Zabójca demonów

Okładka książki Zabójca demonów William King
Okładka książki Zabójca demonów
William King Wydawnictwo: Copernicus Corporation Cykl: Przygody Gotreka i Felixa (tom 3) Seria: Czarna Biblioteka fantasy, science fiction
Przygody Gotreka i Felixa (tom 3)
Czarna Biblioteka
Daemonslayer
Copernicus Corporation
2001-02-28
2001-02-28
Grzegorz Bonikowski
warhammer felix gotrek king

Zdecydowanie lepsza i bardziej wciągająca od poprzedniej części - kolejna historia poszukującego godnej śmierci Gotreka oraz jego „pamięciopisarza” Felixa. W tej części bohaterowie wyruszają na pustkowia chaosu czyli do krainy największego zła oraz szaleństwa by zdobyć dawno stracone artefakty.
W tej części pojawiły się w końcu różne ciekawe postacie, istotne lore dla uniwersum warhammera zostało przedstawione w ciekawy sposób a sama historia pierwszy raz nie kręciła się wokoło karczmy i pobocznych zadań - również i poprzednia nagminna systematyczność zmalała.
Jeśli ktoś przebrnął przez poprzednie dwie części to z pewnością nie pożałuje, gdy weźmie się za „Zabójce Demonów”. Bardzo przyjemna, bardzo lekka książka do której pewnie będę wracał

W tej części pojawiły się w końcu różne ciekawe postacie, istotne lore dla...

Kolejna książka o przygodach moich ulubionych bohaterów. I jak zawsze autor trzyma poziom. W niej znalazłem wszystko co najbardziej lubię w świecie Warhammera: poświęcenie, walkę dobra ze złem a także krasnoludy, dużo krasnoludów. Tym razem Gotrek i Felix ruszają z wyprawą krasnoludów do opuszczonego szczytu Karak Dum znajdującego się na Pustkowiach Chaosu. Okazuje się, że kiedyś Gotrek wyruszył z wyprawą do tego zaginionego krasnoludzkiego miasta ale zawiedli. Teraz na pokładzie latającego okrętu krasnoludzkiego ruszają aby odzyskać artefakty. A co ich tam czeka? To już trzeba przeczytać samemu. Jak dla mnie jedna z najlepszych książek o przygodach tych dwóch bohaterów.

Proza stabilnie niska w tej serii, ale jestem mile zaskoczony opisem scen walki. Dzięki temu mamy całkiem przyjemny finał i po raz pierwszy zostajemy zostawieni z otwartym zakończeniem. Muszę jednak być sprawiedliwy i środek nie pozwala mi wystawić więcej niż sześciu gwiazdek.

Moja skala: 9,7

Absolutny top sagi. Jeśli miałbym ocenę 9 jakoś podzielić, to Zabójca Trolli miałby tutaj okrągłą dziewiątkę, natomiast Zabójca Demonów to tłuściutkie 9,7. Pustkowia chaosu, Zeppelin, MAKAISSON!, Ulrika...no czego tu nie ma? Tak na dobrą sprawę brakuje nieco Dawi-Zharr, czyli Krasnoludów Chaosu, ale może to i lepiej, bo wówczas skala ocen do 10 byłaby nieco za mała.

Mamy tutaj absolutnie 99% rzeczy, które każdy fan i psycho-fan nie tylko sagi o G&F czy Warhammera, ale również ogólnie pojętej fantastyki doceni. Mnóstwo trzymających w napięciu wydarzeń, piękny Kislev i oczywiście najlepszy Zabójca wszechczasów - Malakai Makaisson. Absolutnie najlepsza część sagi i niedościgniony wzór dla reszty pisarzy, którzy maczali palce w serii.

Moja skala: 9,7

Książka z gatunku heroic fantasy. Podobnie jak w poprzednich książkach dwójka bohaterów Gotrek Gurnisson oraz Felix Jaeger muszą zmierzyć się z siłami Chaosu. Polecam

Dotychczas chyba moja ulubiona z przeczytanej serii. Jako że w świecie warhammer bardzo interesuje mnie chaos to ta część zyskała moje duże uznanie. W szczególności za opisy pustkowi chaosu oraz całego widocznego plugastwa z lotu ptaka.

Jeśli ktoś chce znaleźć kawał przyzwoitego, niezbyt skomplikowanego heroic fantasy, skąpanego w mrocznym, krwawym i plugawym świecie Warhammera, to niema na to lepszej recepty, niż podróż z najbardziej znanym duetem bohaterów Starego Świata - zabójcą Gotrekiem i jego "spamiętywaczem" Felixem.
Potęgi chaosu muszą zadrżeć przed potężnym krasnoludzkim toporem!

Potęgi chaosu muszą zadrżeć przed potężnym krasnoludzkim toporem!

Genialna wizja podróży przez pustkowia Chaosu! I oczywiście pozostali Zabójcy też zasługują na olbrzymi plus.

- przeczytana drugie raz (2010)

- przeczytana drugie raz (2010)

Pustkowia Chaosu, demon Khorna i latający młotek :D szalony inżynier i parostatek tyż :D

• Warhammer
  • Warhammer Fantasy

Dodaj cytat z książki Zabójca demonów