Zabójca demonów

Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Daemonslayer
warhammer, felix, gotrek, king
Łukasz Kuć

Tuż po ostatnich przygodach i walce ze sługami szczurzego boga w Nuln, Gotrek i Felix są gotowi, by przyłączyć się do wyprawy na północ w poszukiwaniu dawno zaginionego krasnoludzkiego pałacu Karag Dum. Ruszając w stronę straszliwych Krain Chaosu w eksperymentalnym krasnoludzkim zeppelinie, Gotrek i Felix mogą tylko zwyciężyć lub zginąć podczas tej próby. Ale do gry wchodzą coraz większe i bardziej złowieszcze moce. Potężne demony budzą się, aby spełnić swoją przedwieczną, śmiertelną klątwę...

Gromomir | 2014-03-13
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Warhammer
Przeczytana: 13 marca 2014

Zabójca demonów to bez wątpienia majstersztyk Kinga, przynajmniej jeśli idzie o sagę Gotreka i Felixa.

Opowieść poprowadzona jest po mistrzowsku, zawierając w odpowiednich proporcjach przygody, walkę i horror. Wraz z bohaterami odwiedzamy tu szereg miejsce, od krasnoludzkiej faktorii, przez gród Ulryka, Kislev po okryte tragiczną sławą Pustkowia Chaosu.

Podróż ta jest wspaniałym, nastrojowym elementem, pokazującym wiele z tajemnic i klimatów świata Warhammera. Jest to jedno z najlepszych na polskim rynku źródło informacji o krasnoludach.

Bohaterowie są silną podporą tej wspaniałej historii. Obok swoistego narratora historii, Felixa, ludzkiego Spamiętywacza i jego przyjaciela, szukajacego chwalebnej śmierci, krasnoludzkiego Zabójcę Gotrka, dostajemy wiele, wiele klimatycznych postaci tak drugo jak i trzecioplanowych.
Wśród tych drugich należy wymienić czarodzieja Maxa, czy kislevską szlachciankę Ulrykę i jej ojca, którzy dostaną więcej miejsca na rozwinięcie skrzydeł w kolejnych...

Janusz Szewczyk | 2016-05-27
Przeczytana: 27 maja 2016

Tym razem krótko, bo i książka mało oryginalna.
Obawiałem się zaczynając czytać, że powrót po latach do świata Warhammera poprzez przygody Gotreka i Felixa, eksterminujących kolejny rodzaj magicznych potworów, przekroczy granice mojej odporności. Książka nie zawiera właściwie niczego, co odbiegałoby od typowych wzorców prymitywnych książek fantasy, w których bohaterowie podejmują się niemożliwego z pozoru zadania i wypełniają je dzięki determinacji, biegłości w machaniu ostrą stalą, odnajdywanym w samą porę magicznym artefaktom i brakowi logiki w fabule. Książkę trochę ratuje humor (choćby historia najsłynniejszego inżyniera krasnoludów i katastrof jego kolejnych "niezniszczalnych" wynalazków, która naprawdę bawi), a dwójka bohaterów potrafi wzbudzić zainteresowanie swoimi losami. Być może jestem nieobiektywny, bo dawno temu polubiłem świat Warhammera i chociaż teraz czytam już o nim bez entuzjazmu, to pozostałości tej dawnej sympatii zapewne zawyżają moje oceny.
Wady: wtórność,...

Roza Bielikov | 2013-01-30

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wyszłabym za Gotreka, gdyby nie fakt, że jestem "człowieczyną". :)
Książka godna polecenia.
Dziurę w brzuchu wierci mi fakt, nierozwiązanych spraw ze Skavenami, dlatego zaraz sięgnę po kolejną część. :>

Barcki | 2011-12-30

Choć oceniłem tę książkę dość wysoko, to tak naprawdę głównie z sentymentu do głównych bohaterów i samego uniwersum Warhammera. No i z uwagi na fakt, że czyta się ją szybko, lekko i przyjemnie, jak zresztą każdą pozycję autorstwa Kinga. Z tym że z każdym tomem satysfakcja z obcowania z przygodami Gotreka i Felixa – moja przynajmniej – drastycznie maleje. Wiadomo, górnolotna to saga o Gotreku nigdy nie była, bo to literatura stricte rozrywkowa, co nie zmienia faktu że to co najlepsze miał do zaoferowania King w tej materii, przedłożył w „Zabójcy trolli”. Pierwsze historie o Gotreku i Felixie stanowiły prawdziwe „dark fantasy” w warhammerowskim duchu, zaś wspomniani bohaterowie byli o wiele bardziej wiarygodni pod kątem psychiki i możliwości. „Zabójca demonów” to już bardziej „heroic fantasy” niż „dark fantasy”, zaś Gotrek i Felix bliżsi są tutaj półbogom niźli cielesnym istotom. Skończyły się czasy kiedy Gotrek, pokonawszy trolla Chaosu, nie miał dość pary by stawić czoła hordzie...

Aleksandra Cieśla | 2013-01-18
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 18 stycznia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Gotrek i Felix coraz bardziej epicko, Wybrańcy Chaosu czy nawet Demony im nie straszne. Z drugiej strony książkę czyta się miło i przyjemnie, z początku monotonna potem nabiera tempa. Bardzo podobały mi się opisy Pustkowii, nie tylko krajobrazów ale także miejsc (zikkuar... nie no tego się nie spodziewałam). Nie jest lektura wysokich lotów, ale dla fanów Warhammera pozycja obowiązkowa. Z drugiej strony odradzam osobm uczulonym na epic fantasy ;)

Jarek Lubiński | 2015-07-06
Przeczytana: 05 lipca 2015

Dobra akcja, ciekawe charaktery, przyjemny styl. Nie jest to arcydzieło na miarę Tolkiena, ale warto przeczytać.

WolfChild | 2015-02-06
Przeczytana: 02 lutego 2015

Ponieważ skompletowałem wszystkie przygody Gotreka i Felixa to mogłem z czystym sumieniem zabrać się za lekturę. Po raz trzeci odbyłem podróż do niesamowitego mrocznego świata Warhammer'a, który w moim RPG'owym sercu ma już stałe miejsce. Podróż trwa nadal, a William King jest KING !

Eraser | 2013-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2013

Klimatyczne oddanie zachowań krasnoludów i skavenów.
Wartka akcja, książka sama się czyta.
Może troszkę za bardzo "heroic" a za mało "dark", ale poza tym świetna książka.

Longinus | 2016-09-23
Przeczytana: 21 września 2016

Podróż na pustkowia zakończona świetnym finałem oraz perspektywami na przyszłość.

Jelonia Agnieszka | 2011-05-09

Moja ulubiona książka z całej sagi, zwłaszcza opisy Pustkowi Chaosu