Warhammer Fantasy Role Play. Edycja Polska

83-86572-00-0
RPG, fantasy, Warhammer, gry towarzyskie
hobby
Omnikoron

WARHAMMER jest grą - jednak grą szczególną, otwartym, niezwykle złożonym systemem bez konwencjonalnej planszy i żetonów. Wszystkie w nim wydarzenia, wszystkie działania odbywają się w wyobraźni graczy i Mistrza Gry. Gracze wcielają się w role dzielnych poszukiwaczy przygód, przemierzających niebezpieczne szlaki Starego Świata. Walczą z bandami goblinoidów, przeszkadzając stronnikom Chaosu w realizacji ich podstępnych planów. Mistrz Gry jest scenarzystą i reżyserem dramatu, w którym gracze uczestniczą, jest dla nich wyrocznią i arbitrem. Jest także absolutnym panem wszystkich istot, zamieszkujących Stary Świat.

kapplakk | 2014-07-30

Mój ulubiony świat RPG, wspomnienia z podstawówki:)
Znakomity, mroczny klimat, walka sił dobra z chaosem znakomicie "napędza" uniwersum.

Zbyszek | 2011-09-01

Doskonale stworzony system gry zapewni wiele bezsennych nocy z kartą postaci w dłoni. Według mnie to najlepszy system RPG.

Proteus | 2014-12-31

Subiektywnie: Najlepszy system RPG.
Książnica, którą nadal zabieram na sesje Warhammera jest już ze mną od blisko dwóch dekad.
Dla mnie więc pozycja - sentyment.
Niepozbawiona lekkich wad, daje jednak moc zabawy i ukazuje jeden z najlepiej skonstruowanych uniwersów z całym bogactwem bestii, zależności polityczno-społecznych i historii. Tak, tak historii.
Ten świat ma bowiem wspaniały przegląd dziejów.
Nie jest aż takim "heroic fantasy" jak D&D.
Jest jedyny w swoim rodzaju: barwny, niebezpieczny i piękny.

Gram ja, gra syn, grają następne pokolenia młodych ludzi.
CIEKAWOSTKA: Jednym z ludzi pracujących nad polską edycją był Piotr W. Cholewa. Kto czyta Terrego Pratchetta, ten wie. :)

Łukasz Śmigiel | 2011-05-31

Zapewnia godną rozrywkę dla prawdziwych bohaterów :-) Świetny świat, znakomity system - mroczny, dosłowny i pełen Chaosu :-) Wypuśćcie piżmo strachu i grajcie :-)

kruck | 2013-05-30

Pomimo sporej ilości wkurzających obecnie popierdółek, to jednak rzec trzeba: klasyk.

Shiloh | 2013-09-10

Wiele lat poświęciłem na granie w młotka i to właśnie I edycja jest moją ulubioną.

WyrdHamster | 2010-08-11

Stary dobry WarMłotek... i tylko dobry bo teraz mocno do tyłu.

blind887 | 2016-11-29
Marcin Lachowicz | 2016-08-25