Warhammer Fantasy Role Play. Edycja Polska

1994-01-01
83-86572-00-0
Leszek Kowalik, Artur Maj
RPG fantasy Warhammer gry towarzyskie

Warhammer - najlepszy system RPG, mroczne fantasy, fajnie wchodzace jak złoto w nasze PL dusze. Polecam!

Zapomniałem, że czytałem chore ilosci fantasy za dzieciaka, pora je pododawac... Przeczytałem trochę książek w młodości :) . To książka z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek które przeczytałem w życiu w latach 2000-2019.

Jeden z lepszych systemów RPG. Mroczna fantastyka w świecie przypominającym Ziemię z epoki późnego średniowiecza. W podręczniku sporo odnoszeń do Tolkiena i Drakuli Brama Stokera. Prosta i przejrzysta mechanika prowadzenia rozgrywki. Spora ilość dodatków na polskim rynku np Zamk Drachenfels, czy kampania Kamienie zagłady.

Subiektywnie: Najlepszy system RPG.
Książnica, którą nadal zabieram na sesje Warhammera jest już ze mną od blisko dwóch dekad.
Dla mnie więc pozycja - sentyment.
Niepozbawiona lekkich wad, daje jednak moc zabawy i ukazuje jeden z najlepiej skonstruowanych uniwersów z całym bogactwem bestii, zależności polityczno-społecznych i historii. Tak, tak historii.
Ten świat ma bowiem wspaniały przegląd dziejów.
Nie jest aż takim "heroic fantasy" jak D&D.
Jest jedyny w swoim rodzaju: barwny, niebezpieczny i piękny.

Gram ja, gra syn, grają następne pokolenia młodych ludzi.
CIEKAWOSTKA: Jednym z ludzi pracujących nad polską edycją był Piotr W. Cholewa. Kto czyta Terrego Pratchetta, ten wie. :)

Subiektywnie: Najlepszy system RPG.
Dla mnie więc pozycja - sentyment.
Ten świat ma...

Mój ulubiony świat RPG, wspomnienia z podstawówki:)
Znakomity, mroczny klimat, walka sił dobra z chaosem znakomicie "napędza" uniwersum.

Mój ulubiony świat RPG, wspomnienia z podstawówki:)

Wiele lat poświęciłem na granie w młotka i to właśnie I edycja jest moją ulubioną.

Pomimo sporej ilości wkurzających obecnie popierdółek, to jednak rzec trzeba: klasyk.

Fantastyczna przygoda ;-)

Fantastyczna przygoda ;-)

Doskonale stworzony system gry zapewni wiele bezsennych nocy z kartą postaci w dłoni. Według mnie to najlepszy system RPG.

Zapewnia godną rozrywkę dla prawdziwych bohaterów :-) Świetny świat, znakomity system - mroczny, dosłowny i pełen Chaosu :-) Wypuśćcie piżmo strachu i grajcie :-)

Stary dobry WarMłotek... i tylko dobry bo teraz mocno do tyłu.

Stary dobry WarMłotek... i tylko dobry bo teraz mocno do tyłu.

• RPG
  • Podręczniki RPG