem Kharn’em. Możemy zobaczyć jak wygląda ich sposób prowadzenia wojny. Ostrzegam, poleje się mnóstwo krwi i niepotrzebnych ofiar.
A przy okazji ofiar, w tym tomie będziemy musieli się pożegnać z paroma znanymi nam już postaciami. Którymi? Zapraszam do lektury.
Ocena 9/10